Hamile olduğunu bilmeden ameliyat olup antibiyotik alanlar?

danmii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2018
6
8
yaklaşık 2 yıllık evliyim eşimle bebek düşünüyoruz ancak gebelik oluşup oluşmadığından emin olmadan ameliyat oldum. Ameliyatım planlı değildi aniden oluşan bi sebeple. Acil servise gebelik ihtimalinden bahsettik ama test yapsakta pozitif sonuç verecek kadar zaman geçmemişti. Doktorlara bunu anlatmaya çalışmama rağmen dinlemeyip test yaptılar ve negatif çıktı deyip acil ameliyata aldılar bu süreçte hem anestezi uygulandı hemde çok fazla antibiyotik kullandım hala da kullanıyorum Röntgen ve mr da çekildi tabiki. ancak bir iki gündür hamilelik belirtileri var gibi adetim henüz gecikmedi. Benim gibi bilmeyerek ameliyat olup sonrasında gebeliği öğrenenler var mı? Sizce hamileysem bebeğe etkisi olur mu? (Test için bir kaç gün beklemeyi düşünüyorum.)

Bence tamamen psikolojik sonuçta negatif çıkmış arkadaşım hadi diyelim ameliyattan sonra oldu zaten embriyo etkilenmez…

Bence tamamen psikolojik sonuçta negatif çıkmış arkadaşım hadi diyelim ameliyattan sonra oldu zaten embriyo etkilenmez…
Dediğiniz gibi de olabilir belki ilaçlardandır diye düşünüyorum ama negatif çıkan test zaten korunmasız ilişkinin üstünden 5-6gün geçmişti o kadar süreçte zaten belli olmaz. Aklıma takıldı aynı durumu yaşayan oldu mu nasıl sonlandı merak ettim. Teşekkürler yanıtınız için.☺️

Dediğiniz gibi de olabilir belki ilaçlardandır diye düşünüyorum ama negatif çıkan test zaten korunmasız ilişkinin üstünden 5-6gün geçmişti o kadar süreçte zaten belli olmaz. Aklıma takıldı aynı durumu yaşayan oldu mu nasıl sonlandı merak ettim. Teşekkürler yanıtınız için.☺️
Geçmişler olsun canimm

X