Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak için ne yapmalıyım ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Sine_01

Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2022
211
249
Kızları merhaba ALERJİ oranım hep yüksek ve ALERJİ ilaçları kullanıyorum buraya hamile kalmak için denediğim İncir Kürü bu yazacağım. Bugün adetimin 3.gunu ve bu küre başlayacağım size de günlük anlatacağım neler olduğunu ve hamile kalıp kalmadığımi göreceğiz. Eşime ise keçiboynuzu kürü uygulayacağız.
-5-6 tane incir
-bir adet pet sise su
-2 tane havuç
İkisini ayrı ayrı 15 dk kaynatip karıştırıp içeceğim sabah ve akşam
Eşim için ise Keçiboynuzu kürü
_2_3 tane keçi boynuzu
- pet şişe su 15 dk kaynatip demlemeye bırakma sabah akşam içmek lazımmış
Bu kür tariflerini int buldum deneyeceğim ve birçok arkadaşlar merak ediyor bende size yazacağım Folik asit ve Balık yağı hapına başladım günde ise 5-6 tane sigara icmekteyim
2.gunum de gaz olayım fazla olduu Eşimde ise şuan bir belirti bir ağrı yok

Son düzenleme:
Bu arada ben kadın doğuma gittim ve hiç bir sıkıntı yokmuş aslında psikolojik herhalde ama denemek istedim ve bunlar aslında riskli şeyler yapmadan denemeden önce kesinlikle 2 kere düşünün ve doktorunuza kesinlikle sormadan baslamayiniz. Ben sadece kendi başımdan neler geçirdiği anlatmak için yazıyorum burayı günlük gibi kullanmak istedim

Evett bugün 2. Günüm küre başladıktan sonra ben de bugün biraz gaz oldu ve bu kür adet başladıktan sonra 14. Gün yumurta çatlamasına da yardımcı olduğunu öğrendim eşim de ise keçiboynuzu kürü daha bı etki yapmadı yaptiysada fark edilmiyor ilerleyen günlerde ne olacak bakacağız 🤗

Bir de şunu yazmak istiyorum psikolojinin çok büyük önemi varmış hamile miyim diye düşünmemek lazimmis ve hamile kalmak için yapmamak lazımmış ama benim elimde değil sürekli düşünüyorum adet olacagim günü iple çekiyorum beynimi bu yönde bir türlü gelistiremedim herhalde etamin yapmaya başladım belki düşunmem diye siz de kendinize bir uğraş bulursanız en azından daha az düşünme olabilir.

Bende bugün başlıyıcam küre ama İftarı bunla mı açsam yoksa yatmadan önce mi içsem bilemedim.

Bende bugün başlıyıcam küre ama İftarı bunla mı açsam yoksa yatmadan önce mi içsem bilemedim.
Ben de bilemedim onu sahurdan önce içersiniz birde iftarda yemek yemeden önce ondan içersiniz 5 dk beklersiniz yemek yersiniz eğer bir sıkıntı olmazsa

Bugün 4.gunum biraz kasıklarımda ağrı var bu arada bende alerji var düzenli yıllardır ilaç kullanıyorum şuan hala 1 taneye düşürdüm öyle devam ediyorum b grubu alerinit diye bir ilaç

Bende istiyorum 9 ay oldu evleneli eşimde bende istiyoruz olmuyor biliyorum çok yeni diyeceksiniz ama yaşımız ilerliyor ben 28 oldum eşim 33 çok korkuyorum olmayacak diye bana da dua eder misiniz
Ayrıca prolaktinim 40 yükselmişti oda engelmiş ben dostinex kullandım düştü % 8 e istediğimiz sonuç ama yine hamile kalamadım incir de süt hormonunu yükseltiyor diye biliyorum ona dikkat ederek kürü yap canım Regl olunca da hormon testi yaptır tekrardan bu kür muhtemelen değerlerini değiştirecek dikkat et inşallah isteyen herkes hamile kalır amin ❤️

Bende istiyorum 9 ay oldu evleneli eşimde bende istiyoruz olmuyor biliyorum çok yeni diyeceksiniz ama yaşımız ilerliyor ben 28 oldum eşim 33 çok korkuyorum olmayacak diye bana da dua eder misiniz
Ayrıca prolaktinim 40 yükselmişti oda engelmiş ben dostinex kullandım düştü % 8 e istediğimiz sonuç ama yine hamile kalamadım incir de süt hormonunu yükseltiyor diye biliyorum ona dikkat ederek kürü yap canım Regl olunca da hormon testi yaptır tekrardan bu kür muhtemelen değerlerini değiştirecek dikkat et inşallah isteyen herkes hamile kalır amin ❤️
Ayy amin hepimiz burda güzel haberlerimizi veririz birbirimize evet benim hepsi normal çıkmıştı kür den sonra ki adetim de ben bı baktirayim nasıl etki edecek değerlerimde bir de bence erken diye düşünme eğer istiyorsan hiç erken değil.suan ilaç felan kullanıyor musun adetine ne kadar gün kaldı

