hamileliğinde balık yağı kullananlar

E

EU1

Ziyaretçi
balık yağının faydaları saymakla bitmez aklıma geldi araştırdım bi diyetisyene danıştım ve dışardan ithal bi balık yağının hapını kullanıyorum şimdi son 1 haftadır başladım beni bile daha dinç yaptı bebek içinde çok faydalıymış prospekdüsünde öyle yazıyor marka ismi yasak diye yazamıyorum ama sizler de içiyormusunuz birde şurubu çok kilo yaparmış boş kilo ama o yüzden hapı daha iyiymiş haberiniz olsun ama kadın doğumcuma sormadım martın sonunda kontrolum var o zaman sorarım sizlerle paylaşayım dedim:CüvCüv:

bende kullandım canım 5ve 6 ayımda 60 taneydi günde birtane içtim beni dediğin gibi çok dinç yapıyordu bana doktorum vermişti balığı pek sevmediğimden dolayı çok faydasını gördüm hatta burdanda tavsiye ettim bende tekrar gidip almayı düşünüyorum

Ben balık yağı hapının iyi olmadığını araştırmalarım sonucu öğrendim, iki tür hap varmış Biri balığın gövdesinden yapılıyormuş, bu sakıncasızmış ve üzerinde hamileler kullanabilir tarzında bir bilgi oluyormuş zaten..
Diğeri ise işte o zararlıymış balığın karaciğerinden yapılıyormuş ve Bebeği kötü etkiliyormuş.. sizde internetten araştırırsanız aynı bilgiye ulaşırsınız.
Sizin kullandığınız hangisi acaba, kağıdını okuyun hamilelerin kullanımı ile ilgili bir şey yazıyor mu?

ben de kullaniyorum balik yagi hapi ve demek ki bundan hamileligim cok dinc gelmis....vay be bak bir sy daha ogrendim. bebege cok faydasi oldugunu biliyorum ustelik de kilo falan almadim. 4.5 ayligim 1 ya da 2 kg aldim toplam. masallah deyin. bebek de gayet saglikli gidiyor simdilik. tavsiye ederim.

icinde A vitamini olanlar zararli. karacigerden yapilanlae asiri A vitamini yuklu oluyor o da zararli. o sebeple icerigin e bakin. A vitamini var mi yok mu diye.

benimkinde hamileler günde 1 tane içebilir yazıyor zaten böyle boncuk gibi kristal gibi bi hap çok güzel bi görünümü var insan oturup hepsini içesi geliyor walla:))bakın kağıdında diyorki gebelik öncesinde,gebelerde ve süt veren annelerde günde 1 kapsül önerilir.ama bi arkadas a vitaminin zararlı oldugunu söylemiş benimkinde var a vitamini ve çok yararlı şeyler yazıyor onlada ilgili birde diyetisyene sordum o verdi zaten bnu bana snaırım yanlışlık yok yani a vitamini olanlarda zararlı değil

Canım arkadaş yanlış bilgi vermiş, A vitamininin fazlası bebeğe zarar veriyormuş, yani oranı önemli...
Sizdeki sanırım balya

bence herkez doktorunun verdıgını ıcsın ben ıkısınınde zararlı olacagını dusunmuyorum ınternette her yazan dogru degıl ayrıca doktor hıc hastasına zararlı bı hap verırmı sanmamkaydirigubbakcemile

bence herkez doktorunun verdıgını ıcsın ben ıkısınınde zararlı olacagını dusunmuyorum ınternette her yazan dogru degıl ayrıca doktor hıc hastasına zararlı bı hap verırmı sanmamkaydirigubbakcemile

Verir canım inan ki verirsengözlerimebaksanab
Yanlış tedavi sonucu kaç hasta sorunlar yaşıyor hepimiz biliyoruz..

benım balık yagı hapımda hamıleler kullanır yada kullanamaz gıbı bırsey yazmıyo ayrıca a vıtamını falanda yazmıyo pekı zararlı oldugunu nereden anlıyacagız markası ostımax

ya zararlı olsa satışı durdurulur hamileler emziren anneler içebilir diyo benimkinde bana annem çocuklugumdada içirirdi çok zayıfım kolay hasta oluyorum diye bi zararı yok arkadaslar gönül rahatlığıyla kullanabiliriz hatta her hamile kullanmalı bence şimdi yaygın değil ama ilerde doktor reçetesiyle alınırsa yaygınlaşır

herkese selamlar,
Bana da doktorum bir balık yağı hapı tavsiye etti. Balık yağını yararlarını biliyorum ancak fazla A vitaminin bebişlerin beyin gelişimini olumsuz etkilediğini öğrendiğimden beri gün aşırı olrak alıyorum. Beni rahatsız eden, ilacın prespektüsünde A vitamini içerdiğine dair bir ibare yok ama diğer vitamin ilaçlarıyla birlikte kullanırken dikkatli olunmalıdır yazması..Ben de başka bir multivitamin tableti hergün kullanıyorum :sm_confused:

Bu konu beni endişelendiriyor...Bu sebeple ilacının prespektüsünde "hamileler kullanabilir" yazan arkadaşlar, ilaçlarının markasını yazabilirmisiniz bana özelden lütfen....

Şimdiden teşekkürler

ben birgün badem yağı birgün kako yağı kullanıyorum karnımda hiç çatlak olmadı çok şükür ama bugün fark ettim bacağımda kaslı yerde çatlaklar oluşmuş oralaradamı sürsem süren varmı:çok üzgünüm:

Çok teşekkür ederim benisec2 a.s.

Ben de aynı markayı kullanıyorum, tablet, kutusu mavi olanından. Ama içinde gebelikte kullanılır yazmıyo, gebelikte doktara danışmadan kullanılmamalıdır yazıyor :sm_confused: belki de türleri vardır biraz araştırayım...

Rabbim yavrularımızı sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin :Saruboceq:

Canım gebeler kullanabilir şeklinde bişey yazmıyorsa kullanmayın, araştırdım biliyorum.. Benden söylemesi...
bu arada bir tane ithal ilaç varmış o gebeler içinmiş, onun ismini bulan olursa yazsın.

allah allah benim mesaj buraya nasıl gelmiş ben çatlaklara yazmıştım

arkadaslar evet multivitamin haplarinda bile fazla a vitamini ve d vitamini olanlari kullanmayin diolar bebege zarari varmis ama ben de balik yagi kapsulu kullaniom marincap diye bayagi da iyi geldi ama bazi arkadaslarin da dedigine gore doktorunuza guveniyorsaniz kendinizi ona birakin her agizdan bir laf cikio insan d sasirio hangisine inanacagini

kızlar bana dr.um önermediği için balık yağı kullanmıyorum
balık yağındaki omega 3 ceviz ve bademde de varmış
nette baya araştırma yaptım
hergün 1 avuç ceviz yiyince
aynı şeyegeliyormuş kılzar bilginize.

X