Halamın mirası hakkında bir sorum var arkadaşlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Handeuygunnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2021
21
-3
26
Merhabalar halam yakın zamanda vefat etti çocuğu yok ölen eşinin çocuğu hamamdan 6 yaş büyük o bakıyordu Halama. Hiçbir kardeşi ile görüşmüyor şu hatta cenazesine bile gelmediler bu kardeşlerini mirastan men edebilir miyiz lütfen bilen biri yazsın üvey oğlu da böyle düşünüyor cenazeye gelmedikleri ne dair video var elimizde

nolmazzz.. nolamaz… yasal mirasçılar her zaman hakkını alır. “benim babam benim için 40 sene önce öldü” diyen amcam bile aldı sen düsün 😂 reddi miras yapmazsa alırlar. reddi mirası da neden yapsınlar?

Üvey oğlu evlat edindi mi? Edindiyse ona geçer. Edinmediyse anne babası varsa halanızın onlara geçer yoksa kardeşlerine geçer. Mirastan falan çıkaramazsınuz

Merhabalar halam yakın zamanda vefat etti çocuğu yok ölen eşinin çocuğu hamamdan 6 yaş büyük o bakıyordu Halama. Hiçbir kardeşi ile görüşmüyor şu hatta cenazesine bile gelmediler bu kardeşlerini mirastan men edebilir miyiz lütfen bilen biri yazsın üvey oğlu da böyle düşünüyor cenazeye gelmedikleri ne dair video var elimizde

Kimin kardeşleri hiçbir şey anlamadım

Sen yeğeni değil misin? Ne alaka cenazenin kimsesiz mezarlığına kalması?
Offf yazma sen kardeşim birşeyden anladığın yok okuduğunu bile anlamıyorsun halamın kardeşleri bana sende gitme kimsesizler mezarlığına gömülsün dediler ben gittim halamın cenazesine koşturdum gömdük anladın mı

Küs olmaları cenazede bile olmamaları hiç birşey değiştirmez mi
Değiştirmez diye biliyorum bi avukata danışsanız daha iyi. Öldürmeye teşebbüs etmiş olmaları falan gerekiyor bildiğim kadarıyla, onun vasiyetnamesini de halanız düzenleyecekti ölmeden önce. Ama dediğim gibi en iyisi bi danışmanlık almanız

Miras haladan mı kalıyor babadan mı? Anlamadım ki? Haladan kalan miras kardeşlerine geçmez diye biliyorum.

Hiç farketmez. İstediği kadar görüşmesinler mirastan pay düşüyosa alırlar. Üvey dayım vefat etti annemler asla görüşmezdi onunla ama o öldükten sonra annemlere bile miras kaldı. Annemler bağışladı tabi ama bu onlara kalmış bir şeydi.

Offf yazma sen kardeşim birşeyden anladığın yok okuduğunu bile anlamıyorsun halamın kardeşleri bana sende gitme kimsesizler mezarlığına gömülsün dediler ben gittim halamın cenazesine koşturdum gömdük anladın mı

Size kalsın mı istiyorsunuz işin Türkçesi? Onlar yok ben varım'a geliyor olay sanki.

keske halaniz akil sağlığı yerindeyken düzenleseydi mirasini, belki bağışlama belki satış vs bir yol bulurdu. ama bu sekilde is isten gectikten sonra çok zor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X