Hamile ve çocuk sahibi arkadaşlarım, hadi kuzularım, hadi bi bakıverin!

bu arada çok fazla uykum geliyordu uykuyu seven bir insan değilim ama sürekli koltukta uyuyp kalıyordum birde idrarda koyulaşma ve kum benzeri tortular vardı

Merhaba merak ettim neden böyle birsey yazdiniz? Benimde sol kasigimda sizlama olmustu baslarda. Bunami bagladiniz kiz olacagini? Eger öyleyse kizim olacak benimde :-) ultrasondada göstermedi daha doktor erken daha dedi ama 14 haftalik olduk.

Evet, sol kasıktaki sızlama yada ağrı belirtileriyle başlayan hamileliklerde kız oluyor genelde. Benim sağ taraftaydı ve oğlum olacağı içime doğmuştu oğlum oldu, duyduklarımda bu şekilde genelde. Bakalım tutacak mı sizde de :) Mevlam yavrunuzu sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin sizede.

Bendeki belirtiler şu şekildeydi :KK42:

Kasıklarda ağrı
Mide bulantısı
Yumuşatıcı parfüm köfte tavuk kokusundan tiksinme
Göğüslerde hassasiyet
Ağırlık hali
Sık idrara çıkma
Akıntının artması..

Rabbim isteyen herkese bebek versin inşallah...

Bende 2 çocuk annesiyim.
Adetime 10 gün kala vücudumda aşırı şişlik oluyor.Sanki 3 kilo almışım gibi ne giysem yakışmıyor.Aşırı derecede asabi ve çekilmez oluyorum.Oğlumu doğurmadan önce sürekli tatlı yeme hissi oluşurdu oğlumdan sonra değişti.Şimdi aşırı bir iştah patlaması yaşıyorum.Bunun yanında sağ bacağımda bir ağrı kasık ve bel ağrısı.1-2 Gün öncesindede beyaz kokusuz bir akıntı olur.3.gün üşütüp ekstra ilaç kullanmamışsam hastalanırım.:KK37:

yedim tatlıyı, çıkardım hakkıyı diyosun yani ablacım :KK1::KK16:
2 çocuk annesi olduğundan saygımdan abla diyorum, :KK42:

kızlar bendekiler kasıklarımda ağrı bel ağrısı göğüslerimde dolgunluk ve şişlik nerdeyse bomba gibiydi göğüslerim ama şimdide devam ediyor şimdi 2 aylık hamileyim:) Allah herkese nasip etsin.

Cahilliğimi mazur görün ama bu kasıkta ağrı nasıl bir şey?
Yani kasık ağrısını tam kasık çizgisinde mi hissediyorsunuz yoksa alt karında yani bikini bölgesinin başladığı yerde mi?
Yumurtalığın bulunduğu noktada olabilir mi?
Yani herkes kasık ağrısı diyor ama kasığın tam olarak neresi :KK1:
allahım bu cahillik başa belaa!!

:KK3::KK3:

Arkadaşlar merhaba;

İlk olarak adminlere bir çift lafım var :KK1: :KK1: bu başlığın dert köşesiyle alakalı olmadığını biliyorum (gerçi benim en büyük derdim şuan bu) ama en çok bu bölüme hanım kızlarımız, hanım ablalarımız akın ettiği için mecburen buraya konu açtım, çünkü artık cevap almak istiyorum insanlardan :emir_bebek:

Hamile arkadaşlarım, doğurmuş bebe sahibi biricik anneler..
Adetinize son 10 gün kala hissettiğiniz belirtileri yazmanızı rica ediyorum.
Lütfen belirtilerini paylaşmayan hiç kimse yazmasın, hatta benimde şu belirtim var sizce hamilemiyim falan yazanlarda yazmasın.
Sadece ve sadece tecrübe sahibi olanları okumak istiyoruz artık..

Hangi günlerde neler yaşadınız, ya da hiç bişey mi yaşamadınız?
Hadi ballarım peteklerim, eminim benim gibi merak eden çoktur. :KK52::KK52::KK52:
[/QUO

Merhaba;

Ben de çok uzun süre bu tarz yazıları takip ettim durdum çok şükür şimdi 14haftalık hamileyim.. Arkadaşların da bahsettiği gibi adet belirtileriyle aynı belirtileri yaşadım ve gecikmeden öğrenemedim..
Adetimden 10 gün önceden itibaren adet günüme kadar mide bulantısı yaşadım cidden çok ilginç ama hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren bir daha hiç midem bulanmadı
:26:hala da bulantım yok :)
sanırım ben döllenme ve yerleşme sürecinde yaşadım bulantı olayını..
Ayrıca adetim 2 gün geçtikten sonra erken gebelik testi aldım eczanedem evde normal test olmasına rağmen güvenmedim.ünlü bir marka olan ve ilşkiden 1 hafta sonra doğru sonuç verdiğini iddia eden testte negatif sonuç çıktı ve ben inandım. O gece alkol aldım rahat rahat sigara içtim .Ertesi gün adetim tekrar gelmeyince sabah uyduruk olduğunu düşündüğüm testle tekrar denedim ve çok net pozitif:) inanmadım yanlışlık olduğunu düşündüm ve kan testinde öğrendim güzel gerçeği.. Yani boşu boşuna 25 tl para vermişim o teste 3.5 tl lik test doğru çıktı..
kısacası kişiiden kişiye o kadar değişiyorki belirtiler ve hamilelik süreci.. Seni çok iyi anlıyorum ama sakin olmak ve adet gecikmesini beklemek en doğrusu sanırım. Allah gönlüne göre versin.. Umarım bir an önce kavuşursun bebişine.. Allah isteyen herkese nasip etsin..

Benim hiç bir belirtim bulantım değişik hallerim hiç bir şikayetim olmadı regl olmamamın dışında hala yok 4,5 ay bitti göbeğim bile öyle çıkmadı yemeği fazla kaçırmışım gibi, hani hamileyken regl oluyor olsaydık ben hala farkında olmazdım minik dürtükleri bağırsaklarındaki gaz sanardım.
Benim gözlemlerime göre herkesin farklı oluyor hatta bir kadının her hamileliği de farklı oluyor.

Bugün reglim 1 gün gecikti ve sabah idrarıyla test yaptım ama sonuç negatif :KK5::KK5::KK5:
Biraz fazla umutlanmışım galiba, çok üzüldüm.
Ve hala inat gibi regl olamadım :KK43:

X