Hamile ve çocuk sahibi arkadaşlarım, hadi kuzularım, hadi bi bakıverin!

scrolllock

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2013
760
873
Arkadaşlar merhaba;

Hamile arkadaşlarım, doğurmuş bebe sahibi biricik anneler..
Adetinize son 10 gün kala hissettiğiniz belirtileri yazmanızı rica ediyorum.

Son düzenleme:
Bence belirtilerle kafanı yorma ilişkiden 10 gün sonra sonuç kanda çıkar. Kan testi yaptırmanı tavsiye ederim.

2 çocuk doğurdum,

ilk bebeğimde adetime 1 hafta felan vardı,baş dönmesi ve ara ara bulantı hissettim.günüm geçince test yaptım pozitif çıktı

ikinci kızımda adetime 4 gün vardı şiddetli mide bulantısı çektim,kocama dedim aha ben hamileyim.saçmalama derken hastaneye gidip kan testi yaptırdık.doktor kaç gün geçti dedi 10 gün dedim(yalan tabi) sonuç gene pozitif..tabi doktor sen daha 3 haftalık gebesin hani 10 günün geçmişti diye sordu:KK1:

Ben henüz çocuk sahibi olma şerefine nail olamadım ama iş arkadaşım yaz kız şuna yaz dedi :KK52:heyecanlandı resmen :KK1:
Kendisi 2 aylık hamile ve herkese anlatıyor bunu :)

Adetine 10 gün kala göğüslerinde acı başlamış,5 gün kala da kasığında çok hafif ara ara ağrı başlamış.
Ama çok şiddetli değilmiş, sadece kendisini hissettiriyormuş.
Bi de sol yumurtalığı ara ara sürekli sızlıyormuş.
muş diyorum ama aylarca bunun belirtlerini dinledik, artık hamile kaldı kurtulduk dedik ama ı ıhh!! :KK19: :KK9:

Hamile arkadaşlarım, doğurmuş bebe sahibi biricik anneler..
Adetinize son 10 gün kala hissettiğiniz belirtileri yazmanızı rica ediyorum.

hamile arkadaşların adeti.
ilginçmiş..
keşke bi araştırma yapıp ............................. noktalı yeri siz doldurun.

öncelikle 3 çocuklu bir anne olarak tüüm bebek bekleyenler isteyenlere söylüyorum
böyle belirtilere çok aldanmayın adet günlerinize göre yumurtlama günü vs takmayın

ben ilk bebeğimi düşükle kaybetmişim sonrasında çok acılar vs dört gözle bende bekliyordum olmuyor olmuyordu
sonra kendimi rahat bıraktım günlere takılmadım,bebek fikrini kafamdan atıp başka şeylerle oyalanmaya çalıştım
neyse uzatmayayım 4 yaşında bir oğlum var ve 8 aylık ikiz kızlarım var şuan

bakın burası çooook önemli hani hepimizin takip ettiği şu yumurtlama günleri varya işte
ilk oğluma hamileliğim yumurtlama döneminden önce
kızlarıma hamileliğimde iste yumurtlamadan sonra hamile kalmışım

belirtilere gelince adet öncesinde yaşanan bütün belirtiler ve buna benzerleri hamilelik öncesinde de olabiliyor
o yüzden bunlar yanıltıcı olabilir
hamileliğin en belingin belirtisi maalesef adet gecikmesidir

rabbim her isteyene sağlıklı gebelik ve bebek nasip etsin
çocuklarımı her kucağıma aldığımda herkese dualar ediyorum ben inanın
rabbim bütüüün kadınlara anneliği yaşatsın

2 çoçuk doğurdum ikisindede 10 gun değilde 5 gün kala falan kasıklarımda ince ince sinir çekilmesi gibi çekilmeler batmalar oldu. Geri kalan belirtilerin hepsi adet belirtisiyle aynıydı. Gögüslerim şişmişti suratımda sivil ilenme olmuştu karnımda adet şişli gibi şişlik vardı. 10 gun çok erken belirti için canım

hamile arkadaşların adeti.
ilginçmiş..
keşke bi araştırma yapıp ............................. noktalı yeri siz doldurun.

