Hamile kalamayanlar nasıl sabrediyorsunuz

Benim 4 yaşında bir oğlum. Ona karar verdiğimiz ilk ay olmuştu. Sonra geçen yıl ocak ayında 2.ye karar verdik. Mayıs ayında bir kimyasal gebeliğim( o hiç etkilemedi) 5 aralıkta da düşüğüm oldu. Düşük beni bitirdi. 10+4 haftalıktı. Ama çok şükür 12.haftaya az kaldı dediğim zamanda kaybettim. Üstelik o gün lekenme ve kanamadan dolayı 2 kere doktora gittim gün içersinde. Bir sıkıntı yoktu kalp atışları yerindeydi. Ama 3.gittiğimde orda değildi :KK43: toparlanmam zaman aldı tabi ama içim hala sızlıyor. İlk adetimi oldum. Çalışmalara tekrar başlarm diyordm öyle demişti doktorum ama maalesef rahim daha toparlanamamış. Nisan ayına kadar yok gebelik ben tamam hazırsın dememi bekle dedi. Diğer ayda adetken gidicem belki o zaman rahim toparlanmış der. Ben şu bir ayı tekrar olacak umuduyla zorla geçirmiştim. Şimdi tekrar boşluğa düştüm. 3 ay bana 30 yıl gibi görünüyor şuan. Tabi ondan sonra ne zaman olacak Allah bilir. Bide doktorlar düşükten sonra ilk 3 ay hamile kalma şansı daha yüksek derler hep. Bide sağlıklı doğum yapma olasılığı da daha yüksekmiş. Buna da inandırmıştm kendimi. Şuan boşluktayım resmen.
Üst üste olmuş biraz ama üzülmeyin😢 çok şükür bir çocuğunuz varmış, bu süreçte hamile de kalmışsınız, demek ki hamile kalabiliyorsunuz bu bile o kadar güzel ki inanın, bir daha kalırsınız, demek ki sağlıklı değilmiş Allah nasip etmemiş, belki böylesi sizin için de bebeğiniz için de daha hayırlı oldu, sağlıklı ve hayırlı bir şekilde tekrar nasip olur inşallah 🤲

Bu konuyu açtıktan sonra doğru düzgün adet bile olamadım ,kist oluştuğunu öğrendim , doktor bize de korunun dedi, bu sefer de kistimin geçmesini bekliyorum…
Hepimizin bekleyişlerini Allah hayırla mutlulukla sonuçlandırır inşallah🥺

Üst üste olmuş biraz ama üzülmeyin😢 çok şükür bir çocuğunuz varmış, bu süreçte hamile de kalmışsınız, demek ki hamile kalabiliyorsunuz bu bile o kadar güzel ki inanın, bir daha kalırsınız, demek ki sağlıklı değilmiş Allah nasip etmemiş, belki böylesi sizin için de bebeğiniz için de daha hayırlı oldu, sağlıklı ve hayırlı bir şekilde tekrar nasip olur inşallah 🤲

Bu konuyu açtıktan sonra doğru düzgün adet bile olamadım ,kist oluştuğunu öğrendim , doktor bize de korunun dedi, bu sefer de kistimin geçmesini bekliyorum…
Hepimizin bekleyişlerini Allah hayırla mutlulukla sonuçlandırır inşallah🥺
Güzel dileklerin için çok çok teşekkür ederim. Ama insan yaşadığını biliyor. Kaybetmek çok zor. İnşallah sen hiç yaşamassın bu durumu. Sağlıkla hamile kalıp kucağına al inşallah bebeğini.
Peki kistin geçmesi için ilaç fln vermedi mi doktorun.

