Hamile kalmak için neler yapmalıyız ?

Kızlar bi yerde yazı okurken rastladımm biraz tuhaf ama belki yardımcı olur size.. altaylimm M mervea cicekkokusu Minesuu nisamelek bulut29 -TubiSh- beatrices

hamile kalmak için salgı inceleme yöntemi

hamile kalmak için salgı inceleme yöntemisalgı inceleme yöntemi
Rahimağzından salgılanan mukus (mukus, "kaygan, yapışkan sıvı" anlamına gelir), adet döngüsü boyunca salgılanan hormonların (östrojen ve progesteron hormonları) etkisiyle döngünün farklı günlerinde farklı özellikler gösterir. Bu değişiklikleri anlayabildiğinizde yumurtlamanızın olduğunu ve hatta ne zaman olduğunu doğru bir şekilde belirlemeniz mümkündür.
Günlük kontrollerinizde rahimağzı salgınızın özelliklerini işaret ve orta parmaklarınızı vajinanızın derinliklerine yerleştirerek belirlemelisiniz. Salgının bir kısmını parmaklarınızla toplayıp dışarı alabilirseniz işiniz daha da kolaylaşır.
Bakmanız gereken salgının kıvamı ve esnekliğidir:
Rahimağzı salgısı adet döngüsünün ilk günlerinde yani östrojen hormonunun kanda yükselmeye başladığı zamanlarda yapışkan bir özelliktedir.
Daha sonra kan östrojen hormonu seviyesi yumurtlamanın hemen öncesinde en yüksek seviyeye ulaştığında kaygan ve oldukça esnektir, salgının çektikçe uzadığını görebilirsiniz (Resim).
Yumurtlama gerçekleştikten sonra salgı yine yapışkan, ancak çektikçe uzamayan özelliklerine geri döner.
Elinize gelen salgı yumurta akı kıvamlı, beyaz-sarı renkli ve baş ve işaret parmaklarınız arasında çektikçe, yani parmaklarınızı birbirinden uzaklaştırdıkça uzama eğilimi gösteren bir özellik taşıyorsa ve vajinanızın "ıslak" olduğunu hissediyorsanız bu, yumurtlamanızın kısa süre önce gerçekleştiğini veya yaklaştığını gösteren en değerli bulgulardan biridir. Mukusun en bol olduğu ve kıvamının en fazla olduğu gün yumurtlama gününüzdür. Bundan sonra rahimağzı salgınız giderek bu özelliklerini yitirir.

canım sağol, bu akıntı takibi oldukça ünlü bir yöntem aslında. bu ay klomen kullandığımda, altıma kaçırmış kadar çok geldi mesela bu akıntı. kıvamı yumurta beyazı gibi oluyor. biraz garip.

evet bendede çok vardı o ama bn inceleyemem sanırım

bn inceleyemem zten iki günde bir birlikte oluyoruz

Çok iyi o zamann.. böyle dewam.. yumurtlamayı kaçırma şansı olmuyor..
evet olmuo cnm ovulasyon diye diye durmuoz olursa olur zten ben ekimde kimyasal gebelik geçirdim bakalım kısmet kasımda beni ne beklio acaba

ahah benimki durmuyor sabah akşam kaçırmak olmaz bizde de, kesin kalitesiz sperm yüzünden olmayacak
olur olur her türlü bnm kide durmuo bazen gecede iki kere yapıo belli olmuo hertürlü olur rabbim ol derse

sanmuom olanların çoğu tekrar tejrar kimyasal geçirio ve bidaha da zor oluo allah bilio ne zmn sağlıklısını vericeğini
tabi Allah ın bileceği iş.. herşeyin zamanı var.. bende geçirdim kimyasal gebelik.. hatta ben hamile havalarına girmiştim bile herkesede söylemiştik..sonra çok üzüldüm hatta belli bi süre korundum psikolojik olarak atlatmam gerekiodu.. bu ay hamile gibiyim inşallah..bakalım kimyasal olmasından korkuyorum..

bn çabuk atlattım kimseye sölemedim zaten üç ay ollana kadr kimsye söylemiycem hiç bir zmn . imanım sağlammış rabbim beni böle sınadı isyanda hiç etmedim rüyalarıma dahi girdi minik kızım rüyamda kız olarak gördüm hep onu .. rabbim bunu gösterdi cinsiyetini bile bilmeden giden bebeğimin cinsiyetini gösterdi buna da şükür.. rabbim başka acı vermesin die hep dua ettim ama geçen haftada dedemi kaybettim ... ne geliosa rabbimden gelio alan da o verende o

Başınsağolsun canımm... bende görmüştüm rüyamda o kadar hissetmiştimki.. zaten bi iki gün sonra da gitti.. Hep hayırlısı buymuş diye düşündümm... şimdide öyle hayırlısı ne ise o olsunn.. herkes için ...

saol kuzım hayırlısı yaa bende de bi mide bulantısı kasık ağrısıdır gidio yarın doktora gidicem hamile değilim ama psikolojik galiba

saol kuzım hayırlısı yaa bende de bi mide bulantısı kasık ağrısıdır gidio yarın doktora gidicem hamile değilim ama psikolojik galiba
Bende idrar testi yaptım silik çizgi çıktı 5 kasım bat ım .. dr a gitmeye korkuomm kese görünmüyor diyecek diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…