Hamile kalmak için neler yapmalıyız ?

Ne kotu Bi gece geçirdim ben ya sacma salak rüyalar oğlan da uyanmış duymamışım uykum derinleşmiş babası almış beşiğinden çocuğu goturseler haberim olmıycak

Birde gebişler sizinde erkenden uykunuz geliyor mu ben gece 3e kdr oturan kadın 9 diyince ağzım yarılıyor resmen esnemekten uykuda ağırlaşmış sizlerde de oluyor mu

Can'ım senin dediklerin de hamilelik belirtisi Oray'ı psikolojik uyuşturduğunu zannetmiyorum. Gerçekten hiç hissetmiyorum sadece dün gece böyle karnının içinde gaz dolanır ya sol kaşığımın üstünde belirgin bi şey hafif hafif dolanıyor gibi hissettim oda biraz araştırdım sanırım yerleşiyormuş. Hiç bir belirti yok ya bende mi sorun var ay acaba :) bu arada çok nadir alt kısmıma sancı giriyor hafif

Ay bende o da yok :) daha çok erken benimki herhalde

B3nce seninki normal ben anormalim uyduruyom kesin ben

Niye kötü bi qece qeçirdin tatlım

Kız Merve beta hcg kan değerlerine göre dr gideriz bak oku bazı yerlerde değerlere göre gebelik kesesi ve bebek görülebiliyormuş benim kız bebekte gorunmedi 5 haftalıkken alttan muayene etti keseyide bebeği de alttan gorduk mercimek kadardı

Gebelik kesesi kanda gebelik tespit edildikten hemen sonra ultrasonda izlenemez.Gebelik kesesinin ultrasonda izlenebilmesi için rahime yerleştikten sonra gebeliğin 10-15 gün büyümesi gerekir. Gebelik kesesi en erken 4,5 -5 haftalık gebelik olduğunda transvajinal ultrason ile görülebilir.Kanda gebelik Beta HCG değeri 3000-4000 düzeylerine vardığında yani 6 haftalık gebelik olduğunda gebelik kesesi karından ultrason ile izlenebilir.

Sonuç olarak gebelik kesesi vajinal ultrason ile 4,5-5 haftalık iken karından ultrason ile 6 haftalık iken izlenebilir.Geç yumurtlama olması halinde kesenin oluşması , kalp atımlarının başlaması gecikebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…