hamile olup sigarayı bırakan arkadaşlar lütfen yardım

calemityjane

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
1.381
0
kızlar 5 haftalık hamileyim ve eskiden günde 10-12 tane sigara içiyordum öğrendiğimden beri bırakmaya çalışyorum ama hala başaramadım günde 4-5 e düşürebilim sadece bu illetten kurtulmak istiyorum bebeğim için ama bilen bilir çok zor lütfen içmeyenler yadırgamasın kınamasın lütfen başaran arkadaşlar nasıl bırakabildiniz yardım eli bana,çok mutsuzum :tomato:

evet aynı durumdan bende muzdaribim fakat şimdi sadece akşamları eşimin sigarasından 1 nefes çekiyorum onuda yapmamak istiyorum ama yanımdda içen olunca ollmuyo işte kafana koyarsan yaparsın canım önemli olan hep dedikleri gibi kafada bitirmekmiş ben bunu anladım sende öle yap

slm kizlar ben 7+6 hamileyim kizlar bende ilk basta biralkamicami düsünmüstüm ama 6.haftadan sonra bi tiksinme basladi ve artik kokusuna bile tahammül edemiyorum.umarim sizlerde tiksinirsiniz.dün bi doktor sunu anlatiyordu 6.ve 7.haftadan sonra tiksinme baslarözellikle sigara ve parfüm keskin kokular icerin ürünlere karsi tiksinme baslar.kizlar birakin bir an önce bebisleriniz icin.

ben de biraktim ama sen onu bir de bana sor ne cektim vallahi ama kurtuldum cok sukur beebgimin sagligi icin onu bile terkettim...

cunku ölü doguma ve gelisim geriligine yol aciyormus...zaten ben ilk haftalarda tiksindim sonra da canim cekti ama dayandim ama cok zordu...

artik aklima bile gelse olsa bile icemem ki tiksindim cunku...

unutmayin kizlar hersey bebeklerimiz icin onlarin sagligi bizim zevklerimizden daha onemli,hele de sigaradan...

Bende sigara içerdim ama insan hamilelikde tiksiniyor gerçekden sigara kokan insandan bile midem bulanıyor birde internetten aç içdiğin sigaranın bebeğe neler yapabileceğini oku ozaman zaten ister istemez korkuyorsun.

aynı dert bendede var günde 2 tane 3 tane içtiğim oluyor bazı günler hiç içimiyorum ama. inanın insanın elinde değil. çok okuyorum herşeyi netten bakalım şu sıralar tiksinmeye başalr gibi oldum ama hayırlısı.

ben günde 2 paket içerdim hamile kalmadan önce. hamile kalınca günde 2-3e düşürdüm. sonra 6. haftanın bitiminde bir tiksindim hala da içmiorum. umarım tüm hamişler tiksinir..

:1no2:canim benim sakin kizma ama cok kiziyorum hamileyken icenlere ben tam 10 yil ictim hamile oldugumu ögrendigim ana kadar hic tiksinmedim hala tiksinmiyorum ama agzima koymuyorum.3,lü tarama testimde 490/1 ihtimal down sendromu riski ciktiginda yikilmistim ve eger sigara iciyor olsaydim asla affetmezdim kendimi.Allahima bin sükür bebisim saglikli.Allah hepimizin bebegine saglik versin ama neolur icmeyin onun o miniminacik bedenine zihnine zarar verecegini bile bile milyonda bir ihtimal bile olsa ki bu ihtimal cok daha büyük nasil kiyilir nasil sansa birakilir anlayamiyorum dogrusu.Isterseniz kizin bana önemli degil ama icenler bunu bi düsünsün lütfen.Beni hayatta hicbisey vazgeciremedi sigaradan ama icimdeki o cana benim agzimdan giren her seye muhtac olan o minicik varliga kiyamadim

bende ilk haftalarda 4 taneye düşürmüştüm ama 6.haftadan sonra mide bulantısıyla birlikte tiksindim ve şimdi hiç içmiyorum dumanından bile rahatsız oluyorum...

canım bebeginin saglıklı gelişmesi için hic icmemen gerekiyor fakat uzmanlar cok tiryakiler icin gunde 5 taneden fazla içmeyin uyarısı yapıyorlar sonucta senin aldıgın o zehir fetus a da geciyor bunu bir düşün bence.Herşey insanın kendi beynin de bebeginin saglıklı olmasını dile..
Ve hamileyken ben sigara içtim bebegime hiç bir şey olmadı diyenlere asla inanma.Muhakkak olan olmuştur ya düşük dogum agırlıklı dogmustur ya hastalıklara karşı bagşıklık sistemi iyi gelişmemiştir yada gebeligi düşükle sonuclanmıştır ama onlar farkında degildir.hayırlı ugurlu olsun canım

