Hamile kızlarım CRP değerinizi ihmal etmeyin lütfen

payedar

Cennet Kuşum Can Oğlum 👼
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
2.446
2.539
29
Kızlar selam. Öncelikle bu konuyu panik yaratmak için açmadım. Ben yaşadığım sizde aynı şeyi yaşayacaksınız diye bir durumda yok. Her hamilelik kendine özeldir herkesin yolu kendine özeldir sadece ben bilinçsizmişim benim başıma geldi burada konular görüyorum pek önemsenmiyor benim gibi kimse yaşamasın diye bilinçlendirmek için açıyorum konuyu. Çünkü herkesin evladı çok kıymetli kimse evlat kaybetmek istemez.
Ama tekrar uyarıyorum paniğe kapılmayın benim başıma gelen sizin başınıza gelecek diye bir durum yok sadece tedbiri elden bırakmamak lazım.
Benim hikayemi biliyorsunuz bir kısmınız. 17. Haftamda ishal olmamla başladı her şey… hemen acile koştum antibiyotik tedavisine başladım. 5 gün sonra kadın doğuma gittim. Her şey yolunda dedi. Dedim ki ben antibiyotik kullanıyorum crp değerim yüksek tekrar kan idrar test yapmayacak mısınız hayır antibiyotik kullanmaya devam dedi peki dedim. Ertesi gün yeşil balgam gibi vajinamdan akıntı geldi. Hemen tekrar acile koştum :) Azarlandım bunun acil bir durum olmadığı söylendi inandım “hamilelikte olurmuş böyle şeyler”… (Allah’a havale ediyorum)
Neyse 1 hafta oldu olmadı kanama başladı. Hemen yine acile koştum beni hastaneye yatırdılar. Meğer benim crp değerim düşmek yerine yükselmiş :) antibiyotik bir işe yaramamış. Enfeksiyon kanamaya sebep olmuş kanama kesemi delmiş bebeğin suyu gelmeye başlamış :) Ve ben bebeğimin suyu tamamen bittiği için Can parçamı 20+3te erken doğumla kaybettim.
Yani zamanında enfeksiyon kontrol altına alınabilseydi belki bugün oğlum hala benimle olacaktı.
Şimdi ise akıllandım eğer tekrar bir hamilelik yaşarsam sürekli crp değerimi kontrol ettireceğim. Dediğim gibi benim başıma gelen sizin başımıza gelecek diye bir şey yok. İnşallah da gelmez. Gelmesin diye yazıyorum. 1 anne daha benim gibi ağlamasın. Kontrolü gitmekte fayda var. Ben enfeksiyonun böyle şeylere sebep olacağını bilmiyordum bilsem belki tahlile gerek yok dediklerin de gerek var derdim, acilde hamilelikte olur böyle şeyler dediklerinde siz dalga mı geçiyorsunuz derdim. Derdim de derdim. O yüzden naçizane bir uyarı olsun istedim.
Umarım herkes bebeğini sağlıkla hayırla vaktiyle kucağına alır

Başınız sağ olsun

Ben de çok korkuyorum enfeksiyondan, ayda 1 muhakkak tahlil veriyorum sağlık ocağına. Kaça çıkmış crp'niz?

buna ben de takılıyorum. beni takip eden doktor son kan tahlili üzerinden 2 ay gecmedikçe kan testine gerek yok diyor hep. idrar tahlilini her muayenede istiyor ama benim içim rahat etmediği için gidip sağlık ocağında kan veriyorum. çok sükür oradaki hemsire anlayışlı ve aile hekimimin de esi. o yüzden sorun yapmıyorlar.

bu arada ishalde öyle bir durum oluyor mu? gebeliğimin basından beri eğer 2-3 gün tuvalete çıkamıyorsam pesinde ishal oluyor ama ben bağırsaklarımın düzgün çalışamamasına bağladım hep bundan sonra ona da dikkat edicem.

