Hala çaLışan arkadaşLar moraller nasıl?

Kizlar Siz Böyle Deyince çok üzüldüm Valla Eşim Konusuna Hiç Girmiyorum klava: AMA ALLAH RAZI OLSUN DIŞARDAKİLER ÇOK ANLAYIŞLI YA BANA ÖYLELERİ DENK GELDİ HEP ALLAH RAZI OLSUN HERKES KALKIYOR BENİ GÖREN MARKETE GİTTİĞİMDE BİLE ALIŞVERİŞ SEPETİMİ TAŞIMAYA KALKIYORLAR BENDE BÖYLE YAPINCA MİLLET EŞİME NEFRET DOLUYORUM MİLLET DÜŞÜNÜYOR EŞİM OLCAK İNSAN HİÇ YARDIM ETMİYOR DİYORUM EŞİMİN BANA PEK YARDIMI YOKTUR ANCAK DELİRCEM ARTIK EVİN İÇİNDE ONDAN SONRA YAPAR YADA BENDE YAPMAM EV TEMİZLİĞİ EVİ AFEDERSİNİZ ŞEY GÖTÜRÜR O ZAMAN KALKIP SÖYLENE SÖYLENE O YAPAR naniknanik AMA HAMİLELİĞİN ÇOK ZOR BİŞEY OLDUĞUNU ERKEKLER BİLMİYOR MAALESEF ONLARA NAZ GİBİ GELİYOR

Baharcım eminmisin canım yaa. Ben mali müşavirimize sordum bu konuyu, internette de çok araştırdım çünkü ben doğumdan sonra çalışmayacağım. Tazminatı sadece evliliğinde 1 seneyi doldurmadan işten ayrılırsan talep edebiliyosun. 1 seneyi geçtiysen yine alamıyosun. Doğum için sen istifa edersen tazminat talep edemiyosun yoksa ben kesin isterdim ama isteyemediğim için anlaşma yoluna gittim.

ya kızlar bende çalışabilir raporu aldım doktor sadece 3 hafta verdi bana 11 temmuza kadar doğumumum ağustos başında görünüyormuş. gerçekten işe gelip gitmek bu sıcaklarda çok kötü.allahtan sabahları babam getiriyor akşamlarıda patronumuz bırakıyor eve böyle olunca iyi ama yinede insan evde olup yatmak istiyor.

canım benim bildiğim düğün ,doğum gibi durumlarda ssklının işten ayrılma hakkı var ama 1dk benimde müşavir arkadaşım var onu bir arayıp sorayım..Böyle bir hak hala varsa anlaşma yolu değilse direk kendi hakkını alırsın

Kizlar Bide Ben şey Sorucam Size Eşim Bana Soruyor Bende Bilmediğim Için Salliyorum Ama Siz Kesin Bilirsiniz şimdi Ben 13 Hazirandan Itibaren Raporlu Gözüküyorum Kismetse Doğurduktan 2 Ay Sonraya Kadar Tabi Ben çalişçakmişim Gibi Gözükücem Ama çalişmicam Peki Bu Doğum Iznimde Benim Ssk ödemelerim Gene Tam Gün Gibimi ödencek Yoksa ödenmicekmi

Canım yaa hele senin Antalyada daha beter durumun. Ben Antalyaya gelince ne yapacağımı düşünüyorum şimdiden. Annem asfalta yapışıyoruz diyor :1rolleyes: Artık sabahları erkenden havuza girer sonrada evden dışarı çıkmam heralde. Allah hayırlısını versin.

cnmm aradım şimdi arkadaşıı yeni ssk mevzuatına göre dediğin gibiymişş ..Eğer 10yıllık bir çalışmışlığı varsa ve primleri daha yüksekten ödendiyse değişiyormuş..ne verdiki doğumdan önce bu devlet doğumdan sonra böyle bir hak versin bende tr de yaşadığımı unuttumbenneyaptımki

gamzekicim hem çalışıyosun hemde yardım etmiyormuuuuuuuuufisfisfisya tamam benim eşimde fazla yardım etmez ama şunu yaparmısın dediğimde de yapara.smesela geçen gün elektrik süpürgesiyle heryeri süpürdü bende toz aldımm:1rolleyes:nadirde olsa yardımı oluyo hakkını yiyemem:1hug:

Raporlu olduğun dönemde ssk primini şirketler yatırmak zorunda değil ve yatırmazlar genelde. Bu yatmayan 4 ayı sonradan erkeklerin askerlik hizmetini nasıl ekletebiliyolarsa bizde ekletebiliyomuşuz. Ama senin durumun farklı sanırım eşin senin sigortanı yatırmaya devam edicek, o zaman bir sorun yok. Tam gün yine sigortan yatacak işte.

