hamileleik öncesi folic plus kullananlar buraya

turabi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2010
65
0
Selamlar,
Burada yaz aylarında hamile kalmak isteyen hanımların arasına ilk adımımı atıyorum:)
Bu bile garip bir heyecan:)
Sağlık ocağına gittim doktoruma danışmak için ama izinliymiş;
beklemedim bende eczaneye gidip folic plus aldım bi tane. Ama nasıl kullanacağımı tam olarak bilmiyorum.
Burada hamile kalmadan önce folic plus kullanan var mı diye merak ettim.
Daha evvel kontrol için gittiğimde doktor hanım hamile kalmadan üç ay önce gün aşırı kullanmayı tavsiye ediyoruz demişti. Sizler ne yapıyorsunuz. Şimdiden çok teşekkürler:))

Hoşgeldin....Ben folbiol kullanıyorum.Folik plus kullananlar günde 3 tane alıyor....

hoş buldumm:)) sen günde kaç tane alıyorsun
folbiol nedir hiç bilmiyorum gerçi
merak ediyorum da bunun bir zararı olur mu kilo alma iştah açma gibi

valla ben folbiol kullandım 2 kilo aldım 1 ayda hamile kalır kalmaz kullanmaya karar verdim zaten kansızlık sorunum da yok maşallah :))))))))))

cnm bende subat ayında başladım folic plus kullanmaya nisan ayında hamile kaldım.iki tane zaten.folbiol alırsan günde 1 tane,folic plus alırsan günde 3 tane alıosun.folic plusın içerigi biraz daha zengin ben o yüzden onu tercih ettim.

Ben de bikaç aydır folik plus kullanıyordum günde iki tane, ama doktorum bana hamile kalıncaya kadar folbiol kullanmamı, kaldıktan sonra folik plus önerdi, şu an folbiol kullanıyorum o da günde 2 tane yerimseniben

önca folicplus kullanaya basladım günde 3 tane
2 ay kullandım bu ay folikplus bulamayınca dr folibol verdi günde 1 tane içiyorum

cevaplarınız için çok sağolun
fakat siz de karın ağrısı şişliği mide yanması gibi yan etkileri oldu mu
ya da bana başka birşey dokundu

günaydın kızlar...ben de folic plus kullanıyorum..günde 3 kere tok karna alıyorum...hiç bi yan etkisi olmadı..

mrb kızlar doktora gitmeden eczaneden alsam folic plus yan etkisi olur mu acaba hamile kalmadan önce baslanıyomus galiba

seabird67 ben de öyle yaptım
eczaneden aldım
doktor izindeymiş
beklemeyeyim dedim. 8.5 lira fiyatı içinde 90 tablet var

FOLBıOL kullanan arkadaşlar okudum gözlerime inanamadım günde 1-2 tablet aldıklarını yazmışlar sakın o kadar içmeyin bana doktorum günde 1 tane bile sakın içme o düşük yapan kadınlarda kullandığımız miktar folbiol içerik olarak çok ağır dedi ben günde çeyrek içiyorum her şeyin fazlası zarar bünyenize fazla ilaç depolamayın .

mrb turabi sağol cnm senin kullandığın hapın ismi ne cnm yan etkisi yok dimi

ilacın kutusunda sadece folic plus yazıyor. içinde de öyle. pembe bir kutusu var. üzerinde anne ve bebek resmi var. bebek çok tatlı:))
yan etkisine gelince ben de sordum ama prospektüsünde kalsiyumdan dolayı midede gaz yapabilir diyor. ben iki gündür bayağı bi rahatsızlandım. karnımda taş taşıyorum sanki. ilaçtan olduğunu sanmıyorum. ama kullanmaya sırf bunun için ara verdim. yarın tekrar başlarım inşallah.

selam kızlar ben de 3 ay günde 3 ksürekli folic plus kullandım. hiç bir yan etkisi olmadı bu ay korunmayı bıraktık adetıme bır hafta var heyecanla bekliyorum inşallah olur.

maalesef gebeliklerim katagulleye geldiğinden ne eşime süpriz yapabiliyorum(çünkü bana süprüz oluyor)nede öncesinde folik alabiliyorum.Şuan yeni gebeyim ancak öğrenince almaya başladım,benim bulantım folikle değil gebeliğimle başlıyor:ecrin_bebek:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…