Hamile kalamıyorum

Ya inşallah hiç gerek kalmaz ve doğal yoldan olur.Ben bu konuda kararsızım mesela direk tüp bebek daha mı mantıklı
Aşılama tutma oranı %10-12 arası. Oran çoook düşük yani… ve ücreti de var. Birkaç kez denemektense direk tüp bebek çok daha mantıklı hem zaman kaybı olmaz, hem de maddi açıdan ordan oraya sürüklenmeyiz bence…

Şu an hamileyim. Tüp bebek yoluyla kalabildim. Genelde tüp bebek merkezlerinde ayrıntılı spermiyogram yapıyorlar.

Şu an hamileyim. Tüp bebek yoluyla kalabildim. Genelde tüp bebek merkezlerinde ayrıntılı spermiyogram yapıyorlar.
Gebe kalamazsam ocak ayında başlayacağım tüp bebeğe. Acaba başlamadan önce kendileri mi testler yapıyor? Mesela benim şuan çoğu tahlilim elimde. Onlrı götürdüğümde yenisini isterler mi acaba, direk sürece başlatırlar mı

Doktordan doktora değişiyordur muhtemelen ben de elimdeki testlerin hepsini götürdüm genel bir bakış ve izlenecek yolun tespiti için önemli ama doktorum yetinmedi. Mayıs sonunda görüşmüştük haziranın balında reglin 2. Günü istediği testlerin hepsini yaptırdım. Eşimden de spermiyogram aldılar tekrardan elimizde önceki sonuçlarımız olsa da yetersizmiş. Temmuz başındaki reglimi bekledik tedavi için. 18 temmuzda embriyo transfer edildi. Şu an pozitifim kese ve kalp atışı için randevumu bekliyorum. Darısı en yakın zamanda başına

Merhaba kızlar... Aşağıya ekleyeceğim yazıyı başka anne olmak isteyenlerle dolu bir topiğe yazmıştım.. Sizi görünce sizinle de paylaşmak istedim...
------

Yazmasamda aylardır takibinizdeyim bilmem belki beni hatırlayanlar çıkar şubat mart topiklerinden... Beş aylık oldum tüm dualarım sizinle her pozitifi göremesemde tabloya bakıyorum bebişleri görünce sizden çok mutlu oluyorum rabbim bu ay hepinizin yüzünü güldürsün ister gönlüm ama biliyorumki herkesin kısmeti başka zamanlarda olacak...
Ufacık Bi kendi özetimi geçeyim size bazılarınızın yılmışlığı varsa iyi gelir
29 yaşındayım eşimde 31 yaşında... İkimizinde ikinci evliliği
Benim ilk evliliğimden 10 yaşında bir oğlum
Eşimin ilk evliliğinden 4-5 yaşlarında iki oğlu var..
İki sene oldu bu ay evleneli...
İlk evlendiğimizde eşim çocuk diye yanıyordu ben istemedim hemen altı ay gibi bir süre sonrası bende istemeye başladım ama bir not düşmek istiyorum biz hiç korumadık ben istemiyorum derken bile istiyordum aslında olursa olur modundaydım..
Altı ay içinde hamile kalamayınca sorun var diye düşünmeye başladım ama doktora gitmedim bir seneyi devirelim hele dedim çünkü yaşımız genç bir sene olmaması normal diye düşündüm..
Evliliğimizin 8. Ayında kimyasal yaşadım...
Üç dört ay çocuk fikrinden yine uzaklaştım..
Neyse
Seneyi devirdik hala tık yok doktora gittik...
İlk etapta bende birşey çıkmadı eşimde varikosel çıktı buna bağlı olarak sperm kalitesi hızı düşüklüğü vs vs olmuş aynı zamanda başka birşey daha çıktı ama önemli olan varikoseldi ve ameliyatsız üç doktor da imkansıza yakın çocuk olması dedi. Çok beklersiniz dedi...
İki üç ay daha
Erteledik bu bilgiyi biraz hazmettik.. Bir buçuk yıla yaklaştık evliliğimizde ve dedim ki artık tedaviye başlayalım öyle böyle derken belki bir sene geçecek zaman geçiyor otuzu devirmeyeyim
Önce aktara gittik bitkisel tedavi istedim ameliyattan önce..
Aktar orda bana da teşhis koydu şaka gibi ama yumurtalıkların yavaş dedi sorduğu Bi kaç soru ve yüzümdeki sivilcelerden bunu anladı hemen doktora gittim haklı çıktı pco ymuşum meğer ben..
İlk etapta yıkıldım hem bende hem eşimde sorun var biz çocuğu unutalım düşüncesine girdim..
Ama bitkisel takviyeleride kullandık akışına bıraktık taktir Allah'tan dedik... Olursa olur olmazsa doktor tedavisine başlarız dedik.. Bitkisel takviyeler için üç ay gibi bir zaman düşündük...
Neler kullandık sayayım..
Çakşır kökü suyu, ginseng, yaban mersini Ekstraktı, deve dikeni ekstraktı, bunları eşimle ikimiz kullandık kah düzenli kah düzensiz.. Çakşır kökü suyunun ikinci şişesini açtık ilk ayı devirdik
Ben proxyfemin isminde eczanede satılan bir takviye daha aldım yumurtalık çalıştıran özellikle pco olanlara doktorların verdiği bir takviye... Ovulasyon takibi de ikinci ay yaptım...
Bunlara devam ettiğimiz ikinci ayın sonuna doğru pozitifi gördük..
Çocuk olsun diye direttiğimiz o koca bir buçuk yıl içinde hep stres hep görev hissi hep umutsuzluk yaşadım kavgalar bile ettik eşimle birlikte olmak bile zulum geliyordu...
Önce o psikolojiyi attım üzerimden eşimle konuşup görev gibi görmek istemiyorum dedim...
Rahatlayıp birşeyleri kabul edip akışına bırakınca hem daha mutlu bir evliliğimiz oldu hem çabalarımıza görev gibi değilde istek olduğu için devam edince birşeyler fayda etti bize...
Üç doktor eşime ameliyatsız çocuğu unutun ameliyat olmazsan senelerce uğraşırsınız demişti..
Benim e2 hormonum yerlerdeydi...
4. Oğlan geliyor ailemize
Darısı başınıza inşallah Allahım en güzel zamanda sizlere de şükür demeyi nasip etsin
Kalbinizdekini versin... Sadece Allaha sığının

