Hamile kalmak isteyenler ve belirtileri

Buseyigit

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2015
39
59
39
Meraba arkadaşlar. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki 4 ay buralarda belirtilere bakmaktan yada acaba hamilemiyim demekten kendimi sürekli hamileliğe konsantre edip sonrasında hamile olmadığımı öğrenince çok uzuluyordum. Kendim için baktığım konuları kısaca sizle paylaşmak istedim. Umarım faydam olur. Biz 4 ay deneme süresinde eşim sprey tarzı bişey kullanıyordu acaba onun hamile kalamamam da etkisi varmı diye şüphe edemeden geçemiyorum. Sonrasında biz de bir sorun mu var diye doktora gittik çünkü 30 yasindayim ve hamile kalmak için zaman kaybetmek istemiyordum tabi Rabbimin dilediği bir zamanda var ama bizim ki tedbir. Doktor beni ve esimi kontrol edip bi sorun olmadigini, zaten normal sartlarda 4 aydan önce hamile kalamazsınız dedi. Normali 4 ay sonrasiymis ama erken de olan oluyormuş örnekler vardır Çevrenizde. Neyse biz doktora gittiğimiz hafta açıkçası uvolasyon dedikleri 14 ve 16. Dönemlerde ilişkiye girmedik ya öncesi yada sonrası ilişki oldu. Ama 4. Ayimizda bende anormal giden bişeyler vardı. Normalde psikolojik olarak ilk 3 ay mide bulantım vardı ama 4. Ay yoktu. Ve adetimden emizledikten 1 hafta sonra bende aşırı göğüs hassasiyeti vardı. Hatta eşime el surduremiyordum. Adetimde bile bu kadar acı yoktu.Sonrasında hasta olacakmış gibi kasık agrilarim ve aşırı gaz durumu vardı. Birde tv de kan sahnesi gördüğümde midem hoplamisti ama kusma yok. Hatta eşim adetine daha var bu sancılar ne dedi bana. Hatta ve hatta adet olucam stresiyle son 1 hafta hiç ilişkiye girmedik. Adet olmama 1 gün varken agrilarim siddetlendi hatta ağladım bu ayda hamilelik yok diye. Çünkü ben sancılı adet dönemi geçiriyorum hatta eşime bu ay daha sancılı gecicek kesin çok agrım var dedim. Yatakta yüz üstü yatarken yumurtaliklarimın olduğu yer cikicak gibi olduğu için yan yada sırt üstü yatiyordum. Neyse ki adet günüm geldi çattı. Hatta orkid koydum erkenden habersiz yakalanmamak için. Ayrıca pamukta kullanıyordum. Ara ara hasta oldum mu diye lavaboya gidip geldim ama akşam saatleri kahverengi leke geldi. O zamanda agladim:) yani hem adet olucam diye bekliyorum hemde belki bi ihtimal hamile olabilirmiyim düşüncesi vardi:'( neyse adet öncesi renk her zaman kahverengi geldiği için kesin oldum diye hatta yatsi namazini kilmadim normalde erken yanu okunduğu vakit kiliyordum. Gece 12 ye kadar hiç lavaboya gitmedim artık hasta olmuştum çünkü bakicak bişey kalmamıştı. 12 gibi lavaboya gittiğimde orkidte hiç bişey yoktu hatta pecete yle o bölgemi sildim geldi de beze mi bulasmadi diye ama pecete tertemizdi. Hatta kalktım namaz kildim yanlış mı gördüm diye. Sonra yine orkid kullandım yatarken geceden gelir diye. Ama sabah ta yoktu. Ama müthiş bir agrım vardı. Sonra komsum dedi sabah test yap aç karnına bu agrı yerlesme ağrısı olabilir diye. Dedim bu nası yerlesme bildiğin adet ağrısı. Neyse öylesine yaptım bi baktım 2 cizgi:')))) yani demem o ki belirtiler o kadar ters ki sanıyorsun ki asla hamile degilim. Şuan yumurtaliklarim baloncuk patlıyor gibi. Ara ara bıçak giriyor gibi agri gelip gidiyor. Bunlar normalmis. Üstüne görme olayını sordum sadece leke geliyormuş yani adet kanaması üstüne görme olmuyormus bebek düşük olurmuş yada dusermis doktor dedi. Umarım sizlere faydam olur Rabbim beklentilerinizi boş cikarmasin amin.