Evet bugün 6 günüm kizlar hiçbir şey yok yani bı ağrı bı belirti bugün adet olduğum tarihten sonra ki 8. Günüm olivasyon testi yaptım diğer çizgi hafiften var gibi ama daha yumurtlama günüm değilmiş fotoyu da şöyle bırakayım

Eklentiler

• IMG_20220421_160430_156.jpg
    IMG_20220421_160430_156.jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 65
Canım kadınlar ben 40 yaşındayım ve 8 aydır evliyim. İlk ayda hamile kalırım sanmıştım ama 8 ay boyunca kalamadım. Her ilişki sonrası ayağımı saatlerce dik tuttum doğurgan günlerimi takip ettim ağladım üzüldüm ve sonuç hep hüsran. Sonra bu ay dedim ki aman kocamı sevdiğim için arzuladığım için beraber olacağım hiç çocuk falan düşünmek yok keyfine bak,keyfine beraber ol.telefonumdan regl programını sildim hangi gün regl olacağıma doğurgan gününü takip etmeyi bıraktım. Gezdim yedim içtim.
Ve bugün tesadüfen hamile olduğumu öğrendim (ki hiç beklemiyordum)
Alkol ve sigara kullanıyorum tek sağlıklı yaptığım beslenme ve folik asit. Eğer sağlık açısından bir engel yoksa size tek tavsiyem lütfen stres yapmayın ve Instagram'da Mehmet Fatih Karslı takip edin.

Canım kadınlar ben 40 yaşındayım ve 8 aydır evliyim. İlk ayda hamile kalırım sanmıştım ama 8 ay boyunca kalamadım. Her ilişki sonrası ayağımı saatlerce dik tuttum doğurgan günlerimi takip ettim ağladım üzüldüm ve sonuç hep hüsran. Sonra bu ay dedim ki aman kocamı sevdiğim için arzuladığım için beraber olacağım hiç çocuk falan düşünmek yok keyfine bak,keyfine beraber ol.telefonumdan regl programını sildim hangi gün regl olacağıma doğurgan gününü takip etmeyi bıraktım. Gezdim yedim içtim.
Ve bugün tesadüfen hamile olduğumu öğrendim (ki hiç beklemiyordum)
Alkol ve sigara kullanıyorum tek sağlıklı yaptığım beslenme ve folik asit. Eğer sağlık açısından bir engel yoksa size tek tavsiyem lütfen stres yapmayın ve Instagram'da Mehmet Fatih Karslı takip edin.
Hemen takip ediyorum.sizin adınıza çok mutlu oldum ne güzel bir his olmalı sağlıkla kucağına alırsın inşallah 🤗🤗 güzel haberlerini bekliyoruzz

Kizlar bu arada yumurtalama günüm aslında bugün ama olivasyon testi yaptım bugün olmadım incir kürü den herhalde ama bakalim

Bugün kasıklarımda bir ağrı var kizlar sebebi ney bilmiyorum incir kürünü bıraktım 14 gün kullandım toplamda

Adet dönemime son 5 gün kalmış kizlar ve adet olacagim yani bu ay gebelik oluşmadı herhalde neyse 5 gün bekleriz hiç bir belirti felan yok adet belirtileri var işte hafif hafif o kadar neyse yapcak birşey yok yine 5 gün sonra yazarım soğan kürü yaparım bu ayda adetimin 3 günü de gider kan testlerini yaptiririm

Canim ben 38 yasindayim hamileyim inan yasla alakasi yok boyle seylerin

Bu arada ben kadın doğuma gittim ve hiç bir sıkıntı yokmuş aslında psikolojik herhalde ama denemek istedim ve bunlar aslında riskli şeyler yapmadan denemeden önce kesinlikle 2 kere düşünün ve doktorunuza kesinlikle sormadan baslamayiniz. Ben sadece kendi başımdan neler geçirdiği anlatmak için yazıyorum burayı günlük gibi kullanmak istedim
Ya hiç bir sıkıntın yoksa bu kürleri deneme canım ya ben de incir kürünü yaptım beni mahvetti o ay adetim o kadar çok ağrılı geçti ki adete yakın tüm gebelik belirtilerinde yaşadım normalde böyle belirgin şeyler yaşamam ama bence o kürün etkisi hormonları çok coşturuyor

X