Gebeliğe Hazırlık Hamile Kalmaya Çalışmak

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

rus ruleti

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
1.304
1.733
37
Arkadaşlar Merhaba;

Eşimle yaklaşık 1.5yıldan beri korunmuyoruz ama bunun yaklaşık 10ay gıbı bir süresinde birlikteyiz. Daha önce ayrı şehirlerde yaşıyorduk.Ben daha önce farklı doktorlara da gittim sorun yok dedıler rahim filmi falan da çektirdim.Eşim nisan ayında gitti onda biraz sıkıntı çıktı bizi doktor takıbe aldı 2aydır klomen ve çatlatma iğnesiyle denedik fakat 2.denemede hüsran maalesef yine adet oldum eşimden doktor 2hafta once bırdaha test ıstemıstı değerleri yükselmiş sayı 70milyon hareketlılık %50 morfolıjı %4 olmus ve ben kac aydır hastaneye gıtmekten ultrasona baktırmaktan ılac ıgne takıp vs sonrası hayal kırıklıgı yoruldum doktor bu ayda tutmazsa aşılama denerız demıstı buarada ben 32 eşim 35yaşında ve hıc cocugumuz yok cok kararsızım biraz ara mı versek??kendılıgınemı bıraksak??ovulasyon kiti alsam dıyorum dün de onun videolarını ızledım nasıl yapılır dıye onla takıp edebılırım gıbı sanki ama bu seferde yumurtlamayı yakaladıgında 3gun ust uste ilişki yaşayın diyor.Bu değerlerle ovulasyon kiti deneyelim mi her gün sizce napalım??ya da aşılamaya mı geceyım direkt iğne ilaca devammı? tecrubelerınıze tavsıyelerınıze ıhtıyacım var.

Bu işlerde yaş önemli. Yorgunlugunuzu anliyorum.iki yildir ayni durumdayiz ama asilama olmuyorsa hemen arkasina tüp bebege gecin. Bizim de yasimiz büyüktü

Merhaba ben 8 senedir uğraşıyorum 3 tane düşük yaptım bu ay asilama yaptırdık ve pozitif cıktı şimdi yine düşük tehliken var bence olmasından daha önemli olan o süreci sağlıkla tamamlamak

Bence 2-3 ay ovulasyon testi deneyebilirsiniz. Hem vücudunuzda biraz dinlenmiş olur. İğneler ilaçlarda insanı yoruyor. Bu süreçte sağlıklı beslenin

Merhaba ben 8 senedir uğraşıyorum 3 tane düşük yaptım bu ay asilama yaptırdık ve pozitif cıktı şimdi yine düşük tehliken var bence olmasından daha önemli olan o süreci sağlıkla tamamlamak
evet orası öyle allah hayırlısını sağlıklısını versin dıyorum ama çok yıprandım dünden beri huzursuzum sinirimi eşimden cıkartıyorum bu süreçte yanımda olması lazım bırlıkte olmamız lazım ama ben itiyorum resmen evliliğimde de sorunlar başladı çok tartısıyoruz benım bu halim sebep napacam bilmiyorum

Sakin olmaya çalış canım ne yazıkki erkekler bizim kadar duyarlı değiller bu konularda benimde eşim hiç bir düşüğümde destek olmadı ama biz pes etmemeliyiz

Ovulasyon kitiyle yürüdüm bu ay.
Tam baktım koyulaşma başladı, eşimi darlamıyım dedim ısrar etmedim hiç belli etmedim, 2 gün ilişki olmadı. Dedim ovu günü ilişkiyi denicem. Yumurtanın çatladığı gün eşimin gazı varmış yorgunmuş..
test yaptım çatladı bugün tek şansımız deyip yakasına yapışmadım.
Totomu dönüp yattım, niye çocugumuz olmadıgı belli diyip napıyım.
Diyeceğim o ki eşiniz benimki gibiyse ovu yapıp bir de hüsran yaşıyorsunuz, şuan boş boş adeti bekliyorum, kendisiyle konuşmuyorum..
ovu testiyle takip edip iyi mi ysptım kötü mü bilmiyorum

Eger sizi veya evliliginizi kotu etkiliyorsa 1 ay olsun ara vermek iyi gelebilir. Haftada 2-3 iliski olabiliyorsa ovulasyon testi bence gereksiz stres. Doktor takibinden yaklasik hangi gunler yumurtladiginizi biliyorsunuzdur. Ara verecekseniz ben olsam test de yapmam tamamem bu konudan uzaklasmaya calisirim.

Insallah isteyen herkezin tez zamanda saglikli bebisi olur bende ovulasyon testini deniyorum bu ay basladim pekte anlamiyorum anliyorsaniz size foto atsam beni bilgilendirirmisiniz acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…