Hamile kalmak istiyorum, ovulasyon testini nasıl kullanmalıyım?

mavininumutlutonu

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2023
119
116
28
Merhaba hanımlar, geçen sene 11 Mayıs tarihinde düşük yaptım. Hâlâ tekrar hamile kalamadım. Hormonlarım normal, kist veya miyom görünmüyor ama daha öncesinde de 1 yılda hamile kalabilmiştim. Ovulasyon testi ile takip etmek istiyorum, yardımcı olur musunuz nasıl kullanmam gerekli?

Merhaba canım aslında kullanımı çok kolay aşağı yukarı yumurtlama gününü biliyorsan o tarihte hiç bilmiyorsan adet bitiminde başla ki yumurtlama zamanını öğren. Aşağı yukarı adetin 14. 15. günü yumurtlama gerçekleşiyor tabi bu herkeste aynı değil o yüzden erken başlamanda fayda var. Her gün günde bir kez aynı saatte 2 saat öncesinden sıvı tüketimini bitirip testi yapman gerekiyor. Testin üzerindeki iki çizgi de aynı koyulukta olursa yumurtlama oluyor ertesi gün yada sonra gün silikleşmeye başladığındaysa yumurtan çatlamış oluyor

İlk uyandığınuzdaki idrar olmayacak.
Testi yapmadan 2 saat öncesinde sıvı almayı kesmelisiniz ki idrarınız suyla seyrelmesin. Önemli olan aslında idrarınızın su içmeden 2-3 saat içinizde kalması (hormon salınması için)
Hergün aynı saatte yapmalısınız. 1 seneden beri sürekli test yapan biri olarak en iyi saat aralığını 3-4 arası olduğuna kanaat getirdim.
İnşaAllah gönlünüzce olur.
Her iki çizginin de aynı koyulukta olması gerekiyor. Vücudunuzda normalde de lh hormonu olduğu için mutlaka silik de olsa ikinci çizgi çıkacaktır. Önemli olan kopkoyu iki çizgi çıkması. Bu pik demek. Pik de yumurta çatlamak üzere demek. Bir sonraki testte silik çıkarsa yumurtanız çatlamış demektir. Pik günü dahil 3-4 gün ilişkide bulunabilirsiniz
(Erken yumurtlama ihtimaline karşı regl biter bitmez teste başlayın derim)
Laboquick markayı tavsiye edebilirim.

Çok teşekkür ederim şu an adetime 6 gün var adetten sonra başlayacağım inşallah

Çok teşekkürler internette daha uygun sanırım toplu şekilde sipariş etsem bozuk çıkma ihtimali olur mu acaba

Rica ederim canım bu arada ben trendyoldan alıyorum laboquick çoklu olanlardan diğer türlü çok pahalıya geliyor bilgin olsun hatta yanında gebelik testi olanlarda var onlardan da alabilirsin
Ben de onlardan sipariş edeyim o zaman teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için 1 sene içinde hiç mi denk gelmedi diye kafama takıyorum artık bununla emin olurum

Çok teşekkürler internette daha uygun sanırım toplu şekilde sipariş etsem bozuk çıkma ihtimali olur mu acaba
Ben de hep internetten alıyorum Trendyoldan
Üzerinde son kullanma tarihleri yazıyor. Eski çıkarsa iade edersiniz ama bende bugüne kadar hiç sorunlu çıkmadı internetten aldıklarımda. Sadece bir keresinde 20 li aldım 1 tanesi bozuk çıktı ama o kadar olur.
Eczaneler çok pahalı satıyor.

Merhaba canım. Çok detaylı anlatmışsın tşk ederiz. Bende 6 aylık evliyim. Eşimle hiç korunmadık ama henüz hamile kalamadım. Ben 27 eşim 32 yaşında. İlişkilerimizde her ay düzenli aslında. Neden böyle oluyor bilmiyorum. Her ay hüsrana uğruyorum. Bugün yüne adet oldum. Bu ay ovulasyon deneyecem bu sefer. Sen bu testten hamile kalma şansını yakaladın mı

Kullanmak istiyorsanız hevesinizi kırmak istemem ancak bence ovulasyon testi boşa stres kaynağı. Hiç doktora gitmediyseniz doktora gidip yumurtlama sürecinizi takip ettrmenizi tavsiye ederim. O kısımda bi sıkıntı yoksa düzenli ilişki ile illaki zaten tarihi yakalarsınız

6 ay çok kısa bir süre. Yani stres yapmayın daha yolun başındasınız. İnşaAllah Rabbim gönlünüze göre verecektir sabırlı olun ben henüz gebelik elde edemedim. Testlerle ve doktor kontrolüyle yumurtlama takibi yaptım,yumurtladım da. Ama başka rahatsızlıklarım çıktığı için bu süreçte beni oyaladı. Yani siz de ovülasyon testi ile bi deneyin bu ay. Olur ya belki günü yakalayamamışsınızdır. Testler hakkında veya herhangi bir konuda istediğinizi sorabilirsiniz özelden veya buradan farketmez. 1 senedir çok tecrübe edindiğimi düşünüyorum Bir de ilişki sonrası hemen kalkmayın. Hatta kalçanızın altına yastık koyup ayaklarınızı havaya dikin 20-25 dakika. Bu yöntemi saçma bulan çok kişi var ama yerçekimi kuvvetini de unutmamak gerek.
Her erkeğin sperm ileri hareket hızı aynı olmadığı için ben bu yöntemi mantıklı buluyorum.

Baktınız testlerle de yatmayla da olmuyor,doktora yavaştan gidip bi hormon testi vererek ilk adımı atarsınız

Doktora gittim hiçbir sorun yok diyor, klomen ve yumurta çatlatıcı ile destek olalım dedi o şekilde de olmadı. Eşim de gitti düşükten dolayı kürtaj olduğum gebelikten önce onun da her şey çok normalmiş. Eşim gece çalışıyor hep yani ilişki durumu bazen aksayabiliyor ondan dolayı takip etmek istedim

Evet kimisi hemencik kalıyor benim hormonlarım da normal, eşimin sperm sayısı hareketliliğin falan da normal neden böyle oluyor anlamadım gerçekten vakti zamanı mı var nedir
Aynen bizde yaptırdık bütün testleri benimde eşiminde bütün testleri normal bu hsg de çektirdim tüplerde açık zamanı var demek ki geçen sene kaybettim bebeğimi 1 sene oldu o zmndan beri denioruz ama olmadı bu ay yada önümüzdeki ay aşılamaya başlıcaz Allahın izniyle

Bende 7 aylık evliyim bnde yakalayamadım hatta 29unda 8aylık olcam hsg çekildi bnm bu ay korunuyoruz ayın 15i regl gelcek sonmea femara başlancakmiş ne sıkıntlı işler ya

Bana hsg çekilmedi doktor her gidişimde denemelere devam diyor

ben de yenibaşladım kullanmaya meraktan erkenden başldım şuan reglim ve dördüncü güne girdim ama t çizgisi düne göre daha koyu cıktı c den daha soluk ama düne göre koyulaşması adet bitimi sonrası yumurtlamaya hazırlandıgını mı gösteriyot anlayamadım acıkca

Canm yanlış anlama bende senin gibi gebe kalmaya çalışıyoru o yüzden öneriyorum instağramda 2 sayfayı biri minnakkurabiyeler diğeri bir ebenin günlüğü diye 2 sayfa hem orda testleri satın alabiliyorsun hemde sayfa sahipleri senin hergün yaptığım testlerle bilgilendiriyor nasıl kullanacağın hakkında da bilgi veriyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…