hamile miyim sizce ?

zarbienusnerede

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2013
87
0
merhaba herkese son iki gündür iyice stres yapmaya korkmaya başladım , hemen anlatmaya başlıyorum . mart 22 benim ovulasyon günümde eşim yurtdışına gidip geldiğinden ötürü pek denk getireiyorduk ama çok çok çok çocuk istiyor karnıma vurur arada ee artık doğur kedi de doğursan razıyım diye her gün bir yerden çıkarır konuyu açar midem bulansa der boş boş bulanmasa keşke bir nedeni olsa neyse . ayın 22 si gecesi gelebildi yanıma 23 - 24 ünde birlikte olduk o tarihten bugüne arada birlikte olamadık hem ev karışık hem aramız bozuk biraz o bana ben ona sinirliyiz ama 24 ünden beri karnımda hareketlilik gaz hissediyorum üşütmüşümdür şişkinlik adet olucam diye geçiştirdim kendimi ama pek adet sancısı gibi değil karnımda aşağıya doğru belli biryer geceleri özellikle dikkatimi çekiyor iğne batıyor gibi oluyor son bir haftadır öncesinde varsa da ilgimi çekmemiş olmalı devam edince dikkatimi çekti , pek hareketli biri değilim genelde evdeyim yani yorulacağım işler yapmıyorum sağ bacağım kasılıyor sanki o da son 4-5 gündür var gibi uzandığımda sağ bacağım çekiliyor gibi hissediyorum. burada takip ediyorum tecrübeli arkadaşların yorumlarını bende ne göğüs ağrısı ya da şişkinliği var . akıntım vardı çok fazla devam ediyor huzursuzluk var gece iki hafta da iki defa bebekle ilgili kabus gördüm eşime sinirleniyordum daha çok bunu eşimle aramda ki sorunlara bağladım tabi ama kafamı karıştırıyor herşey şuan bende bir değişiklik var nedenini çözemiyorum ümitlenmekte istemiyorum ama sanki kabullendim var evet var böyle düşünmeye başladım. adetim 3 gün gecikti düzenli oluyorum en azından 5 aydır garanti. yorgunluk yaşıyoruz çok uyuyoruz demişler bende şöyle gündüz herhangi bir işle ilgilenirken bile dank diye kafam düşüp uyuyorum en az 1 saat ama gece çok huzursuzum uyuyamıyroum dün 3 ü buldu dönüp durdum. iştah açıldı demişler bende sabah aç uyanıyorum normalde kalktı mı 1 saat sonra kahvaltı yaparım son zamanlarda direk saldırıyorum ama yiyemiyroum gözümün önünde bir sürü yemek ama önümde olsa yiyemiyorum gece çok acıkıyorum şuan koca ekmeğe tost yaptım ayranla yedim dün gece de bu saatlerde canım birşeyler çok istedi yine yedim ama gündüz acıkıp önüme aldığım hiçbirşeyi midem almıyor. duygusal dengesizlikle alakalı ne yaşıyorum bilmiyorum çok gerginim sinirliyim dokunsalar patlıyorum , ben karar veremedim anlayamadım daha önce gebelik yaşamadım daha önce şüphelendiğim oldu alıp testi yapınca negatif cıkınca ne kadar üzüldüğümü ve testi yapana kadar nasıl elimin ayağımın titrediğini hatırlıyorum , korkuyorum garanti olsun dedim pazartesine kadar adet olmazsam yapıcam dedim ama bu gece çıldırıyorum artık test almadım keşke alsaydım idrar testi yapsaydım en azından . benim yaşadıklarıma anlam veren sormak isteyen tecrübelerini yazmak isteyen olursa çok mutlu olurum .

merhaba bende aynı senin durumundayım o yüzden çok iyi anlıyorum.belirtilerimiz aşağı yukarı tutuyor.keşke alsaydın test çıkma ihtimali yüksekti.ümitleendirmek istemem ama hamilelik belirtileri gibi geldi bana.göğüslerde ağrı var mı?

