Aile Planlaması Hamile miyim değil miyim:Syardım edin

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Teşekkür ederim :)
Sanırım haftaya cuma tekrar kan vericem eşimde yanımda olsun diye orda da normal çıkarsa artık bi doktora randevu alıcam
:)

Benim oglumda beta hcg 55 idi dusun
gayet masallah saglikli doğdu

Teşekkür ederim :)
Sanırım haftaya cuma tekrar kan vericem eşimde yanımda olsun diye orda da normal çıkarsa artık bi doktora randevu alıcam
:)
hayırlı olsun,,,
bu arada nacizane bşr tavsiyem,,, buradaki hamileler kulubüne üye ol sanırsam agustos ayında anne olucaksın,,
birde doktorun konusunda çok titiz ol, en iyi hekim.com a bak oradan seç hekimini,, ister devlet olsun ister özel,,,
çünkü doktor gerçekten çok önmeli sana her konuda yardımcı olucak bütün sorularını cevaplayacak,,,
yeniden tebrik ederim,,,,ayyy nasıl bir heyacan,,,

Evhamlı anne adayları kulübüne hoşgeldin. :KK51: Hayırlısıyla kucağına alırsıninşallah.

çok teşekkür ederim hepimize:) şu an daha kabullenemedim sanki ben değilde baskası hamile

Benim hcg 270 ken 4 haftalıktı. Yani son adet tarihine göre. Pratikte aslında iki haftalık oluyor.

Ama doktor vajinal ultrason ile bakıp rahmin içinde yerleşen normal bir gebelik olduğunu söylemeden ve kalp atışını duymadan kesin birşey söylenemez. Kimseye hamileyim deme. Kalp atışını duy öyle söyle çevrene. Sonra sorup dururlar üzülürsün.

Ben 5 haftalıkken gittim nokta kadar bişeydi. Kalp atışı bile yoktu henüz. 6 haftalıkken kalp atışını duyunca o zaman tamam hamileyim dedim ve aileme söyledim.

Ben adeti 2 gün kala yaptırdım 900 lerde bi değer çıkmıştı da odum kopmustu :KK49: 1 haftalik olmaz bebis en az 4 haftaliktan sayılır sat ne zaman senin ? Hastane değerlerine pek takılma zaten çünkü her laboratuvar aletinin referans değeri birbirinden farklı oluyor. Sağlık ocagindan kan değerine tekrar baktirtabilirsin istersen hem gebelik kaydını olusturursun :nazar:
Hamilesin hayırlı olsun . 3 gün sonra tekrar baktirmalisin bu değerin 2 katına çıkması gerekiyor. 6 haftalik olduğunda doktor kalp atislarini anca görebiliyor.
Tekrardan hayırlı olsun
6 haftalıkken kese muhtemelen görünür canınızı sıkmayın olacağı varsa olur

Hanımlar malesef dün kanamam oldu hemen doktora gittim tekrar beta hcg test istedi verdik
Değerde düşüş vardı, kanamam da durmadı zaten
Malesef kimyasal gebelikmiş:KK43:

Benim hcg 270 ken 4 haftalıktı. Yani son adet tarihine göre. Pratikte aslında iki haftalık oluyor.

Ama doktor vajinal ultrason ile bakıp rahmin içinde yerleşen normal bir gebelik olduğunu söylemeden ve kalp atışını duymadan kesin birşey söylenemez. Kimseye hamileyim deme. Kalp atışını duy öyle söyle çevrene. Sonra sorup dururlar üzülürsün.

Ben 5 haftalıkken gittim nokta kadar bişeydi. Kalp atışı bile yoktu henüz. 6 haftalıkken kalp atışını duyunca o zaman tamam hamileyim dedim ve aileme söyledim.
Benim oglumda beta hcg 55 idi dusun
gayet masallah saglikli doğdu
Evhamlı anne adayları kulübüne hoşgeldin. :KK51: Hayırlısıyla kucağına alırsıninşallah.
Hanımlar malesef dün kanamam oldu hemen doktora gittim tekrar beta hcg test istedi verdik

Geçmiş olsun canım üzülme hayırlısı böyleymis olumsuz kötü düşüncelere kapilma sakın

geçmiş olsun yine olur sıkma canını

Hepinize çok teşekkür ederim
İnşallah yarın doktorla tekrar konuşacağım ona göre tekrar çalışmalara devam edeceğiz

• Beğen
Reactions: mbz
Olabiliyor canım böyle şeyler. Canını sıkma. İnşallah rabbim nasip eder bir gün.

Kan testimde beta hcg 274 çıktı bayanlar ama 2-3 haftalık 300 küsür yazıyordu yanındaki grafikte
Laborantı aradım 1 haftalık 1.5 haftalık olabilir dedi
O kadar erken belli olur mu kanda yoksa başka bir şey mi var:KK43:(
Çok tedirginim:KK43:
İnşallah kötü bişey degildir

Bende bu cevaplar korkuyorum o yuzden test yaptırmadım
allah en kısa surede bebiş nasip etsın ınsallah

X