Hala çaLışan arkadaşLar moraller nasıl?

19KasimBhr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
574
6
Merhaba kızlar..Benim normalde raporum bugün başladı fakat ben işlerin yoğunluğundan ve yerime bakacak kimse olmamasından dolayı çalışıyorumÇok üzgünüm çoook

Ama artık geri geri gidiyor ayaklarım sabahları içimden hiç çalışmak gelmiyor ki rahatım aslında ama sürekli uzanıp istirahat etmek geliyor içimden sıcaklarda etkiledi tabiki..
Benim gibi işkolik birinin neden bu duruma geldiğini anlamıyorum yaaakafamçokkarıştıtatlicadiarzu

Sanırım temmuzda çalışamayacağım böyle giderse..İşten çıktığımda kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum resmen..
Sizde durumlar nedir?
çalIşıp benden daha umutlularınız vardır aranızda yazında sizden biraz enerji alayım pilim bitti resmenn

Benim işim aslında masa başı, rahatım, bu aralar yoğunluta yok ama aynen bende hergün söylenerek işe geliyorum. Ayaklarım geri geri gidiyor. Şafak sayar oldum 32 haftam dolsa da gitsem diye. Birde doğum Antalyada olacağı için daha gidip yeni doktora alışacağım, nasıl olacak, o sıcakta dayanabilirmiyim, ya gidemeden gelirse bebeğim gibi streslere de giriyorum psikolojim bozuluyor. Şirkette bazen anlaşılamıyorsun ve saçmasapan insanlar üzerine geliyor moralin daha çok bozuluyor. Yani arkadaşım anlayacağın sana enerji veremedim :)) hamilelikte çalışmak gerçekten zormuş. İnşallah Allah hayırlısıyla doğum iznimize çıkmayı nasip etsin.

Bencede Canim Hiçbirimizde Moral Kalmadi Bende 2 Gündür Eşimle Tartişiyorum 32 Haftalik Iznimi Aldim Bende Bak Raporum Bile Var Ben Gelmiyorum Diyorum Her Sabah Beni Gene Getiriyor Ya Sancilarim Falan Tutarsa Evde Kimse Yokmuş Ama Dükkanda Biri Beni Hemen Hastaneye Götürebilirmiş Ama Burdada Rahat Edemiyorumki Koca Gün Oturuyorum 2 Tur Atiyorum Ama Evde Olsam Yatarim Tv Izlerim Dinlenirim Ama Anlayana Bende Dedim Sancilarim Tutsa Bile Ben Seni Beklerim Merak Etme Dedim Ama Bakalim Kim Kazancak Bu Savaşi

KIZLAR inşallah bir an önce sizde evinizde ayaklarınızı uzatıp oturursunuz

benim de işim çok yoğun ama evde de çok yoruluyorum kızımın maşallahı var, bir saniye durmuyor, anlayacağınız ne evde ne işte rahat var, çok yoruluyorum.bebek doğunca nasıl olacak bilemiyorum.eşim dinlen diyor ama yardımcı da olmuyor, kendi işten gelince uzanıp tv izliyor ben de habire evi topla yemek yap, patlayacak gibi oluyorum.

ayy bu çalışmak bi gün beni öldürecek walla tatlicadiarzu
işler malum hiç bitmiyorr sıkıntı stres karnın burnunda niye geliyorsun hala demiyorlar bilee yaaa üstüne dahada iş veriyorlar adama klava: sıkıldım bunaldım şu 10 temmuz gelsede bende kurtulsamm, işten çık eve geç yok yemek hazırla evi derle topla ayy eşimde gelsin duşunu alsın yesin yatsın ohh walla daha dün ütüm var oturamamışım bile bırak ben ütülerim diyor bıraksam 1 hafta durur o ütülenecekler orada bide üstüne ilaveler olur kafamçokkarıştı tabi yine ben ütüledim
ohh biraz rahatladım ben arada yazayım böyle iyi geldi walla :1rolleyes:

kıslar hem çalışmak hem anne olmak zor yaaaa...Allah yardımcınız olsunnn....:bbo:

merhaba kızlar bugün hava felaket sıcakk zor attım kendimi ofise klimayıda açtım ama ne fayda kan ter içindeyimm temmuzda çalışamayacağım tasdiklendi resmennn

