Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmadan bebek kıyafetleri almak

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

vasfiye teyze

Guru
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2010
654
1.265
34
Merhabalar,
Eşimle işimizden Ve borçlarımızdan ötürü bir süre bebek düşünmüyoruz.
ben bebek kıyafetlerine fazlasıyla düşkünüm, arkadaşlarımın bebeklerine de kıyafetlerini en iyi yerlerden almaya çalışırım ve alırımda.
Bir iki aydır belirli markalardan bebek kıyafetleri almaya başladım, tabi indirimdelerken. Bu durumdan hiç şikayetçi değilim aslında ama benim gibi yapan var mı diye merak ediyorum.
Her şeyin fiyatının arttığı gibi bebek kıyafetlerinin de fiyatları aşırı artmaya başladı, (bebeğim olur olmaz o kısmında değilim, alınanlar illaki hediye olarak başkalarına da takdim edilir.) erken alıp ve beğendiğimi alıp hep kâr ettiğimi düşünmeye başladım.
Bu arada markalar,
1)Chakra
2) Marks and Spencer
3) Zara Home
4) BOH the label
Bu markaların dokuları kumaşları çok başka kullanan bilir.

Daha önce bir kaybım var tekrar hamileyim ama ben 30.haftaya kadar tek iğne almayacağım.Bence almamak daha iyi dünyanın bin bir türlü hali var.Sonra onlara bakıp bakıp üzülmektense almamak en iyisi Birikim yapsanız daha mantıklı

Daha önce bir kaybım var tekrar hamileyim ama ben 30.haftaya kadar tek iğne almayacağım.Bence almamak daha iyi dünyanın bin bir türlü hali var.Sonra onlara bakıp bakıp üzülmektense almamak en iyisi Birikim yapsanız daha mantıklı
Kayıp olsa dahi bakıp üzülmeyeceğimi düşünüyorum çünkü hediye etmeyi de pek severim. Nasip kısmeti bir kıyafete bağlamak istemem.
Haklısınız birikim yapmak daha mantıklı ama fiyatların artma hızını gördükçe aşım gücümün düşeceğini ve yaptığım birikimin kıymetinin kalmayacağını düşünüyorum.

Bana mantıklı gelmedi. 30 haftalık hamileyim her şeyini aldım hemen hemen. Arada şeytan aklıma düşürüyor ya Allah korusun bir şey olursa, aldığı kulak temizleme çubuğuna bile ayrı üzülür insan.

Merhabalar,
Eşimle işimizden Ve borçlarımızdan ötürü bir süre bebek düşünmüyoruz.
ben bebek kıyafetlerine fazlasıyla düşkünüm, arkadaşlarımın bebeklerine de kıyafetlerini en iyi yerlerden almaya çalışırım ve alırımda.
Bir iki aydır belirli markalardan bebek kıyafetleri almaya başladım, tabi indirimdelerken. Bu durumdan hiç şikayetçi değilim aslında ama benim gibi yapan var mı diye merak ediyorum.
Her şeyin fiyatının arttığı gibi bebek kıyafetlerinin de fiyatları aşırı artmaya başladı, (bebeğim olur olmaz o kısmında değilim, alınanlar illaki hediye olarak başkalarına da takdim edilir.) erken alıp ve beğendiğimi alıp hep kâr ettiğimi düşünmeye başladım.
Bu arada markalar,
1)Chakra
2) Marks and Spencer
3) Zara Home
4) BOH the label
Bu markaların dokuları kumaşları çok başka kullanan bilir.

