Hamile kaldigimi nasil anlarim, yardim?

Bende tansiyon dusuklugu, asiri uyku, cinsel isteksizlik, kasiklarimda bicak saplanmasi gibi bir agri oldu. Adet olmam gereken gun test yaptim cift cizgiydi

2 gun gecti, cok heyecanliyim, sanki hamileymisim gibi mide bulantisi cekiyorum 2 gundur. Adetim duzensiz benim, bazen 40 gunde bir oluyor, bazen 35, bazen 30. ama adetimin bitisinden bu yana 15 gun gecti.

canım daha başındasın umarım araştırma yapman gerekmez ama öğrenmen gereken o kadar çok şey varki. bende 10 ay öncesine kaar hemen hamile kalınır sanıyordum ama 10 aydır deniyorum (((( umarım sen hemen kavuşursun da... canım adete 14 gün kala yumurtlama olur sen bunu şeffaf yapışkan akıntıdan anlayabilirsin adete 16 14 12 10 gün kala mutlaka ilişkide bulun ama adetin düzensizmiş pko olabilir doktora görün süreç uzayabiliyor bu durumlarda. en güzeli 2 adet tarihi arasında gün aşırı ilişkide bulunmak bu şansını artırabilir. ovulasyon testi alabilirsin eğer tam tahmin etmek için sürekli ilişkide bulunamazsan böylece sadece testin koyulaştığı günlerde ilişki olur. hamilelik canım adet günü yaklşmadan kesinlikle çıkmaz hatta adet günü bile çıkmayabilir idrar testinde. en sağlıklısı adet gününü bekleyip birkaç gün içinde idrar testi yaparsın oda çıkmazsa kan testi yaptırırsın

canım birde adaçayı iç adetini düzenler. ama adete 2 3 gün kala bırak sonra gene başla.

Evet, hemen olur saniyorum, ne bileyim. Baya sureci varmis, siz iyi ogrenmissiniz. Peki neden adet duzensiz iken pko olabilir? (pko nedir?)

Evet, hemen olur saniyorum, ne bileyim. Baya sureci varmis, siz iyi ogrenmissiniz. Peki neden adet duzensiz iken pko olabilir? (pko nedir?)

pko rahimdeki kistler canım polikistikover açılımı bunun. kistler normal insanlara göre yumurta gelişimini azaltıyor yani senede 2 3 defa yumurtlamayabiliyor ve şansı azaltıyor yumurtlama olmayınca adette düzensizleşiyor. yumurtlamanın tama net tarihi belirlenemiyor.inşallah hemen olur canım a ben gerçekten çok yıprandım senn gbiidim ilk buraya girdiğimde 3 alık evliydim heme olacak sanıyordum 10 aydır bekliyorum umarım sen beklemezsin canım. ama şunu bil hiç bir sorunu olmayan bir çiftin bile 1 ayda çocuk sahibi olmaz şansı % 25 mş. yani biz o filmlere kanıyoruz. stres yapma bak benm en büyük engellerimden biriiiiiiiiii... sen sakin kal

Hic bilmiyordum. Adet duzensizligi bu kadar sorun olabiliyor mu hamileligin karsisinda? Insallah olur ikimizin de canim.

Hic bilmiyordum. Adet duzensizligi bu kadar sorun olabiliyor mu hamileligin karsisinda? Insallah olur ikimizin de canim.

malesef oluyor canım keşke evlenmeden bilseydim bende tedavi olsaydım ama çok bilinçsizdik

2 gun gecti, cok heyecanliyim, sanki hamileymisim gibi mide bulantisi cekiyorum 2 gundur. Adetim duzensiz benim, bazen 40 gunde bir oluyor, bazen 35, bazen 30. ama adetimin bitisinden bu yana 15 gun gecti.

İnşallah beklediğin güzel haberi alırsın canım. Hiç doktora gittin mi 40 gün 35 gün adet döngün varva pco görünümlü olabilirsin. Ama umarım tutmuştur içine doğan doğrudur.

Hayirli uğurlu olsun rosalone.
İnşallah hayirlisiyla gelir bebis. sevindim heyecanlı ve mutlu olmana.
Bakalim hamis misin ben de merak ettim

Son düzenleme:
İnşallah beklediğin güzel haberi alırsın canım. Hiç doktora gittin mi 40 gün 35 gün adet döngün varva pco görünümlü olabilirsin. Ama umarım tutmuştur içine doğan doğrudur.

Pco ne demek? Insallah olmustur, hayirlisi.

Hayirli uğurlu olsun rosalone.
İnşallah hayirlisiyla gelir bebis. sevindim heyecanlı ve mutlu olmana.
Bakalim hamis misin ben de merak ettim

Cok sagol rainbyte:) Cok heyecanliyim, bebek dusunmek bile bu kadar heyecanli ise, hamile olunca ve de dogunca kimbilir nasil olur, tahmin bile edemiyorum:)

Pco ne demek? Insallah olmustur, hayirlisi.

Pco Polikistik over demek. Yani yumurtalıklarda ufak kistik görüntü. Adet döngüsü bir başlangıçtan diğer başlangıca kadar 35 ve üzeri sürüyorsa doktorlar kanda hormon testi yapıp lh ve fsh hormonlarına bakıyorlar. Yani yumurtan kendiliğinden büyüyebiliyormu diye. Bende pco luyum 35 gün adet döndüm her ay oluyorum adet yumurtalarım kendiliğinden büyümediği için klomen kullanıyorum. Klomenle yumurtalar büyüyor sonra çatlamazsa çatlatma iğnesi oluyorsun. Bence en yakın zamanda doktora git. Belki birşeyin yoktur doktor sana yol gösterir.

Son düzenleme:

Oyle birsey mi var? Ne kadar cahilim bu konuda. Benim adetim cok karisik, mesela bazen 35, bazen 36, 37, ..40 gunde oluyor. Bazense 30 gunde oluyor, anlamiyorum, hep boyleydi bu durum, yeni birsey degil. Doktora gidemiyorum malesef, saglik sigortam yok, yurtdisindayim.

Bende ilk adet olduğumdan beri hep 30-35 gün aralıkla düzenli adet olmuşumdur. Yüzünde kıllanma var mı ya da vücudun da erkeksi kıllanma pco buna sebep oluyor. İnşallah en yakın zamanda doktora gidebilirsin. İnşallah hiçbir sorunun çıkmaz canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…