hamile miyim?

iLK AYLARDA ara ara bu renk olan kanamalar normalmiş, yerleşme kanamalarıymış... Daha koyusu ve adet gibi kanamalar tehlikeliymiş...Ne hissettiğimi bilmiyorum, Bİr an çok mutlu oluyorum, sonra bir tuhaflaşıyorum... Eşim sürekli mutlu musun die soruyor... Sigarayıda bıraktım, zannedersem onun da verdiği bir tuhaflık var üzerimde...
Canım karnın belirginleşene kadar tam olarak idrak edemiyorsun.Hemen adapte olamıyor insan.Ama bir kaç hafta içinde hamileliğe alışırsın canım:KK49:

inşallah cnm, onu hissetmeyi çok arzu ediyorum... ama buna daha çok var zannedersem:) bu zamanlar yeyip içtiklerim onu ne derece etkiliyor?yani ben artık yediklerime çok dikkat ediyorum içtiklerime de, mesela kola ve asitli içecekleri içmiyorum....kahve çok içmiyorum...

hayırlı olsun rabbim kucağına almayı nasip etsin:nazar:

inşallah cnm, onu hissetmeyi çok arzu ediyorum... ama buna daha çok var zannedersem:) bu zamanlar yeyip içtiklerim onu ne derece etkiliyor?yani ben artık yediklerime çok dikkat ediyorum içtiklerime de, mesela kola ve asitli içecekleri içmiyorum....kahve çok içmiyorum...
Canım kola kahve gibi kafeinli içeceklerden uzak durarak iyi yapıyorsun çünkü ilk aylarda düşüğe neden olabiliyormuş.Zaten hamileliğin boyunca da tüketme.Bunun yanında maydonoz aslanpençesi gibi söktürücü özelliği olan bitkilerdende kaçın derim.Çay demir emilimini azaltıyor onun yerine ıhlamur papatya elma gibi bilindik çaylardan içebilirsin ancak adaçayı vb.değişik çaylardan uzak dur.Hıı birde ciğer yeme.İlk üç ay yediklerimizin çok önemi yok bebek tükürüğümüzden kanımızdan bizde var olanlardan besleniyor.(bunları bana doktorum tavsiye etti)Folik asite başladın di mi bu arada?

herkese iyi akşamlar

spiral var bende şu anda. ama adetim 8 gün gecikti. spiralle gebe kalan çok kişi var diye okudum internetten. test yaptım bugün ilk 5 dkda bir şey çıkmadı ama yaklaşık 1 saat sonra 2. çizgi belirdi.
bel ve kasık ağrım var.

sizce nedir bu? şiştim iyice :KK6:
ama 5 dkdan sonra dikkate almamak gerek değil mi?

Son düzenleme:
herkese iyi akşamlar

spiral var bende şu anda. ama adetim 8 gün gecikti. spiralle gebe kalan çok kişi var diye okudum internetten. test yaptım bugün ilk 5 dkda bir şey çıkmadı ama yaklaşık 1 saat sonra 2. çizgi belirdi.
bel ve kasık ağrım var.

hAmile olma ihtimalin bence var, kaldıysan da hemen şişme gibi bir belirtisi olmaz. Hamilelik testlerinde pozitif sonuç bekledikten sonra da çıkabiliyr, (1 saat 2 saat ya da 1 gün sonra) bence doktora gidip kan testi yaptır, en doğru sonucu veriyor... HAdi bakalım pozitif se hayırlı olsun...

Canım kola kahve gibi kafeinli içeceklerden uzak durarak iyi yapıyorsun çünkü ilk aylarda düşüğe neden olabiliyormuş.Zaten hamileliğin boyunca da tüketme.Bunun yanında maydonoz aslanpençesi gibi söktürücü özelliği olan bitkilerdende kaçın derim.Çay demir emilimini azaltıyor onun yerine ıhlamur papatya elma gibi bilindik çaylardan içebilirsin ancak adaçayı vb.değişik çaylardan uzak dur.Hıı birde ciğer yeme.İlk üç ay yediklerimizin çok önemi yok bebek tükürüğümüzden kanımızdan bizde var olanlardan besleniyor.(bunları bana doktorum tavsiye etti)Folik asite başladın di mi bu arada?

Zaten ben folik asitli gıdaları tüketiyorum... Ayrıca takviye gerekiyor mu? Ama benim zaten daha net birşey yokki, doktor bana bunları söylemedi, hiç birşey söylemedi... offfff sanki değilmişim gibi davranıyorlar... oysa gebesin dedi???:KK50:

Zaten ben folik asitli gıdaları tüketiyorum... Ayrıca takviye gerekiyor mu? Ama benim zaten daha net birşey yokki, doktor bana bunları söylemedi, hiç birşey söylemedi... offfff sanki değilmişim gibi davranıyorlar... oysa gebesin dedi???:KK50:

takviye için folik asiti bence doktoruna sor. Ben sadece elevit kullanıyordum gebeliğimde.
bu arada cevabın için teşekkür ederim. :) :KK3:

Canım folik asite normalde gebe kalmadan 3 ay önce başlamak gerekiyor.Her hamile kullanır folik asiti doktoruna hemen danış derim.Zaten verecektir sana.Ama zaman geçirme ilk 9 hafta kullanmak önemli zaten

herkese iyi akşamlar

bel ve kasık ağrım var.

Reglini 8 gün geçmiş hamile olsn hemen çıkardı bence.1 saat sonraki çizgiyi de hiç dikkate alma.İlk 10dakika ne çıktıysa o.sonrası geçersiz oluyor zaten.

ayyyy canım benim evet, şaşırdım heyecandan:) Allahım çok şükür pıtırım tutundu galiba bana....yalnız bu 4 hafta hangi dönemden itibaren olan süre

ayyyy canım benim evet, şaşırdım heyecandan:) Allahım çok şükür pıtırım tutundu galiba bana....yalnız bu 4 hafta hangi dönemden itibaren olan süre

canım drlar son adetinin ilk gününden hesaplayıp söylüyorlar. yani aslında dölleneli 2 hafta oldu daha maşallah

tebrikler canım gözün aydınn ..Allah tamamına erdirsin sağlıkla gelsin pıtırım:)) ..canım bu arada bişey soracam belirtilerin nelerdi yazarmısın ..benimde dün olmam gerekiyordu hala bişey yok ama feci bel ve bacak ağrılarım var .sendeki belirtiler nasıldı yazarsan sevinirim

X