Benimde çok beğenip aldığım 2 parça eşya var. Yada örgüyü severim örüp kenara koyduğum. Fakat şahsi fikrim hamile kalınca zaten hevesleneceksin o zaman almak daha mantıklı. Şuan kıyafete verdiğin parayı bankada altın hesabı olarak biriktirsen daha iyi olur şahsi fikrim. Sonuçta altın fiyatları da artıyor kıyafete gelen farkı kapatacaktır. Hamile kaldığınızda da zaten aldım diyip geri çekilmez istediğinizi alırsınız

hediye etmek isterseniz kabul ederim :) inş allah giydirmeyi nasip edecek bi bebek verir sizede
bende uzun süre almayı düşünmüyorum cunkü sonra cok üzülürüm

Şuan hamileyim artık 4 aylığım ama bebegimin bir zibini bile yok allah korusun bisey olsa o eşyalar beni yıkar 30 haftadan sonra almaya başlarım inşallah
Yok ya ben asla tutamam kendimi gerçekten sabırlıymışsınız. Ben markaların bebek kıyafetleri bölümünü internetten bile talan ediyorum şu an

Canım alsan da almadan da inan olacagı varsa oluyo dueduramıyorsun 2019 Nisan ayında bir kürtajım var bebeğimin kalbı durmustu sonra tekrardan hamıle kaldım 25 haftaya kadar bir sey almıycam dedim sonra almaya başladım herseyını 37+3 haftalıkken yanı tam 4 gün önce oğlumun canım oğlumun cennet kusu oldugunu söyledi doktorlar kalbı durmuş meleğimin hala içim yanıyor ama sabrediyorum dua ediyorum isyan etmıyorum 😔o yüzden ister öğrenır öğrenmez al istersen dogumdan 1 gün önce kaderin önüne gecemıyoruz maalesef rabbim evladını sag salım kucagına almayı nasıp etsin inşallah 🙏

Aslında bilinçaltınızda bebek istiyorsunuz ama itiraf edemiyorsunuz. Kimse başkasının çocuğuna bir gün hediye olarak veririm diye özel ve güzel markalardan eşyalar alıp evine koymaz diye düşünüyorum.
İstiyorum tabiki istemez olurmuyum. Bir ara öğrenciyken bebek mağazasında çalışmıştım çokta iyi bir markaydı o zamandan beri bebek kıyafetlerine bir ilgim var aslında tabi ama hepsine değil işte belirli markalarınkiler. Onlar da güzel bir şey çıkarınca ileride aynısı olmaz kaçırmamalıyım almalıyım diye düşünüyorum

ama şu da bir gerçeken yakın arkadaşlarımın bebeklerine de hediyelerini özenerek alırım. Lcwdan ya da o gibi markalardan değil, saatlerce dolanmışlığım var en pamuklusunu hatta bambu oranı %50nin üzerindeki kıyafetleri almalıyım diye. 😅

Canım alsan da almadan da inan olacagı varsa oluyo dueduramıyorsun 2019 Nisan ayında bir kürtajım var bebeğimin kalbı durmustu sonra tekrardan hamıle kaldım 25 haftaya kadar bir sey almıycam dedim sonra almaya başladım herseyını 37+3 haftalıkken yanı tam 4 gün önce oğlumun canım oğlumun cennet kusu oldugunu söyledi doktorlar kalbı durmuş meleğimin hala içim yanıyor ama sabrediyorum dua ediyorum isyan etmıyorum 😔o yüzden ister öğrenır öğrenmez al istersen dogumdan 1 gün önce kaderin önüne gecemıyoruz maalesef rabbim evladını sag salım kucagına almayı nasıp etsin inşallah 🙏
Çok zor zamanlar geçirmişsiniz siz de ama takdir ettim isyan etmemişsiniz. Ben de her gelen kötüyü sabırla karşılamak kabullenmek gerektiğine inanıyorum. Yoksa iyinin bir kıymeti yok. Her şey insan için.
Kıyafet almayla bebeğin sağlığını bağdaştıramıyorum bende.

Çok zor zamanlar geçirmişsiniz siz de ama takdir ettim isyan etmemişsiniz. Ben de her gelen kötüyü sabırla karşılamak kabullenmek gerektiğine inanıyorum. Yoksa iyinin bir kıymeti yok. Her şey insan için.
Kıyafet almayla bebeğin sağlığını bağdaştıramıyorum bende.
Dediğim gibi canım olacak olan olur istersen dogumdan 1 gun önce al benim oğlum güzel oğlum melek oldu ama isyan etmedim cünkü ben isyan edersem benım melek oğlum orda acı ceker benı rabbim cennette kavusturmaz oğlumla su an tek umudum oglum en güzel yerde cennette orda cok mutlu cok rahat o ve cennette inşallah oğlumu ve diğer evladımı rabbim gösterecek bana ve inşallah yenı bır bebekle bizim acılarımızı unutturacak rabbim merhamet sahıbı çünkü 🙏