noktalı yerleri siz araştırın bi zahmette dolduruverin.
Konu sahibesi adet gününüze 10 gün kala demek istemiş.
Bu cümleyi anlamak isteyen herkes anlayabilir!
Siz neden anlayamadınız acaba?:KK53:

Son düzenleyen: Moderatör:
ben adetime 1 hafta kala öğrenmiştim..o gün belim inanılmaz ağrıyodu..

ben gögüslerimin agrısından uyuyamamıstım
hep yüzüstü uyuyan bir insanımdır yatamamıstım o derece.
bir de cok erkenden uykum geliyordu
ilişkiden 1 hafta sonra (adetimden yaklaşık 5 6 gün önce) erken gebelik testinde çıkmıştı

... veee büyük gün gelir çatar :KK1:
Adetime 2 gün kaldı, 15 gün öncesinden aldığım testi hala kullanmadım.
Konustuk inatlaştık, "duracağın yeri bil beni deli etme" dedim, "adet günümün üzerinden 2 gün geçmeden kullanmıcam seni o güne kadar benim için bi hiçsin" dedim :KK1:
bakalım inşallah hayırlı haberler alırım :KK31:

-gögüs dolgunlasması 10 gun kala basladı ve ucları asırı hassas oldu..(normalde 5 gun kala sadece dolgunlasırdı)
ve hamılelık boyunca bu dolgunluk hiiiiiiç gıtmedı..

-adet sancısı mutlaka oluyor,adet olacam sanıyorsun ama olmuyorsun:KK1:..(hamılelık ıcınde o sancı ara ara yokluyor senı)

-kasıktan bacaga vuran bı sızı,agrı..

en erken belırtılerım bunlardı..hamıle kalamayıp,hamıle mıyım acaba dıye suphe ettıgım aylarda daha cok belırtı yasadım:KK1:
ama gercekten hamıle kaldıgımda tek belırtılerım bunlar oldu:KK1:
mıdem hamılelıgım boyunca hıc bulanmadı..
koku hassasıyetı olmadı..sadece ılerleyen aylarda ıgrendıgım bıkac yıyecek oldu,okadar..

dıger yorumları sımdı okudum..aklıma geldı..
bende cok uyuklamıstım..ılk 3 ay uykudan gözlerımı acamadım..

Son düzenleme:
-gögüs dolgunlasması 10 gun kala basladı ve ucları asırı hassas oldu..(normalde 5 gun kala sadece dolgunlasırdı)
ve hamılelık boyunca bu dolgunluk hiiiiiiç gıtmedı..

-adet sancısı mutlaka oluyor,adet olacam sanıyorsun ama olmuyorsun:KK1:..(hamılelık ıcınde o sancı ara ara yokluyor senı)

-kasıktan bacaga vuran bı sızı,agrı..

en erken belırtılerım bunlardı..hamıle kalamayıp,hamıle mıyım acaba dıye suphe ettıgım aylarda daha cok belırtı yasadım:KK1:
ama gercekten hamıle kaldıgımda tek belırtılerım bunlar oldu:KK1:
mıdem hamılelıgım boyunca hıc bulanmadı..
koku hassasıyetı olmadı..sadece ılerleyen aylarda ıgrendıgım bıkac yıyecek oldu,okadar..

dıger yorumları sımdı okudum..aklıma geldı..
bende cok uyuklamıstım..ılk 3 ay uykudan gözlerımı acamadım..

canımsınn :KK42: içimi rahatlattın.
Bu sabahtan beri karnım (tamamiyle adet sancısıyla aynı) çok ağrıyordu.
Ama adet olduğumda bi ağrı vurur ve iki gün beni yatağa mahkum eder, bugün öyle olmadı ara ara vurdu yokladı.
Hastalanıcam diye çok korktum ama daha bu saate kadar bişey olmadı.:nazar::nazar: umarım olmazda..

