Halılarım sapsarı olmuş acil yardım

Duru000

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2019
687
434
31
Bi kaç yıldır halılarımı halıcoya veriyordum bu sene elimde yıkadım bugun kurumus heryeri sapsarı hepsı de aynı ben simdi ne yapayım köpüklü suyla siliyimmi tekrar suyla durulayımmı? Birde evi dip köşe temizlemek istiyorum hiç halim kalmadı hanımlar mecbur yapmak zorundayım bana bir akıl verin heryer heryerde temizliğe neren başlamalıyım özellikle şuraları temizle dediğiniz yerler varmı

Bi kaç yıldır halılarımı halıcoya veriyordum bu sene elimde yıkadım bugun kurumus heryeri sapsarı hepsı de aynı ben simdi ne yapayım köpüklü suyla siliyimmi tekrar suyla durulayımmı? Birde evi dip köşe temizlemek istiyorum hiç halim kalmadı hanımlar mecbur yapmak zorundayım bana bir akıl verin heryer heryerde temizliğe neren başlamalıyım özellikle şuraları temizle dediğiniz yerler varmı
Özellikle en kirli olan yerleri temizle 🤣😂 biz şimdi bilemeyiz ki görmeden. Fakat bu halı mevzusunda havalar sıcak tekrar yıkayıp güzelce sallandır derim annemde bir kez öyle oldu temizlemeden çıkmadı

Silseniz de o sarılık geçmeyecek muhtemelen tam temizlenmeden kurudu. Fırsatınız varsa halıcıya verin.
Onlar gitmişken canınız nerden istiyorsa ordan başlayıverin.

Yıkatcan canım geçmiyor maalesef aynısını yaşamış biri olarak söylüyorum 🙄

Silseniz de o sarılık geçmeyecek muhtemelen tam temizlenmeden kurudu. Fırsatınız varsa halıcıya verin.
Onlar gitmişken canınız nerden istiyorsa ordan başlayıverin.
Halıları bıkac ay önce halıcoya vermiştim parlasın kiri pası gitsin dedim halılardan sapsarı su aktı suan kurudu yine sapsarı halıcının kullandığı kimyasallar mı bu hale getirdi acaba

evet aynen oyle halicilarin kullandigi limyasallar dan dolayi boyle oluyor halicilar ozel kurutma makinalari var onlar yikayip kurutunca sari su olmuyor ben elimde yikadim gecen sene bol suyla sari suyunu akittim 2.yikamamda hic sari su kalmamisti malesef halicilarin hepsinde olan bir durum bu

zaten köpik kalmıs ondan sararmıs. iyice durulanması gerek ama bence ugrasma halıcıya ver gitsin

Dolaplardan başlayın nedense tüm dolaplar temiz ve düzenli olunca heryer tertemiz hissi oluyo sonra cam kapı sonra koltuk vs silin en son evi süpürüp silin toz alın missssssss

hiç uğraşma halıcıyı ara onlar yıkasın tekrar

Bir odanın işini bitirmeden diğerine geçmeyin. Perdeler, camlar, kapılar...
Lambaların tozunu alın mutlaka. Ben duvar falan silmem mesela belirgin leke varsa üzerinde onları silerim sadece.
Dolap içlerini temizleyip düzenleyin. En çok mutfak oyalayacak sizi muhtemelen. Sabah kızımın kırılan oyuncaklarını ayırıp attım. İnanın onların gitmesi bile rahatlattı odasını. Dolapları düzenlerken fazlalıkları atın ya da verin. Eşya kalabalığı evi düzensiz gösteriyor.

Bir odanın işini bitirmeden diğerine geçmeyin. Perdeler, camlar, kapılar...
Lambaların tozunu alın mutlaka. Ben duvar falan silmem mesela belirgin leke varsa üzerinde onları silerim sadece.
Dolap içlerini temizleyip düzenleyin. En çok mutfak oyalayacak sizi muhtemelen. Sabah kızımın kırılan oyuncaklarını ayırıp attım. İnanın onların gitmesi bile rahatlattı odasını. Dolapları düzenlerken fazlalıkları atın ya da verin. Eşya kalabalığı evi düzensiz gösteriyor.
+1500 :KK9: özellikle fazlalıklardan kurtulmak çok kolaylaştırıyor işleri

ay aynısı oldu. deterjanı akıtamamışız... halıcıya verdik mecbur...

Halıları bıkac ay önce halıcoya vermiştim parlasın kiri pası gitsin dedim halılardan sapsarı su aktı suan kurudu yine sapsarı halıcının kullandığı kimyasallar mı bu hale getirdi acaba
Kirli olan hali tam temiz yıkanıp durulanmayinca ve o haliyle kuruyunca sarı sarı lekeler oluyor.hic haliciya vermemiş olsaydınız da aynı olurdu.ben halinin evde iyi bir hali yikamacinin yıkadığı kadar temiz olmadığını düşünmüyorum.hem emek,hem su israfı ve yine tertemiz olmuyor o yüzden hiç elde yıkama taraftarı değilim.yikamaya verin kendinizi de daha fazla yormayın.temizlikte oda oda yapın en kolayı öyle oluyor.hepsini birgün de temizlemek çok yorucu ve yeterince temiz olmuyor.kolay gelsin.

Bende ilk deda yatak odası takımını yıkıyayım dedim halı daha beter oldu :) heryeri sapsarı oldu iyi durulayamamışım pis su üstünde kurumuş. Sonuç hepsi halıcı yolunu tuttu :) birdaha mı tövbe akan suya mı yanayım kendimi boşuna yordugumamı :)

yikamaciya ver

Ya o halı yıkama işi sıkıntılı daha önce müstakil egomuz vardı annemlerde yıkardık halı öyle olurdu düzgün kurumayıp su bırıktiği için bir de pis kokardı tek çözüm verin halıcıya

ıyı durulanmadan kurumus
tekrar yıkamaya gıtmelı ve yıkamadan geldıgınde posetden cıkarın halıları

X