seninle en basından beri aşağı yukarı aynıydı haftalarımız. bir çok konuda karşılaştık seninle. basına geleni öğrendiğimde o kadar üzüldüm ki.. kaç gece yatmadan önce aklıma geldi belki bencillik ama haftamız aynı diye ya bana da olursa diye. esime de anlatmıştım hatta. hastanede yattığın süre boyunca her gece dua ettim sana. insallah bundan sonraki ömrün acılarına merhem olur. evladın seni bekliyor. çok mutlu ol hep

Başınız sağ olsun

Ben de çok korkuyorum enfeksiyondan, ayda 1 muhakkak tahlil veriyorum sağlık ocağına. Kaça çıkmış crp'niz?
Allah razı olsun.
İshal olduğumda 14tü hastaneye yattığımda 32 olmuştu

Aslında ishal değil bence sorun enfeksiyon. Ben ishal olduğum zaman ciddi ağrım da olmuştu. Enfeksiyon kaynaklıydı yani. Yoksa benimde bağırsaklarım çok çalışır çoğu zaman ishalimsidir o problemli değil enfeksiyon yaratacak bir virüs olduğunda sıkıntı
Evet aramızda 1 hafta vardı seninle inşallah sen evladını sağlıkla zamanında alırsın duan için Allah razı olsun duan senin evladına sağlık ömür olarak döner inşallah

Allah razı olsun.
İshal olduğumda 14tü hastaneye yattığımda 32 olmuştu
Normal kanda çıkan crp dimi bu idrar değil? Yanlış anlamayın üzmek için sormuyorum bende de enfeksiyon sık yükseliyor da o yüzden dikkat etmek amaçlı soruyorum, en son üst solunum yolu enfeksiyonu çıktı 55'ti crp'm, 1 haftalık tedaviyle 7'ye düşürdüm ama yine başladı gibi en son 10'a çıkmıştı tekrardan

Çok üzüldüm insaAllah en güzel şekilde anneliği tekrar tadarsınız. Teşekkür ediyorum bilgilendirme için. Bende 20 haftaligim nasılsa hiç duymadım crp diye bir şey, doktorum hiç demedi. Sağlık ocağından verilir mi? Bende arada sırada ishal oluyorum.

Düşmesine çok sevindim kanda canım ama idrarda da enfeksiyon vardı aynı zamanda idrar içinde antibiyotik vermişlerdi. Onun değerini hatırlamıyorum tam ama 14-16 civarıydı oda. Sonrasında kandan baktılar sürekli idrardan bakmadılar hastanede yatarken.
Hamile değilken 39a kadar normal gözüyle bakıyor doktorlar dişin ağrısa o kadar enfeksiyon olabilir diyorlar fakat hamileyken işte sorun olabiliyor inşallah sağlıkla alırısn kucağına bebişini

Allah razı olsun inşallah
Rutin aylık sağlık ocağında kan idrar tahlili verin crp değerine de bakın enfeksiyonum var mı diye belirtin bakarlar zaten
İnşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza

Bende çok üzüldüm , bir an önce toparlanıp hayırlısıyla sağlıcakla tekrar hamilelik nasip oldun kucağınıza sağlıkla alın inşallah
Bende 18 haftalığım hamileliğimin başından beri idrar yolu enfeksiyonum var sürekli ilaçta kullanıyorum elimden geleni de yapıyorum ama geçmek bilmedi bir türlü sorun olmaz inşallah doktorlar pek bir rahat gerçekten

Amin inşallah
İçinizi ferah tutun ama kontrollerinizi de ihmal etmeyin. Gerekirse başka doktora gidin inşallah bir an önce geçer bu arada sitede görmüştüm idrar yolu enfeksiyonuna 6 yemek kaşığı kuru dutu 2 bardak suda kaynatıp suyunu içmek enfeksiyonu geçiriyormuş. Doktorunuza danışarak tüketebilirsiniz. Sağlıkla zamanında alın inşallah yavrunuzu kucağınıza

Çok teşekkürler inşallah onu da denedim kültür temiz çıktığı için çok sorun değil doktorum ama ne zaman idrar tahlili versem enfeksiyonlu çıkıyor ilginç bir şekilde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…