Hamile kalmak bu kadar zormu:(:(

Asel21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
566
745
Merhaba arkadaşlar,9 aydır denememize rağmen hamile kalamadım bu ay yumurtlama takvimini denedim ayakları havaya kaldırma yöntemiyle beraber. Tüm belirtileri yaşadım ama yine regl oldum :KK43:Bu kadar zor olucağını hiç düşünmemiştim. Henüz doktora gitmedim.adetlerim düzenli hiçbir sıkıntım yok çok dua ediyorum Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

1 yıla kadar olmaması normal canım. Hormonlarına baktırdın mı?

Ama eğer yaşın 30'un üzerindeyse 6 ay denemeden sonra olmadıysa doktora gidip herşeyine baktırmalısın çünkü 30 yaşından sonra yumurta rezervlerinde azalma oluyormuş

yaşım 33 :KK43: doktora hiç gitmedim temmuzda evlendik hiç korunmadık eşime söylüyorum doktora gidiyim diye gerek yok olucağı varsa olur diyo sen stres yapıyosun diyo bana ama ben çok üzülüyorum :KK43::KK43:

Önemli değil ama bak 6 aydan fazla olmuş,bence eşini ikna edip doktora gitmelisin. En azından için rahat eder stres yapmazsın

konuyu her açtığımda birbirimize giriyoruz keşke hiç doktora gerek kalmadan kendiliğinden olsa allahtan çok şeymi istiyorum :KK43:

Gizliden gitsene hiçbirşeyin yoksa bile folic asite başlatırlar seni çok kolay gebe kalırsın öylelikle.

sürekli yan yanayız aynı yerde çalışıyoruz beraber gidip geliyoruz işe aslında benimde aklıma geldi gizli gitmek ama fırsatım yok. peki eczaneden alsam folik asit doktora gitmeden acaba bi zararı olurmu

sürekli yan yanayız aynı yerde çalışıyoruz beraber gidip geliyoruz işe aslında benimde aklıma geldi gizli gitmek ama fırsatım yok. peki eczaneden alsam folik asit doktora gitmeden acaba bi zararı olurmu
Ya hayır açıkçası yanlış yönlendirme yapmak istemiyorum ama o bi destek yani hamilelik düşünmeden 3 ay önceden başlanıyor hamileliğin 3. Ayına da kadar devam ediyor bebeğe de çok faydası var yani.

iş yerinden bi arkadaşıma söyleyim alsın eczaneden bana 1 tane bi umut belki olur sende vesile olursun inşallah

iş yerinden bi arkadaşıma söyleyim alsın eczaneden bana 1 tane bi umut belki olur sende vesile olursun inşallah
Ya inşallah canım benim hayırlısı olsun günde 1 tane kullanıyorsun aç karnına kullanıyorsun kullandıktan 2 saat sonra süt ürünleri yememeye dikkat et bende kullanıyorum b12 eksikliğim için çok faydasını gördüm ben gebelik için almadım ama içtiğim ay kazayla hamile kaldım demekki işe yaramış

ayy heycanlandım valla :) ilaca başlama zamanıyla adet döneminin bi alakası varmı ona göre aldırıcam canım sen hamilemisin şuan :)

Son düzenleme:
Ben folic asiti demir eksikliğim için almıştım ama kullandım tek ilişkimde de hamile kaldım. Beklenmeyen gebelikti yani aldırmak durumundaydım ama zaten kürtaj olmaya gittiğimde bebeğimin canlanmadığını söylediler. Babasının bir takım problemleri vardı,alkol ve sigara ve madde tarzı şeyler kullanıyordu. Bu yüzden büyük ihtimalle canlanmadı. Ama hamile kaldım yani canım,sende hamile kalırsın. Benim dayımın eşi 38'in üzerindeydi arı sütü bal polen tarzı şeyler yiyerek hamile kaldı düşün yani. Eşine de bol bol fındık ceviz birşeyler yedir. :)

Çok dua et canım ileride anne olabilmem için olur mu :) bende yürekten dua ediyorum sana inşallah en kısa zamanda anne olursun :)

yine olur Allahın izniyle canım hayırlısı böyleymiş demekki olsa belki daha fazla sıkıntı yaşıcaktın ne güzel bak hamile kalabiliyosun ben her ay beklenti içindeyim o kadar kötü bişeyki anlatamam sana :KK43: aldırıcam ilacı sanada mutlaka haber vericem gelişmelerden fındık ceviz yiyoruz normalde ama arı sütü polen tarzı şeyler yemedim hiç onlarıda denicem bu konuyu konuştuğum ilk kişi sen oldun hiç kimseyle paylaşamıyodum annemle bile..çok sağol

Dr a gidin 1 yıldır deniyoruz olmuyo diyin. Dr gerekli tahlilleri ve tedaviyi uygular zaten.

yine olur Allahın izniyle canım hayırlısı böyleymiş demekki olsa belki daha fazla sıkıntı yaşıcaktın ne güzel bak hamile kalabiliyosun ben her ay beklenti içindeyim o kadar kötü bişeyki anlatamam sana :KK43: aldırıcam ilacı sanada mutlaka haber vericem gelişmelerden fındık ceviz yiyoruz normalde ama arı sütü polen tarzı şeyler yemedim hiç onlarıda denicem bu konuyu konuştuğum ilk kişi sen oldun hiç kimseyle paylaşamıyodum annemle bile..çok sağol
Allah sağlıklısını nasip etsin canım. Macunları arı sütlerini hayıt otunu falan dene forumu araştırırsan sonuç almış ilk aydan gebe kalmış çok insan görürsün. Başarılar dilerim inşallah sağlıklı bi şekilde evladını kucağına alırsın. :)

X