Hamileliğinde antidepresan kullanmak zorunda kalan anneler var mı

Masaltutku

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2018
4
3
44
Merhabalar. 38 yaşındayım ve ikinci çocuğuma hamileyim. 10 yıldan beri panik atak hastayım ve ilaç kullanmak zorundayım. İlacımı almadığım taktirde inanın dünyam başıma yıkılıyor bunu yaşayanlar eminim çok iyi bilir. İlk gebeliğimde ilacımı bırakmıştım fakat çok uzun süre gitmedi maalesef herşey o kadar kötü olmuştu ki. Kadın doğum doktorum bu şekilde olursa bebeğe zarar vereceğimi söyleyerek ilacıma başlamam gerektiğini söyledi ve başlamak zorunda kaldım. Geçen 9 ayı size anlatamam endişe içinde bebeğime zarar verdimmi acaba diye geçti. Her kontrole gidişimde kalbim çarpıyordu bişey var mı diye. Allaha şükür kızımı kucağıma sağlıklı bir şekilde aldım şimdi 7 yaşında kızım. Şu anda 5 haftalık hamileyim ve tekraro kabusları yaşamaya başladım ilaçsız olmuyor ama kızımada bir kardeş vermek istiyorum. Hamileliğim bulantı kusma depresyon bu şekilde geçiyor. Doktorların bazıları özellikle psikiyatriler asla kullanma bırak diyorlar ama dibe çöküyorum inanın elimden geleni yapıyorum kötü bir anne gibi olmak istemiyorum.. Benim gibi sorunu olan ve hamileliklerinde ilaç kullanmak zorunda kalan annelerimiz var mı içimizde. Varsa lütfen yaşadıklarımızı paylaşalım destek olalım birbirimize..

Cnm bu dediklerinı ben yasamadim Bekarken antodepresan kullandım ama hic bir etkisini gormedım hersey psikolojide bitiyor sen ılacta arama careyı zor olacak belkı ama o melegı dusun kuran oku dua et cocugunu al dısarı cık gez kendını sartlandırma ılac olmadan olmuyor dıye kendi kendine bılınc altına su mesajı yolla ınanarak yap ama. Ben guclu bır kadınım ılac su anda bana care olmaz olamaz ve ılacı bırakıcam sapa saglam hayatıma devam edıp allahın ıznıyle yavrumu sag salım dogurucam kendıne bunu Soyle hayatını bır dusum neler yaşayıp neler atlsymıssındır emınım panık ataga ve hapa yenik dusme derım nacızane fikrim

Teşekkür ederim yazdıklarınız için. Fakat bu panik atak öyle bir hastalık ki bunu gerçekten yaşamayan anlayamıyor. Tamamen fiziksel belirtiler yaşıyorsunuz kalp atışlarınız ve tansiyonunuz yükseliyor ölüm korkusu yaşıyorsunuz çok zor. Ne depresyona benziyor ne başka bişeye telkinle olmuyor. Kaç kez neler denedim.

Geçmiş olsun hangi ilacı kullanıyorsunuz

Mrb bende 10 yıldır aynı dertlerden muzdaribim ilaç içmek zorunda kalarak iki bebeğimi de cok sukur sağlıkla kucağıma aldım su an biri 6yasinda biride 7 aylik cok sukur hiç bir problem yaşamadık.Boyle araştırırken bir gün yine izzet gullu diye bir psikologla karşılaştım.ve hayatimin donum noktası oldu diyebilirim.suan kendimi hiç olmadığım kadar iyi hissediyorum.ve ilacımı birakmaya karar verdim.sizlerde bir bakin derim YouTube da izzet gullu diye yazın cikar.belki sizede iyi gelir ve sonunda bana dua edersiniz.

Arkadaşlar merhaba bende kısa süre önce panik atak geçirdim ölüyorum zannettim öyle çare ararken YouTube ta İzzet gullu adında psikologla karşılaştım başta anlayamadim sonra izledikçe anlamaya başladım ama sanki biseyler yine istediğim gibi değildi belkide acele ediyordum sonra bı makelesini okudum ve bende tokat etkisi yaptı resmen şimdi daha iyiyim zaten ataktan falan korkmuyorum onu ilkyasadiktan sonra halletmistim hasta olmadığımı psikolojik bişey olduğumun farkına vardım size tavsiyem kesinlikle video izleyin makallere şiddette le okumanızı öneririm

Bende ayni durumdayim acaba hangi ilacı kullandiniz bu surecte yani ilk hamileliginizde ben paxil kullaniyor ve bırakamıyorum hic :-(

Sizinle iletişime gecme imkanim varmi cok zoR durumdayim.15 yildir paxil kullanıyorum birak diyorlar ama olmuyor hamilede kalmak istiyorum .neyapacam bu düşüncelerle bilmiorum

Hayirli aksamlar bazen diyorum yazınızı okumama Allah mi vesile oldu acaba. Bende 15 yıldır panik atak hastasiyim ve ilaci bırakamiyorumm acaba siz hamilelik suresince hep aldiniz mi yoksa sonlara doğru falan mi. Lutfen bana biraz tecrübelerinizle yol gosterin

Kalırsam kullanmamayı düşünüyorum. Tüp bebek sürecine girer girmez bıraktım. Yaklaşık 50 gündür ilaç almıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…