Hamileliğin Belirtileri

arkadaslar cok acele etmıyormuyuz bazı seylerde beynımız bıze oyun oynuyor en her ay kendımı hamıle gıbı hıssedıyorum goguslerım sısıyo karnım agrıoyo vs... ben cocuk ıstedıgım ılk gunden berı bu seylerı hep yasıyorum hepsı pıskoljik.ama genc kız ken hıc bı agrı olmadan adet olurdum.bence testlerle ugrascagımıza adetımızın gecöesını beklesek daha ıyı olmazmı?

arkadaslar cok acele etmıyormuyuz bazı seylerde beynımız bıze oyun oynuyor en her ay kendımı hamıle gıbı hıssedıyorum goguslerım sısıyo karnım agrıoyo vs... ben cocuk ıstedıgım ılk gunden berı bu seylerı hep yasıyorum hepsı pıskoljik.ama genc kız ken hıc bı agrı olmadan adet olurdum.bence testlerle ugrascagımıza adetımızın gecöesını beklesek daha ıyı olmazmı?

HAKLISIN ARKADAŞIM YİNE BENDE DE VAR HAMİLELİK BELİRTİLERİ AMA BU SEFER TEST ALDIM AMA YAPMAYACAĞIM ÇÜNKÜ,HEP ÜZÜLÜYORUM BU SEFER ADET GEÇERSE DENEYECEĞİM..kaydirigubbakcemile5ALLAH İNŞ.HEPİMİZE NASİP EDER..

Arkadaslar gunaydin,

Dun aksam hastalandim ne yazik ki..hem de son reglimden 19 gun sonra. Sabah doktorumu aradim, yarin randevum var :KK43: .... Bakalim neler olacak, bir terslik var ama hayirlisi.

Sevgiler

Ebru

Selam bayanlar!
Adetim gecikeli 5 gün oldu. Göğüslerim adet olacak gibi şiş ama çok acisi yok. Ara sira kasiklarim ağriyor. Sizce hamile miyim?nolur cevap yazin. Doktorum 1 hafta daha bekleyelim dedi ama çok sabirsizim.testte henüz yapmadim.

bende aynı şekildeyim şuan yarın doktora gidicem sen hamilemisin ne oldu oldunmu adet
günüm çok nadir 1-2 gün gecikirdi. bu ay 4 oldu bi sorunumda yok

Arkadaslar merhaba,

Reglimin 2. gununde kontrol oldum. Sag tarafimdaki yumurtalik catlamamis. Kist riski yuzunden ilac vermedi doktorum. Yumurtaligim catlamadiysa ne zaman catlayacak, ne olacak bir bilgisi olan var mi?

Doktor bir dahaki regl doneminde (2. ya da 3. gunu) gene gel, bakalim bu yumurtalik ne olmus dedi?

Sevgiler

ebrubucum umudunu yitirme.bak bende bu konuda çok umutsuzdum.bende prolaktin tedavisi görüyodum mayıstan bu yana.ve bugün inanılmaz bir haber aldım.hamileyim.
prolaktinim 27.7 idi geçen ay enson bu ayda adeti bekliyordum yeniden tahlil yapıp prolaktine bakmak için.adetim 15 gün geçti bende senin gibi "amaan kesin bişi yoktur" derken bugün hamile olduğumu öğrendim.1sene den sonra süper bir gelişme oldu benim için.umudunu yitirme o yüzden.

pireperi, senin adina cok sevindim, umarim kolay ve saglikli bir hamilelik gecirir; kucagina saglikli, guzel, mutlu bir bebek alirsin..prolaktin tedavin halaa devam ediyor mu? Ben Dostinex kullaniyordum haftada 1 yarim tablet...bu catlamamis yumurtadan sonra tedbir olarak doktorum bir sure kullanma dedi. Ne kadar suredir prolaktin tedavisi goruyordun?
Sevgiler

doktora gitmen iyi olmuş umarım çatlar inan periperi hamile olduğu gibi hamile haberleri alınca çok seviniyorum..Allah bizede nasip eder inşallah...