İstiyorum tabiki istemez olurmuyum. Bir ara öğrenciyken bebek mağazasında çalışmıştım çokta iyi bir markaydı o zamandan beri bebek kıyafetlerine bir ilgim var aslında tabi ama hepsine değil işte belirli markalarınkiler. Onlar da güzel bir şey çıkarınca ileride aynısı olmaz kaçırmamalıyım almalıyım diye düşünüyorum

ama şu da bir gerçeken yakın arkadaşlarımın bebeklerine de hediyelerini özenerek alırım. Lcwdan ya da o gibi markalardan değil, saatlerce dolanmışlığım var en pamuklusunu hatta bambu oranı %50nin üzerindeki kıyafetleri almalıyım diye. 😅
Bence bu sizde zamanla takıntı haline gelebilir.altınla birikim yapsanız daha mantıklı. Ayrıca ben lcw ürünleriyle 2 kız büyüttüm ve şu an yıkayıp ütüleyince hala yepyeni duruyorlar ablamın kızına veriyorum. Zara koton ürünleri de var koton bir kere alınca bir daha almadım zarada da öyle fiyatına değecek oo dedirtecek bir fark görmedim. Yine ne varsa lcw nın pamuklularında var,sizin seçiminize göre birçok ürün %100 pamuk zaten.

Bence bu sizde zamanla takıntı haline gelebilir.altınla birikim yapsanız daha mantıklı. Ayrıca ben lcw ürünleriyle 2 kız büyüttüm ve şu an yıkayıp ütüleyince hala yepyeni duruyorlar ablamın kızına veriyorum. Zara koton ürünleri de var koton bir kere alınca bir daha almadım zarada da öyle fiyatına değecek oo dedirtecek bir fark görmedim. Yine ne varsa lcw nın pamuklularında var,sizin seçiminize göre birçok ürün %100 pamuk zaten.
Ben de öyle düşünüyordum zaten hepsi pamuk diye, lcwnın yeni koleksiyonu da çok tatlıydı ayrıca ama doku farkı inanılmaz hissediliyor diğer markalarla. ((Lcwnın ürünleriyle zaranınkiler aynı fiyat artık neredeyse)). Hm yi hiç sevmedim ve orası da o dokuya göre pahalı. Zaranınkiler güzel ama ben Zara Home dan bahsediyorum daha güzel daha farklı.
Chakra zaten karşılaştırılamaz en iyisi o. Çünkü bambu var ürünlerinde

benim anlamadığım noktada hepsi pamuk madem neden dokuları farklı. Chakrayı ayrı tutuyorum tabi.

Ben de öyle düşünüyordum zaten hepsi pamuk diye, lcwnın yeni koleksiyonu da çok tatlıydı ayrıca ama doku farkı inanılmaz hissediliyor diğer markalarla. ((Lcwnın ürünleriyle zaranınkiler aynı fiyat artık neredeyse)). Hm yi hiç sevmedim ve orası da o dokuya göre pahalı. Zaranınkiler güzel ama ben Zara Home dan bahsediyorum daha güzel daha farklı.
Chakra zaten karşılaştırılamaz en iyisi o. Çünkü bambu var ürünlerinde

benim anlamadığım noktada hepsi pamuk madem neden dokuları farklı. Chakrayı ayrı tutuyorum tabi.
Dokuması dikişi bile farklı oluyor, carters dan aldığın bir kıyafetle on bebek bile büyütürsün ama on kıyafet parası veriyorsun zaten,e on bebek büyütmeyeceğimize göre ne kdr gerekli tabi ki bütçeye ve zevke kalmış. Siz yine de bunu alışkanlık haline getirmeyin, bende de bebek bezi takıntısı olmuştu bez almak tutku haline geldi bir süre sonra, rahatsız oluyordum sonunda aştım bu durumu :KK70:

X