Ozaman bu "adet olacakmış gibi" hissi oldukça yaygın hamileler arasında.:KK24:

adet hislerimin aynısını yaşadım ,adet olacağım gün ha oldu olacak belirtisiydi,ogün olmadı,ertesi günde ha oldu olacak dedim,yok o günde olmadı ama belirti birebirdi... böylece 4 gün aynı ha oldu olacak dedim ... 5. gün test yaptım pozitifff:KK52::KK52:

ben tüm gebelik belirtilerini yaşamama rağmen beta hcg testim negatif çıktı :KK53::KK53: hala yaşmaktayım ve ayrıyetten şoktayım:18:
karın ağrısı,kasık sancısı
sırt ağrısı
yiyecek ve kokulara karşı duyarlılık
yorgunlk ve halsizlik
başdönmesi,göz kararması... bi önceki gebeliğimin başlangıcında da aynılarını yaşamıştım. ya tahlilde bi yanlışlık var ya da bende:KK1::KK1::KK53:

Hamile olan o arkadaşınızın büyük ihtimalle kızı olacak.

Merhaba merak ettim neden böyle birsey yazdiniz? Benimde sol kasigimda sizlama olmustu baslarda. Bunami bagladiniz kiz olacagini? Eger öyleyse kizim olacak benimde :-) ultrasondada göstermedi daha doktor erken daha dedi ama 14 haftalik olduk.

hamile oldugumu ogrenmeden once regli agrısı gibi bir ağrı vardı kasıklarımda
hatta bugun olurum yarın olurum regli derken hamile oldugumu ogrendim

Bende 2 çocuk annesiyim.
Adetime 10 gün kala vücudumda aşırı şişlik oluyor.Sanki 3 kilo almışım gibi ne giysem yakışmıyor.Aşırı derecede asabi ve çekilmez oluyorum.Oğlumu doğurmadan önce sürekli tatlı yeme hissi oluşurdu oğlumdan sonra değişti.Şimdi aşırı bir iştah patlaması yaşıyorum.Bunun yanında sağ bacağımda bir ağrı kasık ve bel ağrısı.1-2 Gün öncesindede beyaz kokusuz bir akıntı olur.3.gün üşütüp ekstra ilaç kullanmamışsam hastalanırım.:KK37:

ben hiç beklenmeyen bir hamilelik yaşadığım için göğüs ağrısıydı kasık ağrısıydı pek farketmedim zaten adet öncesi hep yaşarım bunları o yüzden hamile olabileceğim aklıma bile gelmedi.. ama bir akşam gaz sancısına benzeyen çok korkunç bir sancı girdi karnıma o gece uyuyamadım oturamıyordum yatamıyordum o geceyi iki büklüm sancı içinde geçirdim ama kasık ağrısı falan gibi değil şiddetli gaz sancısına benzer bir sancı o gecenin sabahı dayanamayıp hastaneye gittik bir sürü tahlil ve test yapıldı buna ultrason ve röntgende dahil ama rezil hastane ve doktorları hamile olduğumu anlamadı ! bana yumurtalığında kist var ve kum döküyorsun diyip 2 kutu ilaç yazıp gönderdiler birde üstüne kist için bir kadın doğum doktoruna görünün diye tembihlediler! adetimi bekledim doktora gitmek için ama gelmedi 3 4 gün geçmişti bu sırada hala bekliyordum görümcemin ısrarıyla aldığım gebelik testiyle hamile olduğumu öğrendim kadın doğumcuya gittiğimde o kist dedikleri şeyin bebek için oluşmuş birşey olduğunu sancınında bu nedenle olduğunu söyleyledi..

X