aminnn allah hepinize nasip eder inşallah sevgili arkadaşlarım.
ben de geçen seneden beri çocuk istiyordum.geçen sene eylül ayında ilk kez hazırlık testleri için doktoa gitmiştim.aynı zamanda geçmişimde bir pko lu olduğumdan bunuda doktora danıştım.adetlerin düzenliyse sorun olmaz ama yinede 6 ay gebelik olmazsa gel demişti.adetlerim düzenliydi ancak 6 ay herhangi bir gebelik oluşmayınca bu senenin mayıs ayında tekrar gittim.
bu sefer yepyeni bişeyle karşılaştım.prolaktin hormonu.42,5 du değeri ve düşmesi gerkiyordu.
doktorum korkulacak bişeyin olmadığını ve düşebileceğini söyledi.mayıstan bu yana parlodel isimli ilacı kullandım.her gece yatarken 1 adet.
1 kereliğe mahsusta ganophene ve pregnyl iğnesi yapıldım ancak ondan sonraki ay herhangi bir gelişme olmamıştı.
son olarak geçtiğimiz ay hormonun değeri 27,7 olmuştu.işte bu ayda yeniden tahlili beklerken hamile olduğu öğrendim.tabi daha erken ama inşallah sağlıklı bir gebelik olur..
işte tedavi sürecim bu şekilde oldu...
ve şimdi allaha bana bu duyguyu yaşattığı için binlerce kez şükrediyor vede okadar çok dua ediyorumki hepinize nasip olsun inşallah diye...

kızlar hepinize merhaba.2,5 yıllık uğraşılar,1 başarısız aşılama vs. dun hamıle olduğumu öğrendim.hem de bu ay olsa mucize falan olur dediğim bi ayda:))neyse en taze gebiş olarak sıze yaşadığım belırtılerı yazayım dedım.tahmın edıyodum ama o kadar çok olumsuz sonuç aldım kı yok canım kuruyosun gene dıyodum:)
1-göğüslerde acayıp bir şişlik ve ağrı-sütyen bile fazla gelıyodu.
2-aynen adet sancısı gıbı kasıklarda ağrı hala da var.bu arada bu ay ılk defa yaşadığım ve acaba dedirten şuydu.oturur vazıyetten ayağa kaltığımda anı kısa süreli batma ve sancılar kasıklarda.
3-uyku bozukluğu.(olurmuş bu)ben kafayı koydum mu sabah kalkardım uyku duzenım bozuldu.
4-ve gecen hafta tam olmayı beklediğim adet gunumde hafıf kahverengı bı lekelenme.hah dedim gelıyo herhalde.meğer o yerleşme kanaması denen şeymiş.

işte böyle kızlar.Allah isteyen herkese nasip etsin...

canim cok sevindim...umarim kolay ve saglikli bir hamilelik gecirir ve de neticesinde ellerine sevimli yumurcagini alirsin....

Pireperi merhaba, nasıl gidiyor hamilelik..güzel haberlerini bekliyoruz :)

kızlar hepinize merhaba.2,5 yıllık uğraşılar,1 başarısız aşılama vs. dun hamıle olduğumu öğrendim.hem de bu ay olsa mucize falan olur dediğim bi ayda:))neyse en taze gebiş olarak sıze yaşadığım belırtılerı yazayım dedım.tahmın edıyodum ama o kadar çok olumsuz sonuç aldım kı yok canım kuruyosun gene dıyodum:)
1-göğüslerde acayıp bir şişlik ve ağrı-sütyen bile fazla gelıyodu.
2-aynen adet sancısı gıbı kasıklarda ağrı hala da var.bu arada bu ay ılk defa yaşadığım ve acaba dedirten şuydu.oturur vazıyetten ayağa kaltığımda anı kısa süreli batma ve sancılar kasıklarda.
3-uyku bozukluğu.(olurmuş bu)ben kafayı koydum mu sabah kalkardım uyku duzenım bozuldu.
4-ve gecen hafta tam olmayı beklediğim adet gunumde hafıf kahverengı bı lekelenme.hah dedim gelıyo herhalde.meğer o yerleşme kanaması denen şeymiş.

