Hamile Kalmak İçin Neler Denedik?

dertlikederli

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2015
111
88
44
merhaba kızlar,

öncelikle herşey gönlünüze göre olsun, inşallah anne olmayı isteyen bu sitenin tüm güzel kalpli kadınlarının yüzü güler. Ben naçizane yardımcı olacak fikirlerimi yazmak istedim. 3 yıl vajinusmusla uğraşmış biri olarak 2 ay deneme sonucunda hamile kalabildim. Hamile kalmadan önce yaşımda geldiğinden riske atmamak için epey araştırma yapmıştım. İnternetten,kitaplardan öğrendiklerimi kolay erişilebilsin diye özet geçeyim, umarım birilerinin işine yarar. Öncelikle eşimin sperm sayısı,hızı pek iyi değildi.

Neler yaptım sorusuna gelirsek?

D vitamini seviyem 14 lerde yani kritik seviyedeydi. Hemen iğne vurularak onu yükselttim. Canan Karatay ın en çok önem verdiği bu vitamin/hormon gebeliğide etkileyen hayati bir rolü bulunuyormuş. D vitamini değeri düşük olanlarda gebe kalamama,düşük,erken doğum riskleri olabilirmiş. Bende riske atmak istedim, eşimin ve kendimin değerlerini yükselttik.

Propolis,bal,polen,arı sütü karışımı eşime ve kendime almıştım. 3 ay kadar her sabah aç karnına bundan yedik.

Düzenli çörek otu, zerdeçal,zencefil tükettim.

Eşimin sonuçları kötü çıkınca İbrahim Saraçoğlu nun keçiboynuzu kürünü 1 ay kadar uyguladık. Aynı zamanda eşime qoenzim 10 takviyesi,çinko,e vitamini verdim.

Her zaman olmasa da sarımsağı ezip 10 dk bekletip yedim.

Kaliteli,iyi bir aktardan kuru incir alıp öğlenleri 1 er tane yedim.

2 günde 1 cinsel ilişkiye girdik. Her ilişki sonrası saçma gelse de ayaklarımın altına yastık koyup ayaklarımı diktim.

Kayganlaştırıcıyı su bazlı kullandım.

Kısacası vücudumuza dışardan bakımı atlamıyoruz, fönler,boyalar,makyajlar ..İç bakımı da yapmak çok daha önemli. Lütfen umutsuzluğa kapılmayın, gidin bir kan testi yaptırın ,kendinizi iyi tanıyın. Eşinizde kan ve sperm testi yaptırsın. Karatay ın ben çok faydasını gördüm. Elimden geldiğince sorularınızı cevaplarım.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Güzel günlerimiz olsun inşallah.

Amin canim 5 sene olacak söylediklerini Zaman Zaman denedim hiç bi şey değişmedi hayatım da.:KK61:aile içi huzurum kalmadı çocuğum olmadığı icin.Mevlam neyler neylerde güzel eyler :KK43:
allah yardımcın olsun canım ama kimi zaman demişsin birde düzenli başlasan en az 3 ay yapsan inan faydasını görürsün. İnternette neler okudum imkansız denilen ama başarıya ulaşanlar. karamsarlığa kapılma bak bugün başlasan birşeylere hop zaman geçiyor,boş durmaktansa hedef koy kendine. en azından herşeyi denedim demek ayrı oturup kara kara düşünmek ayrı. haydi güzel şeyler olacak ,inan

allah yardımcın olsun canım ama kimi zaman demişsin birde düzenli başlasan en az 3 ay yapsan inan faydasını görürsün. İnternette neler okudum imkansız denilen ama başarıya ulaşanlar. karamsarlığa kapılma bak bugün başlasan birşeylere hop zaman geçiyor,boş durmaktansa hedef koy kendine. en azından herşeyi denedim demek ayrı oturup kara kara düşünmek ayrı. haydi güzel şeyler olacak ,inan

Güzel yorumların icin cok tesekkur ederim. Bir umut ya nasip deyip bir daha elimden geleni deniycem insallah hayırlısıyla olur :KK55:

Aman folik asiti aksatmayayım.
Aman şu kürü de deneyeyim.
ovülasyon testi mutlaka yapayım.
Dur bir doktora gidip tiroidlerime falan baktırayım.
2 günde 1 ilişki olmazsa olmaz diye istemesem de sevişeyim

Dedim...

5. Ayda infertiliteye de gittim. 8 cm çikolata kistim çıktı.

Her şeyi bıraktım. İleride tüp bebek yapacaktım acelem yoktu.
Folik asit yok, test yok, düzenli ilişki yok, otu çöpü karıştırıp içmek yok. İlişki günlerini telefona not etmek bile yok.

Her şeyi bıraktığım ilk ayda hamile kaldım.

