hamile kalmak isteyenlere oksuruk surubu

sofika

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2009
2.403
74
arkadaslar yabanci bir sitede okudum, guaifenesin iceren oksuruk suruplari yumurtlama doneminde olusan mukus sivisini daha da arttirarak hamile kalmaya yardimci oluyormus.Forumlarinda okudugum kadariyla da iliskiden once 2 kasik iciliyormush.Fakat dikkat edilmesi gereken iceriginin sadece Guaifenesin olmasi,her oksuruk surubu ile olmuyormus.Ingilizce bilen arkadaslar Robitussin Guaifenesin fertility diye arattirin ve okuyun.Umarim faydali olur. :CüvCüv:

Var böyle bişey. Akıntınız azsa veya cok yoğunsa bu ılac işe yarıyor. Adı geçen madde burun tıkanıklıklarını, affedersini balgamı falan inceltip açıyor ya aynı şeyi vücudun bütün sıvıları için yapıyor. Akıntıyı da inceltiyor ve spermler kolay geçiyor. Ama akıntınız normalse yani 2-3 gün sürüyorsa, su gibiyse, uzayan akıntıysa kullanmanıza gerek yok.

Topiği hamile kalmak isteyenlere osuruk surubu diye okudum çok güldüm.

evet,aynen nevetnanin dedigi gibi bir etkisi oluyor,ozellikle yumurtlama zamani o renksiz yapiskan sivinin yoklugundan sikayet eden hanimlara yardimci olabilir.Ben hamile kalmaya calistigim donemde sadece oksuruk surubu istiyorum diye gidip almistim eczaneden ve icinde o dedigim maddenin olmadigini sonradan farkettim.Biraz bosuna icmis oldum yani.Siz isterseniz eczaciya dogrudan iceriginde sadece Guaifenesin olan oksuruk surubu diye isteyin,marka her ulkede farkli oldugundan bilemiycem Turkiyede hangi markada bu madde var.Sadece iliskiden iki saat once iki kasik icileceginden bir zararinin olacagini sanmiyorum ama yine de bu sadece bir fikir,kimseyi yanlis yonlendirmek istemem,temkinli olmakta fayda olabilir.

bi kaç ilaç ismi buldum bende..bu maddeyi içeren
Vicks Vaposyrup Ekspektoran Öksürük Şurubu | İlaç Pedia | Eczacılar ile İlaç Bilgisi, İlaç Yan Etkileri ve İlaç Fiyatları
bu adreste maddeyle ilgili bilgilerde var ilaç isminden ziyade..umarım yardımcı olur..bende hemen arkadaşa söylüycem bu yada kalmazsa çok üzülecek inş.olur..
bende iyi bi doğum kontrol yöntemi olan bilgi vereyim..kabuk tarçını hergün kaynamış suya atıp içerseniz gebe kalma ihitmalinizi azaltır bilginizee

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…