Hamile miyim??

psci

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2011
1.575
0
kızlar yardımınıza ihtiyacım var
bu sabah idrar testi yaptım silik de olsa 2. çizgiyi gördüm
hemen gidip kan tahlili yaptırdım
az önce sonucu aldım
önce negatif dedi kadın
kaç çıktı değer dedim
regliniz kaç gün gecikti dedi
2 gün var dedim
o zaman olabilir dedi değeriniz 4.94
2 gün snra gelin tekrarlayalım dedi
ne diosunuz kızlarrr???????????
ay heyecandan bayılıcam

hamıle olabılırsın bazen tıbbı gebelık ya da dıs gebelıkte olabılıyor ya en net 2 gün sonra anlasılır canım bencede gıtmelısın

hamıle olabılırsın bazen tıbbı gebelık ya da dıs gebelıkte olabılıyor ya en net 2 gün sonra anlasılır canım bencede gıtmelısın

tşk ederim canım...
geçen ay regl günümde kan tahlili yaptırmıştım 0.01 çıkmıştı
bu yükselme umut oldu bana
tıbbi gebelik dediğin kimyasal mı?

Hamile olabilirsin, kan tahlilini gün aşırı tekrarlamakta fayda var...
Eğer hamileysen de ya adetlerin düzensiz, ya geç döllenme sanki...
Allah gönlüne göre versin, şu an beklemekten başka yol yok gibi görünüyor.

tşk ederim canım...
geçen ay regl günümde kan tahlili yaptırmıştım 0.01 çıkmıştı
bu yükselme umut oldu bana
tıbbi gebelik dediğin kimyasal mı?
evet caım kan durumuna göre gebelık durumunu söyleyecektır.ıns vardır da burada beraber kutlarız:KK37::KK69::KK69:

Hamile olabilirsin, kan tahlilini gün aşırı tekrarlamakta fayda var...
Eğer hamileysen de ya adetlerin düzensiz, ya geç döllenme sanki...
Allah gönlüne göre versin, şu an beklemekten başka yol yok gibi görünüyor.

adetlerim düzenli aslında..
sadece geçen ay stresten 5 gün gecikme yaşadım..
sizin yorumlarınıza göre heyecanlanmam doğru değil dmi?
ben çk sevindim yükselme var diye
sen böle bişeyle karşılaştın mı hiç?

evet caım kan durumuna göre gebelık durumunu söyleyecektır.ıns vardır da burada beraber kutlarız:KK37::KK69::KK69:

ay inşallah canım yaaaa
benim eşimin sorunları vardı
morfolojik bozukluk çıkmıştı spermlerinde
hiçç umudum yokken bu sonucu almak beni çok mutlu etti..
2 günü nasıl geçiricem ben :KK1:
sen peki?
tanımadığım için sruyorum çcuğun var mı?

bence hamilesin öyle içime doğdu hayırlısı olsun inşallah zaten 5 in üstündeki değer pozitif sayılmıyormuydu?

ay inşallah canım yaaaa
benim eşimin sorunları vardı
morfolojik bozukluk çıkmıştı spermlerinde
hiçç umudum yokken bu sonucu almak beni çok mutlu etti..
2 günü nasıl geçiricem ben :KK1:
sen peki?
tanımadığım için sruyorum çcuğun var mı?

ıns canım vardır. gecer de ıns olumlu olur senın ıcın bende ıstıyorum daha yok bebegım

bence hamilesin öyle içime doğdu hayırlısı olsun inşallah zaten 5 in üstündeki değer pozitif sayılmıyormuydu?

ay inşallah yaaaaaaaaaaaaaaaa
evet 5 üstü hamilelik sayılıo
benim de 5 e yaklaşmış :KK1:
reglime daha var
2 gün sonra bakalım artıcak mı azalacak mı
inşallah artar kızlar nolur dua edin bana

ıns canım vardır. gecer de ıns olumlu olur senın ıcın bende ıstıyorum daha yok bebegım

şu an kadar heyecanlıyım ki
ve sana tüm kalbimle dua ediyorum
inşallahhhhhhhh en yakın zamanda bebişine kavuşursun
ne kadar zamandır deniosun?
hiç kan tahlili yaptırdın mı?

adetlerim düzenli aslında..
sadece geçen ay stresten 5 gün gecikme yaşadım..
sizin yorumlarınıza göre heyecanlanmam doğru değil dmi?
ben çk sevindim yükselme var diye
sen böle bişeyle karşılaştın mı hiç?