Son düzenleme:
Ne güzel anlatmışsın canım :) Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin meleğini :)
Darısı da bizim başımıza inşallah :)
Bende sürekli yalandan belirti yaşıyorum..
Bir de bu üstüne görme konusunda şunu söylemek istiyorum, en yakın arkadaşım adetinden bir gün önce eşiyle birlikte olmuş ve ertesi gün her ay olduğu gibi adet olmuştu hatta hamile değilim diye sigara içmeye devam etti falan ama bir sonraki ay adeti gelmedi.. O zaman öğrendi.. Baya baya regli oldu yani.. Ve normalde yumurtlama zamanım değil, olmaz denildiği zamanda hamile kaldı :)
Allahın işi işte :) diyecek hiç bir şey yok :) olacaksa oluyor :)

Amin amin tesekkur ederim:) Tabi ki Rabbimin mucizesi bitmez. Ne bilim ben doktora olmaz dedi. İnşallah rabbim en yakın zamanda sana da nasip eder. Yarın doktora gidicem bakalım kaç haftalik:) yumurtalıklarimda baloncuk patlıyor sanki. Bunu da sormam lazım ))

Olmaz diyorlar ama oluyor yani :)) o yüzden aslında sürekli dikkatli davranmak lazım.. Ağır kaldırmamak, ilaç kullanmamak gibi.. Ama bu seferde sürekli insanın aklına, hamilelik, geliyor al sana stres :)) sonra da stres yapmayın diyolar :)) ne yapacağımı şaşırdım şahsen :))

Senin demi ilk gebelik? O duyguyu biliyorum canım başım ağrısa belirti saniyordum hatta ilk gebeligim olacağıiçin sorun aramaya baslamistim kendimde

Senin demi ilk gebelik? O duyguyu biliyorum canım başım ağrısa belirti saniyordum hatta ilk gebeligim olacağıiçin sorun aramaya baslamistim kendimde
Henüz gebe değilim canım 4 ay oldu deniyoruz.. Ama dediğin gibi herşeyi gebeliğe bağlıyorum.. Elimde değil yani.. Stres yapıyorum istemeden.. Nasıl stres olmaz ki bi insan aklım almıyor.. Benimde zaman zaman aklıma kötü şeyler geliyor, neden olmuyor diye.. Ama sonra da diyorum, daha erken.. Falaan filaan :) yani stressiz bu işin olacağına/olduğuna inanmıyorum :))

Amin ben de bir sey sormak istiyorum adet sancisi gibi dediginiz ağrı nasil kasilma gibi mi? Ben de her ay adete yakin adet olcakmisim gibi bir his oluyor sanki icim kiyiliyormus gibi böyle bir sey mi? Sonra zatrn regli oluyorum

Amin ben de bir sey sormak istiyorum adet sancisi gibi dediginiz ağrı nasil kasilma gibi mi? Ben de her ay adete yakin adet olcakmisim gibi bir his oluyor sanki icim kiyiliyormus gibi böyle bir sey mi? Sonra zatrn regli oluyorum

Bildiğiniz adet sancısı oluyor hiç anlamadım ben. Ama yumurtaliklarim da bıçak saplanmasi da oluyordu :)

Benim arkadasim regl gecikmesinin 5.gununde kan tahlili yaptirdi. Sonra regl olmus ama baya boyle parcali falan. Tabi tahlili almaya gitmemiş. Regl i 5 gun falan suruyo sonra saglik ocagindan ariyorlar x hanim hamilesiniz tahlilinizi almamissiniz diye tabi kadin hemen jinekologa kosturuyo cocugumu dusurdum diye. Dr hicbir sorun olmadigibni soylemis suan oglu 5 yasinda. Mucize benim icin bunlardir...

Benimde arkadaşım normal regl oldu hamileyken.. Hamile olduğunu bir sonraki ay öğrendi o yüzden.. Neredeyse kalp atışını duyacaktı öğrendiğinde :)) oluyor böyle şeyler aslında :))

bende bu ay adetten 1 hafta sonrasından başladı bugüne kadar gögüs ağrısı çekiyorum. 5 gün önce iç çamaşırıma kahverengi leke bulaşmış. sabah test yaptım malesef negatif adetime 1 gün var. SAnırım buayda tutmadı.

Oldum gece canım nasip herzamanki gibi öteki aya yoruldum artık heray beklemekten

Ne kadardır düşünüyorsunuz ki? Birde bugün kendinize "folic iod 3 aylik " alın. Hap değil vitamin. Normalde Bebek gelişiminde kullanılıyor bana doktor verdi. ama benim hemsire arkadaşımın 2 yıldır olmuyodu çocuğu bunu kullanmis hamilelik öncesi yani hem kullanmış hem korunmamis. Bebeği var şimdi. Bunu kullanmak gerekiyormuş normalde ama ben bilmiyordum eczaneler bilir sor hatta alırken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…