Güzel dileklerin için çok çok teşekkür ederim. Ama insan yaşadığını biliyor. Kaybetmek çok zor. İnşallah sen hiç yaşamassın bu durumu. Sağlıkla hamile kalıp kucağına al inşallah bebeğini.
Peki kistin geçmesi için ilaç fln vermedi mi doktorun.
Aynen mutlaka zordur:KK43:
İnşallah amin çok teşekkür ederim🤲
Doktor bir ay daha bekleyelim belki bir sonraki adetle atılır doğum kontrol ilacı vermek istemiyorum, doğum kontrol ilacı rahim duvarını kalınlaştırıyor bıraktıktan sonra gebeliği zorlaştırıyor gibi bişey dedi
Adet olamazsam o zaman ilaç verecekmiş
İnşallah bu ay düzgünce olurum da kist vs kalmaz, bunu gebelikten çok istiyorum şu an:KK43:

Aynen mutlaka zordur:KK43:
İnşallah amin çok teşekkür ederim🤲
Doktor bir ay daha bekleyelim belki bir sonraki adetle atılır doğum kontrol ilacı vermek istemiyorum, doğum kontrol ilacı rahim duvarını kalınlaştırıyor bıraktıktan sonra gebeliği zorlaştırıyor gibi bişey dedi
Adet olamazsam o zaman ilaç verecekmiş
İnşallah bu ay düzgünce olurum da kist vs kalmaz, bunu gebelikten çok istiyorum şu an:KK43:
Sağlığın herşeyden önemli zaten inşallah kalmaz bu ay. Ben de bu ay dolu dolu olmayı umut ediyorum.

Merhaba bizde 2.5 senedir deniyoruz hiç bi sorun yok diyorlar ama olmuyor aşılama denicez bu ay tabi vakti saati var herşeyin ama beklemek çok zor bide çevrendekiler bu kadar anlayışsızken berbat hissediyosun Allahım hepimizin kucaklarını doldursun inş 🤲

Merhaba bizde 2.5 senedir deniyoruz hiç bi sorun yok diyorlar ama olmuyor aşılama denicez bu ay tabi vakti saati var herşeyin ama beklemek çok zor bide çevrendekiler bu kadar anlayışsızken berbat hissediyosun Allahım hepimizin kucaklarını doldursun inş 🤲
Ah ah İnşallah amin🤲
İnşallah aşılamanız güzel sonuçlanır, güzel haberler alır bebişinize kavuşursunuz 🐣

Şunu anladım ki bu duyguyu yaşamayan bilemiyor, yaşamak çok çok başka, hiçte basit bir imtihan değil hatta bir makale okumuştum, infertelite tedavisi gören hastaların psikolojisi kanser tedavisi gören insanlarla aynıymış

Ah ah İnşallah amin🤲
İnşallah aşılamanız güzel sonuçlanır, güzel haberler alır bebişinize kavuşursunuz 🐣

Şunu anladım ki bu duyguyu yaşamayan bilemiyor, yaşamak çok çok başka, hiçte basit bir imtihan değil hatta bir makale okumuştum, infertelite tedavisi gören hastaların psikolojisi kanser tedavisi gören insanlarla aynıymış
Doğrudur kime ne anlatırsan anlat aman olur yaşın küçük yok düşünme kafandan atınca oluyor diyor ve geçiştiriyorlar ve bidaha naptın dien yok çok zor kimse anlamıyor yeri geliyor eşin bile anlamıyor dayanma gücü versin allahım hepimize bide isyan etmeyelim ondan korkuyorum

Merhabalar, 33 yaşındayım 2 senedir çocuk istiyoruz olmuyor bir türlü, şu ana kadar hiç hamilelik olmadı, eşimde sperm düşüklüğü ve az miktarda varikosel var, ben de pko luyum
2 senedir dönem dönem klomen, letu çatlatma iğnesi tedavisi oldum sonuç alamadım, HSG çekildi, tüpler açık dendi, rahim ağzı yaram vardı o donduruldu
Aşılama aşamasına geldik, ohss nedeniyle iptal edildi
Ben bu süreçte bitmiş vaziyetteyim, eşimle tartışır oldum, afedersiniz çocuk istemesem onunla birlikte olmak bile istemiyorum, böyle ne bileyim bir dağın başına gitsem kimseyi görmesem duymasam kimse bana dokunmasa karışmasa keşke, sürekli ağlamak istiyorum, başka şeylere işime odaklanamıyorum, kimseye de bu kadar ayrıntlı anlatamıyorum aklıma buraya yazmak geldi

