Hamile Kalmak İçin Dua Zinciri

Benim eşimde varikosel ameliyatı oldu 2 sene geçti daha çok düştü sperm var ama hareketli sıfıra indi tüp yapacağız inşallah bi düzelme yok düzelme olmadığı gibi daha kötü oldu sizin iyi olur inşallah
Bizim ameliyattan sonraki 2. Ayımız. Eylül 16 da testimiz var inş sonuçlarımız iyi olur. Allah'tan umut kesilmez. Bakalım ne olacak. Korkuyorum ama ya düzelmezse diye.

Ben de kendim ve diğer 3 arkadaşıma okudum. Allahım dualarımızı kabul etsin inşallah.

Arkadaşlar sıradaki duaya ben de varım.

Kızlar 110 besmele yazıp üzerinizde sürekli taşımayı deneyebilirsiniz ben su an yazıyorum kağıdı guzelce katlayip posetle sarcam taşımam kolay olsun diye.Yazarken niyet edin duanızı dedim.Sonucta besmele ve bizi her türlü kötülükten korur.Hoca bir tanıdığım soylemisti anne rahmine düşen cenini cinler boğabilirmiş bu dua ve diger dualarimizla bebegimiz olur ve Allah onu her türlü kötülükten korur insallah

Kızlar 110 besmele yazıp üzerinizde sürekli taşımayı deneyebilirsiniz ben su an yazıyorum kağıdı guzelce katlayip posetle sarcam taşımam kolay olsun diye.Yazarken niyet edin duanızı dedim.Sonucta besmele ve bizi her türlü kötülükten korur.Hoca bir tanıdığım soylemisti anne rahmine düşen cenini cinler boğabilirmiş bu dua ve diger dualarimizla bebegimiz olur ve Allah onu her türlü kötülükten korur insallah
Onu cuma günü yazacaksın diye biliyorum cnm ben

gurbet gurbet ben de adetten 3 gun sonra tasimaya baslanacak diye okudum iki yerde ama bir anda kendimi yazarken buldum

gurbet gurbet ben de adetten 3 gun sonra tasimaya baslanacak diye okudum iki yerde ama bir anda kendimi yazarken buldum
Bende yazmıştım cnm cuma günü cuma vaktinden önce yazıp sürekli üzerinde taşıyacaksın ama ben 1 ay taşıdım sonra yatak odama koydum doğuma kadar duracakmış sanırım

Zekeriya (a.s.), Allah"a dua edip kendisine çocuk ihsan etmesini istemişti:

وَزَكَرِيَّا إِذْ نَادَى رَبَّهُ رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْدًا وَأَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ

Rabbi lâ tezernî ferden ve ente hayru"l-vârisîn

“(Ey Peygamberim!) Zekeriyya"yı da (an). O, Rabbine; "Rabbim! Beni tek (yalnız başıma çocuksuz) bırakma. Sen, vârislerin en hayırlısısın (her şeyim sana kalacaktır)" diye dua etmişti.” (Enbiyâ, 21/89)

Ali İmran Sûresi: 38. âyetin dua kısmı şöyledir: “Rabbi heblî minledünke zürriyeten tayyibeten. İnneke semîü"d-duâ.” (Zekeriya, Rabbine şöyle duâ etti: "Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin.) Bu âyet bu şekilde duâ olarak okunabilir.)

Yüce Allah, Zekeriya Peygamberin duasını kabul ettiğini şöyle bildirmektedir:

فَاسْتَجَبْنَا لَهُ وَوَهَبْنَا لَهُ يَحْيَى وَأَصْلَحْنَا لَهُ زَوْجَهُ إِنَّهُمْ كَانُوا يُسَارِعُونَ

فِي الْخَيْرَاتِ وَيَدْعُونَنَا رَغَبًا وَرَهَبًا وَكَانُوا لَنَا خَاشِعِينَ

“Onun duasını da kabul buyurduk ve ona Yahyâ"yı armağan ettik. Eşini de kendisi için ıslah ettik (çocuk doğurmağa elverişli bir hâle getirdik). Gerçekten onlar hayır işlere koşarlar, umarak ve korkarak bize dua ederlerdi ve bize derin saygı
gösterirlerdi.” (Enbiyâ, 21/90)

X