Hesaplamama göre yumurtlama gününde ilişki de yok. Emin değilim ama yüksek ihtimal yok.

Olacağı varsa oluyor.

dertlikederli dertlikederli kardeş bişey soracaktım benimde d vitaminim çok düşük çıkmıştı 12'lerdeydi :KK43: 1 ay önce devit 3 kullanıyorum 1 aydır sence biraz yükselme olmuşmudur? şuan adet görmedim ve 3 gündür garip şeyler oluyor bana:KK43: idrar testim negatif çıktı bugün gidip özel poliklinikte kan testi yaptırcam gebelik testindede bütün kan değerleri çıkar mı?

Aman folik asiti aksatmayayım.
Aman şu kürü de deneyeyim.
ovülasyon testi mutlaka yapayım.
Dur bir doktora gidip tiroidlerime falan baktırayım.
2 günde 1 ilişki olmazsa olmaz diye istemesem de sevişeyim

Dedim...

5. Ayda infertiliteye de gittim. 8 cm çikolata kistim çıktı.

Her şeyi bıraktım. İleride tüp bebek yapacaktım acelem yoktu.
Folik asit yok, test yok, düzenli ilişki yok, otu çöpü karıştırıp içmek yok. İlişki günlerini telefona not etmek bile yok.

Her şeyi bıraktığım ilk ayda hamile kaldım.

Hesaplamama göre yumurtlama gününde ilişki de yok. Emin değilim ama yüksek ihtimal yok.

Olacağı varsa oluyor.

Peki hangi hangi tarihte hamile kaldın? Yani yumurtlamadan önce mi sora mı?

merhaba kızlar,

öncelikle herşey gönlünüze göre olsun, inşallah anne olmayı isteyen bu sitenin tüm güzel kalpli kadınlarının yüzü güler. Ben naçizane yardımcı olacak fikirlerimi yazmak istedim. 3 yıl vajinusmusla uğraşmış biri olarak 2 ay deneme sonucunda hamile kalabildim. Hamile kalmadan önce yaşımda geldiğinden riske atmamak için epey araştırma yapmıştım. İnternetten,kitaplardan öğrendiklerimi kolay erişilebilsin diye özet geçeyim, umarım birilerinin işine yarar. Öncelikle eşimin sperm sayısı,hızı pek iyi değildi.

Neler yaptım sorusuna gelirsek?

D vitamini seviyem 14 lerde yani kritik seviyedeydi. Hemen iğne vurularak onu yükselttim. Canan Karatay ın en çok önem verdiği bu vitamin/hormon gebeliğide etkileyen hayati bir rolü bulunuyormuş. D vitamini değeri düşük olanlarda gebe kalamama,düşük,erken doğum riskleri olabilirmiş. Bende riske atmak istedim, eşimin ve kendimin değerlerini yükselttik.

Propolis,bal,polen,arı sütü karışımı eşime ve kendime almıştım. 3 ay kadar her sabah aç karnına bundan yedik.

Düzenli çörek otu, zerdeçal,zencefil tükettim.

Eşimin sonuçları kötü çıkınca İbrahim Saraçoğlu nun keçiboynuzu kürünü 1 ay kadar uyguladık. Aynı zamanda eşime qoenzim 10 takviyesi,çinko,e vitamini verdim.

Her zaman olmasa da sarımsağı ezip 10 dk bekletip yedim.

Kaliteli,iyi bir aktardan kuru incir alıp öğlenleri 1 er tane yedim.

2 günde 1 cinsel ilişkiye girdik. Her ilişki sonrası saçma gelse de ayaklarımın altına yastık koyup ayaklarımı diktim.

Kayganlaştırıcıyı su bazlı kullandım.

Kısacası vücudumuza dışardan bakımı atlamıyoruz, fönler,boyalar,makyajlar ..İç bakımı da yapmak çok daha önemli. Lütfen umutsuzluğa kapılmayın, gidin bir kan testi yaptırın ,kendinizi iyi tanıyın. Eşinizde kan ve sperm testi yaptırsın. Karatay ın ben çok faydasını gördüm. Elimden geldiğince sorularınızı cevaplarım.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Güzel günlerimiz olsun inşallah.
Çok güzel yazmışsınız, .ok teşekkür ederim:) ben de 3 yıl vajinismustan sonra geçen ay ilk denemeyi yaptım. yendikten 2 ay sonra yani. hala kayganlaştırıcı kullanıyorum. önerileriniz çok hoşuma gitti. prolaktinim yüksek çıkmıştı bitki çayıyla düştü. incir yükseltir diye yemekten korkuyorum ama günde bir taneden bir şey olmaz sanırım, yani yükseltmez prolaktinimi :) inşallah en doğru zamanda kavuşur tüm isteyenler bebeklerine :) ve ben de :)

X