Ben iki kez hamile kaldım, ikisinde de bhcg değerim olması gerekenden düşüktü aynı senin şu anki durumun gibi ...
İlki biyokimyasal gebelik oldu ve düşükle sonuçlandı, diğeri zaman içerisinde katlanarak arttı ve Allahın izniyle sağlıklı ilerledi.
Yani ben hem olumlu hem de olumsuz senaryoyu yaşadım....
Şu anda birşey söylemek gerçekten çok çok zor,senin değerine bakarak.
Benim yaşadığım tecrübelerden yorumum şu, teorik olarak bhcg=5 ve üzeri gebelik + olarak değerlendirilir.
Genellikle gebelik olmayan durumlarda da yükselme olabiliyor ama 2-2,5 civarında çıkıyor.
Senin değerin 5, teorik olarak gebesin, ama bir gerçek var ki, değerin düşük.Şu an yaklaşık 50 civarında olmalıydı....
Ama tabi bu bir genelleme,herkeste aynı olacak diye birşey yok, ben en büyük örneğiyim.Benim bile bir gebeliğim diğerine uymadı.
Gebeliğin klinik gebeliğe dönüşecek mi (yani rahim içerisinde kese ve bebek görüntülenebilecek mi) takip etmek gerekir.
Eğer geç döllenme veya geç yumurtlamaysa değerin 2 günde bir yaklaşık 2 katına çıkmalı ve değer 1500'ler civarındayken rahim içinde gebelik kesesi görüntülenmelidir.
Aslında reglin gecikmeden tahlil yapmak da doğru değil. İnsanda bilinmezlik ve kafa karışıklığından başka bir işe yaramıyor.
Bence eğer olanağın varsa gün aşırı kan tahlilini yinele ve yaklaşık 2 katına katlıyor mu bak, eğer çok merak ediyorsan...
Eğer bekleyebilirim dersen, ki bence öyle yapmalısın, reglinin 10 gün gecikmesini bekle,daha yorumlanabilir bir sonuç alabilirsin...

Ben iki kez hamile kaldım, ikisinde de bhcg değerim olması gerekenden düşüktü aynı senin şu anki durumun gibi ...
İlki biyokimyasal gebelik oldu ve düşükle sonuçlandı, diğeri zaman içerisinde katlanarak arttı ve Allahın izniyle sağlıklı ilerledi.
Yani ben hem olumlu hem de olumsuz senaryoyu yaşadım....
Şu anda birşey söylemek gerçekten çok çok zor,senin değerine bakarak.
Benim yaşadığım tecrübelerden yorumum şu, teorik olarak bhcg=5 ve üzeri gebelik + olarak değerlendirilir.
Genellikle gebelik olmayan durumlarda da yükselme olabiliyor ama 2-2,5 civarında çıkıyor.
Senin değerin 5, teorik olarak gebesin, ama bir gerçek var ki, değerin düşük.Şu an yaklaşık 50 civarında olmalıydı....
Ama tabi bu bir genelleme,herkeste aynı olacak diye birşey yok, ben en büyük örneğiyim.Benim bile bir gebeliğim diğerine uymadı.
Gebeliğin klinik gebeliğe dönüşecek mi (yani rahim içerisinde kese ve bebek görüntülenebilecek mi) takip etmek gerekir.
Eğer geç döllenme veya geç yumurtlamaysa değerin 2 günde bir yaklaşık 2 katına çıkmalı ve değer 1500'ler civarındayken rahim içinde gebelik kesesi görüntülenmelidir.
Aslında reglin gecikmeden tahlil yapmak da doğru değil. İnsanda bilinmezlik ve kafa karışıklığından başka bir işe yaramıyor.
Bence eğer olanağın varsa gün aşırı kan tahlilini yinele ve yaklaşık 2 katına katlıyor mu bak, eğer çok merak ediyorsan...
Eğer bekleyebilirim dersen, ki bence öyle yapmalısın, reglinin 10 gün gecikmesini bekle,daha yorumlanabilir bir sonuç alabilirsin...

canım benim çk sağol
ne kadar anlaşılır yazmışsın
ben umutluyum bilio musun?
inşallah hamileyim
ve inşallah hiç sorun yaşamıycam hissediyorum
senin 2. gebeliğine benziycek gebeliğim
Rabbim tutunmaya çalışan bebeğimi bana bağışlasın
isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu
haklısın biraz sabretseydim şimdi bu ikileme düşmeyecktim
ama göğüslerim gereğinden fazla hassaslaşınca test yapma gereği duydum
test beni kan tahliline sürükledi :KK1:

canım benim çk sağol
ne kadar anlaşılır yazmışsın
ben umutluyum bilio musun?
inşallah hamileyim
ve inşallah hiç sorun yaşamıycam hissediyorum
senin 2. gebeliğine benziycek gebeliğim
Rabbim tutunmaya çalışan bebeğimi bana bağışlasın
isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu
haklısın biraz sabretseydim şimdi bu ikileme düşmeyecktim
ama göğüslerim gereğinden fazla hassaslaşınca test yapma gereği duydum
test beni kan tahliline sürükledi :KK1:

İnşallah canım,Allah yardımcın olsun,dualarım seninle...
Eşinin morfoloji sorunu varmış okuduğuma göre, hiç kafana takma, bir arkadaşım hiç tedavisiz eşinde morfoloji sorunu olmasına rağmen hamile kaldı, şimdi 22 haftalık maşallah.
Sen şu an hamilesin… Bebeğin Allah’ın izniyle sana tutunur, ki hislerin çok önemli.Ben ilk bebeğimin düşeceğini hissettim ve hiç umutlanamadım.
Düştü de zaten...
İkinci bebeğimde ise içimde hep olumlu duygular vardı. Öyle de oldu…Gebeler hissediyor.
Ben bu hislere çok inanıyorum.
Ama bebeğin tutunamasa bile, inşallah tutunur da, bu bile olumlu senin için. Eşinde sorun olmasına rağmen gebe kalabildiğin anlamına gelir. Bu büyük bir aşama.

İnşallah canım,Allah yardımcın olsun,dualarım seninle...
Eşinin morfoloji sorunu varmış okuduğuma göre, hiç kafana takma, bir arkadaşım hiç tedavisiz eşinde morfoloji sorunu olmasına rağmen hamile kaldı, şimdi 22 haftalık maşallah.
Sen şu an hamilesin… Bebeğin Allah’ın izniyle sana tutunur, ki hislerin çok önemli.Ben ilk bebeğimin düşeceğini hissettim ve hiç umutlanamadım.
Düştü de zaten...
İkinci bebeğimde ise içimde hep olumlu duygular vardı. Öyle de oldu…Gebeler hissediyor.
Ben bu hislere çok inanıyorum.
Ama bebeğin tutunamasa bile, inşallah tutunur da, bu bile olumlu senin için. Eşinde sorun olmasına rağmen gebe kalabildiğin anlamına gelir. Bu büyük bir aşama.

canım benim biz 2 gün sonra ankaraya gidicektik burdan araştırmıştım kaan aydosa tedaviye gidecektik
daha dün eşimle tartıştık tedavi olmayı kabul etmio diye
proxeed plus adında sperm güçlendirici ilaç almıştım içmedi
ama çok istiyodu bebeğimiz olsun
kafaya bu ay hiç takmadım ve tatildeydik
orda bebek olsun diye değil isteyerek hesap yapmadan beraber olduk hep
bu sefer olduğuna çok inanıyorum
sabah bu inanç yerleşti kalbime
inşallah da doğru olucak
2 gün sonra güzel haberler vericem size..

canım benim biz 2 gün sonra ankaraya gidicektik burdan araştırmıştım kaan aydosa tedaviye gidecektik
daha dün eşimle tartıştık tedavi olmayı kabul etmio diye
proxeed plus adında sperm güçlendirici ilaç almıştım içmedi
ama çok istiyodu bebeğimiz olsun
kafaya bu ay hiç takmadım ve tatildeydik
orda bebek olsun diye değil isteyerek hesap yapmadan beraber olduk hep
bu sefer olduğuna çok inanıyorum
sabah bu inanç yerleşti kalbime
inşallah da doğru olucak
2 gün sonra güzel haberler vericem size..

İnşallah tatlım, güzel haberini bana da yazarsan sevinirim.
Erkekler maalesef böyle oluyorlar, ben de eşime zorla spermiyogram yaptırmıştım,ben üzülüyorum diye mecburi kabul etti, yoksa ona kalsa kendiliğinden gitmezdi.
Ben de tüp bebek araştırdığım ay hamile kaldım, hiç hesap kitap yapmadığım ay.
Rabbim başta sana, sonra Rabbime bebek için el açan herkese nasip etsin inşallah.

Son düzenleme:
slm kızlar ben 11 temmuzda çatlama iğnesi vuruldum vurulduktan sonraki hafta içinde test yaptım silik çıktı dedilerki iğnden sonra tekrar test yaptım çıkmadı bu gecen haftaydı ve tekrar dün yaptım tekrar silik çıktı.....doc aradım cuma kan testi yap dedi sizce hamilemiyimm

İnşallah tatlım, güzel haberini bana da yazarsan sevinirim.
Erkekler maalesef böyle oluyorlar, ben de eşime zorla spermiyogram yaptırmıştım,ben üzülüyorum diye mecburi kabul etti, yoksa ona kalsa kendiliğinden gitmezdi.
Ben de tüp bebek araştırdığım ay hamile kaldım, hiç hesap kitap yapmadığım ay.
Rabbim başta sana, sonra Rabbime bebek için el açan herkese nasip etsin inşallah.

amin canım
kesinlikle haberdar edicem sizi..
kutlama yaparız :KK74::KK74::KK74:

X