Ama bazen de mutlu oluyorum, bu genelde tedavi sürecim olumlu giderken ilaç kullanırken oluyor, tam adet olmaya yakın Allahım yine bana bişeyler geliyor,yukardaki gibi oluyorum , sonra test yapıyorum hep negatif negatif negatif…,
Yeter artık yapmıcam düşünmücem istemiyorum çocuk falan diyorum, ağlama krizine giriyorum, bir bakmışım bir kaç gün sonra hoop yine başa sarmışım tekrar düşünüyorum ..,istiyorum … umut ediyorum sonra yine olmuyor kırmızıları görüyorum…
Bir de son aylarda aşırı düzensiz 3 haftada bir regl olmaya başladım, dr sorun yok diyor…
Benim gibi olanlar siz nasıl dayanıyorsunuz, arkadaşlarınınız akrabalarınız hamile oluyor, buna nasıl sabrediyorsunuz, ben kimi görsem duysam ağlama krizine giriyorum, bu böyle ne zamana kadar gidecek yardım edin akıl verin:KK43:
Hemen hemene aynı şeyleri yaşıyoruz canım.. İki senem böyle geçti benim de hala da geçiyor.. Ben de kara kara düşünüyorum bunun üstesinden nasıl geliceğini, bu şekilde nasıl yaşayacağımı.. Sonra bi bakıyorum ki böyle düşüne düşüne senelerim geçip gitmiş her günümü kendime zehir etmişim.. Şimdi olursa olur olmazsa da yapacak bişey yok kafasındayım.. Bazen yenik düştüğüm zamanlar oluyor neden benim başıma geldi diye oturup ağladıpım zamanlar oluyor.. İçten içe çok İnc iniyorum çok üzülüyorum.. Ama bunun bize bi faydası yok.. Aksine daha çok stres yapıyoruz olacağı varsa da olmuyor..

Hemen hemene aynı şeyleri yaşıyoruz canım.. İki senem böyle geçti benim de hala da geçiyor.. Ben de kara kara düşünüyorum bunun üstesinden nasıl geliceğini, bu şekilde nasıl yaşayacağımı.. Sonra bi bakıyorum ki böyle düşüne düşüne senelerim geçip gitmiş her günümü kendime zehir etmişim.. Şimdi olursa olur olmazsa da yapacak bişey yok kafasındayım.. Bazen yenik düştüğüm zamanlar oluyor neden benim başıma geldi diye oturup ağladıpım zamanlar oluyor.. İçten içe çok İnc iniyorum çok üzülüyorum.. Ama bunun bize bi faydası yok.. Aksine daha çok stres yapıyoruz olacağı varsa da olmuyor..
O kadar iyi anlıyorum ki…
Çok haklısın canım, Aslında hepimiz stres yapmamız gerektiğini biliyoruz ama bunu uygulamak çok zor geliyor yani ben yapamıyorum sanırım
Bununla baş edebilen sonuca kavuşuyor belki, hani hep birşeyden vazgeçtiğinde bıraktığında sana gelir ya bu da onun gibi
Sana da , bana da , bekleyen herkese de hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin Allahım, herkes muradına kavuşsun …

O kadar iyi anlıyorum ki…
Çok haklısın canım, Aslında hepimiz stres yapmamız gerektiğini biliyoruz ama bunu uygulamak çok zor geliyor yani ben yapamıyorum sanırım
Bununla baş edebilen sonuca kavuşuyor belki, hani hep birşeyden vazgeçtiğinde bıraktığında sana gelir ya bu da onun gibi
Sana da , bana da , bekleyen herkese de hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin Allahım, herkes muradına kavuşsun …
Evet tam bıraktığımız pes ettiğimiz anda meleklerimize kavuşucaz belki de bilemiyorum Allah yardımcımız olsun 🙏

X