Benzer durumda olanların hepsine aynı soruyu soruyorum. Eşinizin sperm testine kruger yöntemi ile mi bakıldı? Eğer bu yöntemle bakılmadıysa değerlerin doğruluğundan şüphe edin. Benim eşimin spermine eski tip yöntemlerle bakıldı ve bir problem olmadığı söylendi. 1 seneden fazla gebe kalamadım. Sonra gebelik oluştu ve düşük yaşadım. Daha sonra başka bir doktora gittiğimizde tekrar sperm testi istedi ve kruger yöntemi ile bakılması gerektiğini söyledi ve bunun sonucunda değerlerin aslında kötü olduğu morfolojinin düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Buna uygun takviyelerle birlikte morfoloji yukarı çıkarıldı ve sağlıklı gebelik oluştu.

Hiç duymadım onu da , iki farklı hastanede normal test yapıldı galiba sizin adınıza çok sevindim

Benim hamile kalamama sebebim de buydu. Bize de kruger yöntemi ile bakılana kadar kimse böyle bir şey söylememişti. Eşim benim ilk hamileliğim sırasında (2015) bir rahatsızlık geçirmişti o sebeple spermlerde hem baş hem amorf hem de kuyruk anomalisi oluşmuş. Takviyelerle iyileşebilecek düzeyde değil. O yüzden biz de tüp bebek yaptık

Anladım, ama sonucunuz güzel olmuş, bebeğiniz sizinle tüp bebek yaptırırsam inşallah benim de tutar. Tutmama ihtimali bile beni çok üzüyor

Hiç duymadım onu da , iki farklı hastanede normal test yapıldı galiba sizin adınıza çok sevindim
Teşekkür ederim ama üzülecek bir şey yok :) Çözümü olan sorunlara karşı mutlu kalın. Tüp bebek falanda düşünmeniz için çok erken :) 3 aylık Multivitamin takviyeleri ile bile hamile kalanlar var :) İyi bir hastaneyi arayın ve kruger yöntemi ile bakılıp bakılmadığını sorun ve buna göre test verin. Sonucu bu konularla ile ilgilenen bir ürolog/kadın doğum veya kadınlar kulübüne sorun :) özelden merak ettiğiniz bir şey olursa yazabilirsiniz. İnşallah en hayırlı zamanda çocuğunuzu kucağınıza alırsınız.

ben de 2,5 senelik evliyim ve tam 1 yıldır bebek için çabalıyoruz, Eylül ayında ben de 28 olucam, eşim 29 yaşında
değerlerimiz çok iyi, yarın AMH testi vereceğim ben de, hemen hemen seninle aynıyız, hiç gebelik oluşmadı, rahim filmi çekinmeye karar verdim artık, sen çekindin mi

bu arada nolur üzülme, kendini yıpratma
psikoloji çok önemli balım
başkasına diyorum ama gel gör ki ben de aynı durumdayım, çalışan kadınım hem de muhasebeciyim
bu kadar işin gücün yoğunluğun arasında yine de kendimi üzecek kadar vaktim oluyor
Eşim bana boyalar aldı, evde boyama yapacağım, ne derece faydası olur bilemedim ama hiç yoktan ve kendimi kurmaktan iyidir

daha önce gebelik yaşadınız mı yoksa hiç mi olmadı
bu arada sebepsiz infertilite teşhisini kim koydu sana, henüz bu tespit için çok erken

ya kızlar yapmayın böyle D denizperisii umutsuzluğa kapılmayın nolur, hayatta neler neler var
Elbet biz de anne olacağız, yeter ki olumlu düşünelim

Teşekkür ederim canım mesajın için, neredeyse aynıyız evet ben 4 ay önce hsg çekildim normal dendi, raporum da normal. Her doktor baktı ve normal dedi. En son bir prof bana tüplerin hasarlı duruyor dedi. Direk tüp bebek yao dedi. Endometriouz tüplere hasar verirmiş senin de o hastalık olabilir vs dedi. Neye uğradığımı şaşırdım. Başka doktora gittim doktor sen kimlerin eline düştün dedi. Hsg normal dedi. Histeroskopi yapacak bana. Salı günü durumum netleşir artık. Ama ben de nedense tüplerimin anatomik bozukluğuna inandım olmaz gibi geliyor bana… yine de ocağa kadar multivitamin vs denerim bakalım. Sen hsg yi çektir canım, sonrasında hamile kalan çok

Proxyfemin bende kullandım hatta gebe kaldım.kimuasal oldu ama şuan fiyat 800 uçnuş.ben 500e almıştım mayısta.Şuan büyöem el vermiyor almaya.ama tartışmasız en iyi takviye o

Bizimde hiç sorun yokdu ilk hamilelik 7 ayda sonunda oldu 9 yıl sonra 2.si nasıl oldu anlamadik bile Allah'ım isteyen herkese nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…