Hamile Kalmak İçin Dua Zinciri

Kuzucum bende yarına bitiririm inşallh benim okumalar biraz fazla biliyosun haber veririm yarın inşallah bu arada cansu bencede kısa sureler okusak bu ay biraz yoğunuz ya sahur iftar falan 😘😘

Salatı Mecule Okunuşu
ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN SALATEN TEHULLÜ BİHA UKTEDİ VE TÜFERRİCÜ BİHA KÜRBETİ VE TAKDIY BİHA HACETİ VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ VE SELLİM”
Salatı Mecule Anlamı
“Allah’ım! Efendimiz, Önderimiz HZ.Muhammed (S.A.V)’e salat ve selam eyle ki, Sen müşkillerimi bu salat yüzünden çözer, sıkıntılarımı bu yüzden açar, düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır, yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar ve ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin.”

Salatı Mecule için Allâh Dostlarından birisi diyor ki:
– Yüce Allâh’ın bana sırrını bildirdiği salavâtın adına “Salât-ı Mec’ule” denilir. Bu salavât her türlü olmazı olur hale getirmek ve çözülmez düğümü çözmek için okunur.

Bu salavâtı sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra, yahut da uykudan uyanır uyanmaz okuyan kimsenin Yüce Allâh her türlü sıkıntısını giderir ve yine her türlü dünya işlerinde kolaylık ihsan eder. Ahiret için de kazandırdıkları sevap sebebiyle yarar sağlar. Bu salavâta anılan zamanlarda devam eden kimsenin Yüce Allâh rızkına bereket ve bolluk ihsan eder. Kimsenin elde edemeyeceği servet ve dereceleri ele geçirir.

Bu salavâtı okuyan kimseye Cennette verilecek alanın binlerce köşesinden her bir köşesinde bin çadır, her çadırda bin tane hizmet eden huri gılman Cennet ehline elbise taşımaktadırlar. Her çadırın çevresinde Bin tane ağaç, her ağaç üzerinde bin tane dal, her dalda Yüz bin çeşit renkte meyveler, istenen her şey dallardan insanın önüne gelmektedir. Her çadır içinde altından ve çeşitli mücevherattan bin sofra kurulmuş, her sofrada altından kap içerisinde bin çeşit yiyecek, hiçbirinin tadı ve rengi diğerine benzemeyen beşyüz bin çeşit yiyecek.

Bütün bu ikramlar, anılan vakitlerde bu salavâtı (51) Ellibir defa okuyacak kimse içindir.

kızlar eğer 51 kere okunacaksa süreyi biraz uzun tutarız nasıl olur
bende kadir suresini bugün tamamlamaya çalışıcam

Salatı Mecule Okunuşu

Salatı Mecule Anlamı

“Allah’ım! Efendimiz, Önderimiz HZ.Muhammed (S.A.V)’e salat ve selam eyle ki, Sen müşkillerimi bu salat yüzünden çözer, sıkıntılarımı bu yüzden açar, düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır, yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar ve ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin.”

– Yüce Allâh’ın bana sırrını bildirdiği salavâtın adına “Salât-ı Mec’ule” denilir. Bu salavât her türlü olmazı olur hale getirmek ve çözülmez düğümü çözmek için okunur.

Bu salavâtı sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra, yahut da uykudan uyanır uyanmaz okuyan kimsenin Yüce Allâh her türlü sıkıntısını giderir ve yine her türlü dünya işlerinde kolaylık ihsan eder. Ahiret için de kazandırdıkları sevap sebebiyle yarar sağlar. Bu salavâta anılan zamanlarda devam eden kimsenin Yüce Allâh rızkına bereket ve bolluk ihsan eder. Kimsenin elde edemeyeceği servet ve dereceleri ele geçirir.

Bu salavâtı okuyan kimseye Cennette verilecek alanın binlerce köşesinden her bir köşesinde bin çadır, her çadırda bin tane hizmet eden huri gılman Cennet ehline elbise taşımaktadırlar. Her çadırın çevresinde Bin tane ağaç, her ağaç üzerinde bin tane dal, her dalda Yüz bin çeşit renkte meyveler, istenen her şey dallardan insanın önüne gelmektedir. Her çadır içinde altından ve çeşitli mücevherattan bin sofra kurulmuş, her sofrada altından kap içerisinde bin çeşit yiyecek, hiçbirinin tadı ve rengi diğerine benzemeyen beşyüz bin çeşit yiyecek.

Bütün bu ikramlar, anılan vakitlerde bu salavâtı (51) Ellibir defa okuyacak kimse içindir.

Canım bu sahih mi bilemedim hiç bi kaynakta yok normal de dualarda belirtilir şu hadis şu ayet ya da şu kişi bildiriyor diye bunda bişey yok

Salatı Mecule Okunuşu

Salatı Mecule Anlamı

Bence bunu yapmak isteyen kendi evinde yapsın belli vakitleri falan var yazıyor. Bunun yerine daha farklı dualar edip Ramazan ayında daha çok dua edelim. Bugünlerin hürmetine daha kısa farklı daha çok dua edelim diye düşünüyorum

sayfayla ilgilenen arkadaş var oda fikrini yazsın ama benim araştırıp bulduğum birkaç kısa dualar var hatta diğer topiktede belki görmüşsünüzdür okuyoruz ordada , farklılık olsun derseniz burdan da paylaşayım

1-"Allahümmec alni min ledünke zürriyyeten tayyi-beten mutiaten" Anlamı; Allah'ım, bana yüce katından temiz ve saygılı bir nesil ihsan eyle demektir.

2-"Hüvallahül halikul bariu." Anlamı; O yaratandır ve yoktan var edendir demektir.

1-"Allahümmec alni min ledünke zürriyyeten tayyi-beten mutiaten" Anlamı; Allah'ım, bana yüce katından temiz ve saygılı bir nesil ihsan eyle demektir.

2-"Hüvallahül halikul bariu." Anlamı; O yaratandır ve yoktan var edendir demektir.

3- "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm."
= "Muhakkak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir

4-Rabbi heb lî mines sâlihîn(sâlihîne).
“Ey Rabbim! Bana salihlerden olacak bir çocuk bağışla.”

5-FURKAN SURESİ 74. AYET
Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrete a’yunin vec’alnâ lil muttekîne imâmâ (imâmen).
Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir.

X