işte böyle kızlar.Allah isteyen herkese nasip etsin...

canım hayırlı uğurlu olsun :) o dediklerinin hepsi bende var :):):) ama her ay var.
1 göğüslerde şişlik hafif hissediyorum.
2: adet olacakmışım gibi kasık sıkışmaları ve bazen ani acı
3: uyku bozukluğu. bir kaç gecedir var. hiç olmazdı bende sabaha kadar deliksiz uyurdum.
4: ağzımda anlattıkları metalimsi tat var.
5 ımmmm başka neydi belirtiler. hııı bir iki çookk hafif bi midem kalktı ama o an aclıktandı galiba :)
6:tatlı hiç sevmezken canım çok istiyor bu aralar
ahh birde kıymadan çok tıksındım. kırmızı etten falan :enbuyukkk:
insallah rabbim bu ay banada nasip eder annelik hislerini.

kizlar benim de gogsum surekli sis, ama regl oluyorum...sanirim fibrokistik var bende...cunku daha once regl oncesinde olurdu, simdi surekli goguslerim sis ve geceleri saga sola dondugumde bile acisina uyaniyorum :KK43:..

acaba gecen ayki yumurtam catlamis midir..kizlar dua edin ne olur, yoksa kistlesiyormus yumurtalik

mrb bende 15 aylık evliyim son 1 aya kadar korunuyordum geçen ay bıraktık korunmayı adetim 4 gün geçti bu sabah test yaptım sonuç negatif çıktı. acaba test için erken bir zamanmıydı. yaklaşık 10 gündür adet olucakmışım gibi ağrılarım oluyordu bendi hamile olabilirm diye düşünmüştüm ama sonuç öyle demiyordu

zpoison merhaba..korunmayı hap ile mi yapıyordun, bildiğim kadarıyla haplar yumurtlamayı engellediği için kendine birkaç ay tanımalısın..bir de eğer yaptırmadıysan mutlaka testlerini yaptır..ben yaptırmamıştım ve meğerse hyperprolaktin varmış ve birkaç ay normale dönmesi için ilaç tedavisi gördüm

sevgiler

Arkadaşlar merhaba...
Bende bu ay ilk kez klaomen kullandım,yumurtamın çatladığını hissettim...
O gün ilişkiye girdik...
Ben hep 35 günde bir adet olurum...,
Bugün 3 gün oldu adet zamanım geçeli ama test yapmaya korkuyorum:KK43:
Adet sancısı gibi bi sancı girio ama günde 1 kez falan,dayanılmayacak kadar da değil hafif yani...Aceba diyorum klomen adet gecikmesi yapar mı?Eczanede satılan testlerden yapsam erken mi aceba?' gündür de rüyamda hamile olduğumu söylüyorlar,hadi hayırlısı bakalım

Esracım, bildiğim kadarıyla yumurtlama ilaçları adet gecikmesi yapabiliyor.. Bence biraz daha bekle, hemen test yapma, çünkü yaptığında hüsrana uğruyorsun. Bunları yazdım diye de sitres yapma, çünkü en büyük düşmanımız sitres :KK43:

Dr. 35 gün arayla regl olmana ne diyor. Ben de 20 gün arayla oluyorum. İnternette araştırdım ve 21 günden az, 35 günden fazla olduğunda dr unuzu mutlaka danışınız diyor. Ben dr uma sorduğumda, hepimize olabilen şeyler dedi. Bir dahaki reglimi bekliyorum artık. Yani 6 Kasım-8 Kasım arası

sevgiler

pireperi merhaba senın adına cok sevındım canım ben 4 senelık evlıyım 3 yıldırda prolaktım hastasıyim 105 lerde filandı ılk baslarda ama ıkı senedır normal ama gebelık olusmuyo bıcok tedavının ardından artık bunalıp herseyı bıraktım yanı anlıcan vazgectım ......ama kramsar degılım bundada bı hayır vardır dıorum allah hepımıse bu guzel duyguyu yasatır ınsallah sende guzel ve saglıklı bı hamılelık gecırıp bebegıne kavusursun cnm

X