çok sağol yazdığın için uyuyayamamaya başladım artık düşünmekten , hayır ya çok ilginç göğüslerimde hiçbirşey yok adet olacağım zaman bile hassaslaşırlardı , bel ağrısı da yok öyle yaygın belli bir yer hep başka birşey olabilir mi diye de korkuyorum

canım unutma bunlar psikolojikte olabilir.kendini dinlememeye çalış.ama bence yarın bir test al en azından onun sonucunu öğrenirsin.kendini germe bu kadar.sana zarar

insanın elinde değil dedim ya keşke bugün alsaydım bizim ev kalabalık kimseye de çaktırmadan çıkıp alabilirsem alacağım inşallah pazar gününe bırakmam da kötü oldu :KK43:

pazartesiye kaldı o zaman.bende o gün kan testi yaptırmayı düşünüyorum tabii o vakte kadar adet olmazsam:)ne diyeyim ikimiz içinde hayırlısı olsun.bu beklemek kadar zor şey yok.

ya karnimin acimasi normal mi bugun dort gun gecikmis oluyor test yapamadim henuz. igne batiyotdu dedigim yer aciyor ya da agriyo anlamiyorum suan sirt bel agrimda var icinde sanki patlayacak birsey var patlamiyor patlasa o agrim acim gececek gibi hissediyorum

ya karnimin acimasi normal mi bugun dort gun gecikmis oluyor test yapamadim henuz. igne batiyotdu dedigim yer aciyor ya da agriyo anlamiyorum suan sirt bel agrimda var icinde sanki patlayacak birsey var patlamiyor patlasa o agrim acim gececek gibi hissediyorum
valla senle ben kafayı yicez heralde benim bugunle beraber 8 gün oldu bugun sabah kalktığımdan beri sol gögsümde şiddetli bir ağzı var ve düne göre daha sertler.birdeşişkinlik ve gazım çok fazla.akıntı bendede var tam acaba hastalandımmı die tuvalete koşuyorumama hep hüsran :2: seni korkutmak istemem ne kadar doğru bilmiyorum ama çevremden çok duymuşumdur.hamile olduğunda insanlar hep kabus görürlermiş.aynı durum bendede mevcut.stresten ölmek üzereyim.

canım bunların hepsi belirti de olabilir ama olmayabilir de. kendini her türlüsüne hazırlamanı tavsiye ederim. ama benim hamileliğimin ilk günlerinde rahimde acayip batma oluyordu, iğne gibi. umarım senin de belirtin hamileliktendir :)

yarin belli olacak benim insallah oyledir ya kotu birseyse diye korkmaya basladim aynen bende oyle adet mi oldum diye kosturuyorum birsey yok . agridan korkmaya basladim bunun uzerine kanamam olursada korkarim birde sabahtan beri yattigim yerdrn kalkamiyorum cok yoruldum bu haftasonu ama basim donuyor resmen cok pismanim test almadim diye bilsem olmadigini rahatlayacagim varsa eger cok svinirim ama benim panik ataklarinin baslagici olur:) ya birsey olursa ya olursa

valla benimde belimde bir ağrı var gibi ama bugun çok temizlik yaptım ondan dolayı olabilir.ama çok heycanlıyım birazdan eşim gelcek eğer cesaret edip test yaparsak sonucu bildiririm.hiç istemiyorum ya

3 gün geçti canim geçen ayda doğru düzgün hasta olmadım ara kanamam oldu sonrada. Kana baktirmaktan kollarim delik deşik. Doğru düzgün hasta olmayınca doğum kontrol hapını bıraktım geçen ay.

3 gün geçti canim geçen ayda doğru düzgün hasta olmadım ara kanamam oldu sonrada. Kana baktirmaktan kollarim delik deşik. Doğru düzgün hasta olmayınca doğum kontrol hapını bıraktım geçen ay.

doktor birsey demiyor mu kusura bakma halimden belli oluyordur pek bilgisizim bu konuda yalnis birsey demekten korkuyorum. umarim nasip olur hepimize stres yaptik mevsim degisikligi derken yasiyoruz boyle seyler

doktor birsey demiyor mu kusura bakma halimden belli oluyordur pek bilgisizim bu konuda yalnis birsey demekten korkuyorum. umarim nasip olur hepimize stres yaptik mevsim degisikligi derken yasiyoruz boyle seyler

Birşey yok dedi bende anlamadım düzgün bir doktor bulmam lazım kendime galiba. Doğum kontrol hapindandir diye düşündüm sonra hamileyim mi diye aklıma geldi. Herşeyim temiz çıktı ama vesile oldu korunmayı bıraktık :))

X