Hamile olduğunuzu nasıl anladınız?

idizz

Guru
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2013
64
31
adet gecikmesinden önce vücudunuz nasıl belirti verdi?kendinizde bir farklılık olduğunu ne zaman hissettiniz?

ilk iki gebelik sıfır belirti sıfır değişiklik, üçüncü gebelik göğüs şişmesi. Allah gönlünüze göre versin inşallah.

Aşırı bel ve sırt ağrısıyla ve adete bir hafta kala başlayan göğüs hassasiyeti. Kendini dinleyince anlıyorsun galiba 🤔 adete 4 gün kala da test yaptım ve pozitifi gördüm canım.

Karnım hassaslaştı dokunamadım, giydiğim kıyafetlerin lastiği acıtmasın diye aşağıya indiriyordum

adetime 11gün kala çok açık pembe bir akıntım oldu.sonra bu akıntı açık kahveye döndü sonra kesildi.erken gebelik testi yaptım negatif çıktı.fakt şuan adetim 2 gün gecikti.göğüs hassasiyetim mevcut ek olarak uçları çok kaşınıyor. (Normalde adetime yakın sadece göğüste ağrı olurdu) karnım çok şiş ve gaz mevcut.adet olacakmışım gibi ağrım var ama beyaz bazende açık sarı akıntı dışında birşey gelmiyor.en iyisi yarın akşama kadar bekleyip kan vermek sanırım :) dua edin lütfen

adetime 11gün kala çok açık pembe bir akıntım oldu.sonra bu akıntı açık kahveye döndü sonra kesildi.erken gebelik testi yaptım negatif çıktı.fakt şuan adetim 2 gün gecikti.göğüs hassasiyetim mevcut ek olarak uçları çok kaşınıyor. (Normalde adetime yakın sadece göğüste ağrı olurdu) karnım çok şiş ve gaz mevcut.adet olacakmışım gibi ağrım var ama beyaz bazende açık sarı akıntı dışında birşey gelmiyor.en iyisi yarın akşama kadar bekleyip kan vermek sanırım :) dua edin lütfen
Yerleşme kanaması olabilir tarif ettiğiniz kanama :dua: hadi inşallah hayırlı haberler alırsınız.

Merhaba kızlar, başlığı görünce yazayım dedim. Benim çok uzun ve karmaşık bir öyküm var. Bir süre ara verdikten sonra bu ay doktora gittim. Kontrol sırasında sağda cok güzel bi yumurta gördü deyim yerindeyse heyecanlandı doktor. Çatlatma iğnesi yapalım enn azından bizim kontrolmz altnda olsn dedı yoksa hani kendlgnden de çatlayablr dedi neyse ben 17 ocak ta catlatma iğnesi oldm ve soledgı saat aralgnda denememiz oldu ıkı gun arayla bı daha denedk. Benm İnanlmaz bi bel ve sırt agrım oldu halsizdim bacak agrmda vardı dün akşam adet olcakmsm gbı bı agrı oldu kasıklarmda gece uykudan uyandm sag tarafımda ıgne batma ları oldu. Bugün de ıkı kez aralıklı batma oldu. Daha var adetime ama beklemedym hayrlısı😘

Merhaba kızlar, başlığı görünce yazayım dedim. Benim çok uzun ve karmaşık bir öyküm var. Bir süre ara verdikten sonra bu ay doktora gittim. Kontrol sırasında sağda cok güzel bi yumurta gördü deyim yerindeyse heyecanlandı doktor. Çatlatma iğnesi yapalım enn azından bizim kontrolmz altnda olsn dedı yoksa hani kendlgnden de çatlayablr dedi neyse ben 17 ocak ta catlatma iğnesi oldm ve soledgı saat aralgnda denememiz oldu ıkı gun arayla bı daha denedk. Benm İnanlmaz bi bel ve sırt agrım oldu halsizdim bacak agrmda vardı dün akşam adet olcakmsm gbı bı agrı oldu kasıklarmda gece uykudan uyandm sag tarafımda ıgne batma ları oldu. Bugün de ıkı kez aralıklı batma oldu. Daha var adetime ama beklemedym hayrlısı😘
Allah gönlünüze göre versin inşallah haber verin sonucu öğrendiğinizde :anneadayı:

Sabahları hiç bir zaman aç kalkmayan,kahvaltısını mıy mıy yiyen ben , bata 3-4 gün kala sıcak ekmek-tereyağ-bal diye hönkürerek kalktım yataktan 😂😂 ayrıyeten aşerdiğim bu üçlüyü hiç sevmem çocukluğumdan beri . Adet günüm gelene kadar da sürekli aç kalktım sabahları .

Rabbim sevindirsin seni hakkında hayırlı olacak mutlu haberlerle😍

adet gecikmesinden önce vücudunuz nasıl belirti verdi?kendinizde bir farklılık olduğunu ne zaman hissettiniz?
Ben hamile kaldıgım ay hamile gibi hissediyorum😂 içgüdüsel sanırım. Belirti olarak ta yumurtlamadan itibaren bir tarafın kasıgı da agrı oluyor. Adet gününe kadar aha bugn adet olcam diyorum yani adet sancısı gibi bisey. Bir de göğsüm adetten 3 gün önce hassaslasır ama hamileyken daha önceden baslıyor.bas agrısı da oluyor

Ve idrar testimm :) Birazdan acile kan vermeye gideceğim umarım kandada çıkar

Eklentiler

• 772DB9A2-7612-49F2-AB09-53BFB72A9122.jpeg
    772DB9A2-7612-49F2-AB09-53BFB72A9122.jpeg
    95,4 KB · Görüntüleme: 1.456
Oğlumda şunlar oldu
Halsizlik uyku hali
Yemek kokusu kötü geldi burnuma
Bide yemek yiyince midem dönüyordu.
Bide kasıklarım adet olacak gibi kasılıp geri düzeliyordu ağrısı anlıktı yani.
Ped taktım geldi gelecek diye.
Ben hiç ihtimal bile vermiyordum gebelik diyr aklımda bile yoktu.
Meğer bebektenmiş.

Merhaba yeni tecrubeli olarak hemen sana benm belirtilerimi soyleyeyim. Ilk aşiri derecede goğsüm ve goğüs uçlarim cok aciyordu dokuyamiyordum. Mide bulantim cok fazlaydi, halsizlik vardi ve adet olacakmişim gibi kasiklarim cok agriyordu. Ha simdi adet oldum olcam diyordum nerdeyse. Surekli lavaboya gidiyordum çok sık. Ve adetimden 5 gun once çok az kahverengi akintm gelmisti ( sanirim yerlesme kanamasiymis o )adetim gectikten 1 gün snra hemen test yaptim pozitif cikti yani 2. Gunun sonunu beklemedim. Adet belirtileriyle hamilelik belirtileri cok benziyor inan ayirt ettigim tek sey cok sık midemin bulanmasiydi.

X