valla canım bende klimanın altına oturuyorum başka bir yere gitmiyorum .akşamları bile klimasız uyuyamıyorum.sanki buranın sıcağını hiç görmemiş gibiyim sanırım hamilelikte katlanılmıyor sıcağa

arkadaşlar evlendikten 1 yıl içinde tazminatınızı isteyip çıkabiliyorsunuz
hamilelikte kesinlikle böyle birşey yok var ama şöyle ssk şirketin insiyatifine bırakıyor ii elemansa yada patronunuz benimki gibi çiğsüt emmiş değilse tazminatıda ihbarıda herşeyi veriyorlar
bu arada şirketle bir anlaşma yapmanıza gerek yok yani 32+1den itibaren 16 hafta rapor veriyor doktor o rapor bitince ister çıkarsınız ister devam edersiniz bunu şirketle konuşmanıza gerek yok sizi hamileyken çıkaramaz zaten
şöyle bir yöntem fısıldıyorum kulaklarınıza işyeriyle raporlar bittikten sonra tazminatınızı aldığınıza dair bir belge imzalarsınız ssk dan çalışma yılınıza göre en az 6 ay işsizlik parası alırsınız bu ay tamamlanıncada size iş bulmak zorunda ssk

canım doğum parasını alabilmen için şirketten primlerinin ödenmemesi lazım yani çıkışın olmuyor ama raporlu görünüyorsun ödemelerin yapılmıyor şirket tarafından ..O yapılmayan ödemeleride doğumdan 50gün sonra sskdan sanıyorum 3/2 sini alıyorsun.
Birde 32inci haftadan itibaren izinliyiz mesela doğumumuz 38.haftada veya daha erken oldu .Ssk doğumları 40hafta olarak hesaplıyor ve misal 38.haftada olursa 32den 38e 6 haftanın parasını veriyor geriye kalan 2hafta haybiye gidiyor.Bende diyordum neden ücretler aynı olsa da doğum paraları değişiyor sebebi buymuş

Evet canım maalesef türkiyede hiçbir şekilde insana değer verilmiyor. Birde başbakan tutmuş 3 çocuk diyor, bana ne veriyosunki ben 3 çocuk yapayım. Bir taneyi iyi yetiştirebilirsem ne mutlu bana.

baharcımmm valla yüzümü güldürdünn:1hug: yazdınya patronunuz benimki gibi çiğ süt emmiş değilse diye şimdi nerdeeee hepsii çiğ süt emmiş bunlarınnn canım yaa.Varya bazen öyle telefonlar geliyorki şaşırıp kalıyorum mesela adam ameliyat olucakmış işveren beni aryor ve diyorki ben bunun maaşından raporlu olduğu günlerin parasını düşsem ne olur ?dedim hiç birşey olmaz sizin insanlığınıza kalmış bir durumdur bu.böyle bi hakkınız var ama işçinizde 20yıllık çalışanınız siz karar verinn dedimm.ama gerçekten vahim bu insanlık durumu canımmm.

Ya Canim öyle Dediğimde Yapar Ama Sonradanda Aşkim Kollarimi Ovarmisin Masaj Yaparmisin Hiç Derdi Bitmez Ev Süpürme Olayinida Ben De Evi Asarsam Kendi Alir Artik Onun Yazin Işi Ağir Kişin çalişmaz O Yüzden Yazin Bana Pek Yarari Olmaz Bidaha Düşünmüyorum Ama Kalirsam Hamile Kişa Getircem Son Aylarimi :) O Zaman Sorarim Ben Ona Benim şikayetim Duyuyoruz Ya Böyle Bazilarindan Eşi Gözünün Içine Bakar Kadin Söylemeden Yapar Ben Onlara Bakarak şikayet Ediyorum Cnm Yoksa Yap Dedimmi Benimkide Yapar Sağolsunlar

gamzecim çok güzel söyledin valla sanki almanyadaki gibi her çocuğa çocuk parası veriyorlarda
e onun tuzu kuru tami aldığı maaş ve ek gelirlerle 90 çocuğa rahat rahat bakabilirmiş geçen tv.de vardı

Kızlar sanki başbakanıda herkes dinliyo gibi ne dersiniz dışarı çıktığımda çarşıda pazarda heryerde hamile varr:roflol::roflol:
Bu sene çok hamile varr gerçektenn çoğalıyoruz :roflol:tatlicadiarzu

Varya şu .... Devlet Insani Deli Eder Doğum Bu Bunu Kimbilebilirki Ne Zaman Olcağini Yazik Günah Yani Valla Ee Peki Doktorla Anlaşip Doğum Kağidini 40. Haftaya Göre Alsak Olmuyormu

GAMZEKİ tatlım bak bence kafana fazla takma hamileliğindende eşinin her yaptığı gözüne batıyor olabilir malesef hiç bir davranışlarını bu yaşlardan sonra değiştiremeyiz sen senin eşin yardım etmiyor diye üzülüyorsun bir de beni dinle 2/5 senelik evliyiz ben daha cam silmedim 5 katta oturuyoruz yok ben düşermişim diye hep kendi temizler alır eline bezi toz alır , süpürge tutar (evlenmeden önce odası darmadağanmış çoraplar biryerde eşyalar başka yerde ) ama şimdi kesinlikle çok ama çok titiz
şimdi niye yakınıyorsun diceksin negüzel işte ama o da böyle yaptıktan sonra öyle bir davranıyorki sanki bütün evi o toparlıyor budurumda inan çok kötü

Varya şu .... Devlet Insani Deli Eder Doğum Bu Bunu Kimbilebilirki Ne Zaman Olcağini Yazik Günah Yani Valla Ee Peki Doktorla Anlaşip Doğum Kağidini 40. Haftaya Göre Alsak Olmuyormu

olmuyor canım bebiş dünyaya geldiği günün raporu yapıldığı için sanmam yapacağını

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…