şu an içiyorum.ama 3 aya kadar hamileelik düşünüyorum.içirken ızdırap duyuyorum.çocuğuma sağlıksız bir gelecek mi yoksa sağlıksız bir anne mi ha<zırlıyorum diye.
ona bir şey olmaz inşallah diye düşünüyoruma ma .şu an elimd edeğil içiyorum .çok saçma her gün bırakıyorum diyorum ama bırakamıyorum malesef.
nendne böyle oluyor anlamış değilim.
ama bırakmalıyım.hamilelikten önce vucudum zehriden arınmalı.

bende aynı durumdaydım ama Allah yardım ediyor merak etme 8.haftama geldiğimde yanımda bile içirmemeye başladım kokusundan bile içim kalkıyordu..inşallah sende öyle olursun ama içmeyecem dedikçe daha çok istiyor insanın canı iyi bilirim..Allah yardımcın olsun...

bende 6. haftaya kadar içtim ama vijdan azabı çekerek Allaha şükü 6. haftada bir tiksindim şimdi kokusunu aldığım an kusuyorum dahada başlamak istemiyorum tiksinmeseydim bırakamazdım heralde Allah yardımcın olsun canım

canım bende hamile kalmadan önce içiyordum nerdeyse 1 pakete yakın ama şu an günde 5 veya 6 ya düşürdüm şu an 4 haftalık hamileyim acaba bende 6.haftalara geldiğimde tiksinecekmiyim valla Allaha hep dua ediyorum tiksinmem için.sigarayı resmen aşeriyorum çok canım istiyo ama içmemem gerekiyo.inşallah bana da tiksinmek nasip olur Allah yardımcımız olsun

slm kızlar,
bende sigara kullananlardanDIM
bırakamam derdim 3 ay 12 günlük hamileyim.
Allaha dua ettim allahım nolur ben bunu bırakam bana yardımcı ol tiksineyim şu illetten diye.
sigarayı bırakamayan ben 1 aydır sigara içmiyorum.
kokusu midemi bulandırıyo
bende günde14-17 arası içerdim. sonra 7 ye düşürdüm.iki saatte bir içiyodum yani.sonra olmuyo bırakamıyorum o zaman dua ettim işte .sizde deneyin ....

Ben hamile değilim ama bırakmaya çalışıyorum , şu an hiç içmiyorum 4/5 aydır da çok azaltmıştım ama asla ağzıma koymak istemiyorum .Gelecekte bebeğime bu yüzden kavuşamazsam kendimi affetmem ayrıca eşimde affetmez en sinir olduğu şey kendi içse bile .Ayrıca bebekte direkt zarar vermese bile ileriki yaşlarında mutlaka zararını gösteriyormuş gelişim bozukluğu gibi. Bayanlar çok zor olduğunu biliyorum ama içmeyin , yanınızda biri içerse de kalkıp ordan gidip bir bardak su için çok faydası oluyor .

canım sen şöyle düşün;bebeğini doğurdun ve doğar doğmaz ağzına sigarayı tutuşdurdun..yapabilirmisin böyle bişey...yapamazsın..ama şu an hiç farketmeden yapıyosun..çünkü senin içtiğin sigarayı direk bebeğinde içiyor..ben de gebe kalmadan bırakmışdım..sırf bebeğim için..ve halada aramıyorum..allah yardımcın olsun..

İçmeyenlerin anlayabileceği bir konu değil bu bende 1.5 paket içerdim nerdeyse.Hamile kalınca marka değiştirdim ve 2-3 nefes çekip söndürdüm hep sonrasında kendiliğimden tiksindim ve haaaalaa da canım istemiyorum BIRAKTIM GİTTİ oni:)

hamile kalamdan önce günde 1,5 -2 paket içiyordum. hamile kaldığımı öğrendiğimde sigaradan tiksineceğimi sanmıştım ama olmadı. neredeyse 8. haftaya kadar içtim, tabi sayısı gittikce azaldı. vicdan azabı çekmeye başladım haliyle ve bıraktım.

kendimi zorladım, zaten hamile kaldığımı öğrendiğim günden beri her gün internette sigaranın bebek sağlığına olumsuz etkilerini okuyup duruyordum, ve kendimi psikolojik olarak bırakmaya hazırlamıştım. doktor kontrolüne gittiğimde doktorum da "kesinlikle sigara içen hamile benim hastam olamaz, ya doktorunu değiştir ya sigarayı bırak" dedi. çektiğiniz her nefeste bebek nefes almakta zorlanıyor dedi.. şimdi eşime de bıraktırmaya çalışıyorum.

sigara sadece hamilelikte de problem değil ki! doğum yaptıktan sonra emzirirken de içmemek gerekiyor ve bu iki yıl bile sürebilir. sonrasında da zararlı.. zararın neresinden dönsen kardır, umarım en kısa zamanda bırakırsın...

ne kadar erken bırakırsan, o kadar az vicdan azabı çekersin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…