Canım yaa bütün erkekler aynı valla. Benimkide bırak ben yaparım diyor ama ne zaman yapacağı belli değil. Fırının yanına yağ sıçramasın diye beyaz yağlı kağıtlar getirdim, yapıştırırmısın fırını çekip dedim, 2 haftadır bugün yarın diyo ve en sonunda dün seyahate gitti ve yine bana kaldı. Geçen gün ütü yaptım, biraz fazla ayakta kalmışım bacak ağrılarım dayanılmaz oldu, niye yapıyosun ben yapardım diyor. Ee gözünün önünde yaptım ütüyü o zaman alsaydın elimden dimi ama. Yok canım bunların hepsi aynı, bizi çok düşünüyor gözüküyorlar ama rahatlarına düşkünler. Valla bende çok sıkıldım işe gelmekten, birde senin haftan daha çok benden sana daha zor oluyordur. Bende 5 temmuzu iple çekiyorum, hamile hamile hiç çekilmiyor bu şirket valla. Allah hepimize yardım etsin, gerçekten hem çalışıp hem hamile olmak hemde ev hanımı olmak çoookk zooorrr...

gamzecimm bu gidişin sonu ne olacak diye düşünmeden edemiyorumm dün temmuzun ortasına kadar çalışırım diyordum ama cıxx olmayacak yollarda ser sefil olduk kızımla valla bi insan evladıda yer vermedii iyimi klava:

Canım o yer verme olayına değindin ve sinirlerim tepeme zıpladı yine. İnsanlar inanılmaz duyarsız. Karnım burnumda ayakta dikiliyorum da kimsede bu kadın 2 canlı otursun demiyor yaa. Birde otobüs ve dolmuşları bilirsin deli gibi giderler, ani frene basarlar. Elin bir kaysa yuvarlanır gidersin otobüsün içinde. Dün yine o kadar genç kız vardı dolmuşun içinde, biri suratıma bakmadı, yazık yaşlı bir amca kalktı yer verdi, yok falan dedim ama olmaz senin oturman lazım dedi, ben utandım ama kızlar utanmadı. Bir de bayan olacaklar, ileride onlarda hamileyken görürüm. Çok dolmuşum Baharcım bir laf ettin, bir sürü laf işittin :)))

merhaba guzel hamişlerimmm:teytey:

bende kısmetse eylülde bebeğimi kucagıma alacagım:1hug:
sizlere bir kac sorum olacak benı bılgılendırırsenız cok sevınırımm

normalde 32. haftada ızın alınıyor dımı:uhm:
ve bizler sonucta mecburıyetten cıkıyoruz işten kendı ıstegımızle dgl hamiş oldugumuz ıcın işi bırakıyoruz yanı ben dogumdan sonra calısmayı dusunmmuyorum calıssamda şuankı işyerımde calısmayacagım...
ben bu iş yerıne 3,5 senemi verdım , benım bıldıgım işten ayrılırken patronum maaşımla bırlıkte tazmınatımıda vermesı gerek dimi:uhm:
yani tazminat almam gerek dıye bılıyorum öyle bir hakkım olması gerek dımı kızlar??????????

canım zaten sinirlerimiz gerildi iyice birde böyle olaylar olunca hepten tırlatıyorum kafamçokkarıştı Şimdide eşimle konuştum da beyfendi bebek gelecek masraflar artacakmış felan hiç takmıyor yaaa uyuz ettiii ben raporum başladığı halde hadi diyorum yine haziran sonuna kadar dayanayım adam gitmiş yurt dışından çok mühimmiş gibii cep telefonu siparişi vermiş.İki doğum yapılır vereceği parayla yanii,ne bu yaa hadi dışarıdakiler anlamıyor halimizden eşlerimizdemi anlamıyorrklava:

ayy kızlar aynen bende öyle yaa
dün bankaya gittim bu halimle uyuz müdür sadece bi imza atacak kağıda yok yarın gel diyoo ben lütfen yapmayın yarına bırkmayın dedim öğleden sonra gel demez mi sanki banka hemen yanımda benim 2 kere gitmek zorunda kaldım bankaya ama allahından bulsun dedim ne yapayım yaa hiç acımadı bile bana
eşime söylüyorum yıllık iznin var çalışma bırak diyoo ama yok inat ettim aslında şimdi yaa çalışacağım biraz parada lazım yaa izin paramı istiyecem herşey oğlum içinn off offf geçecek işte

Canım maalesef işyerinden kendi isteğinle ayrıldığın için tazminat alamazsın. Eğer patronun seni işten çıkarırsa alabilirsin ya da o senin patronun insiyatifine kalmış. Sen hamilesin diye yardımcı olmak isterse para verir yoksa alamazsın. Ben işyerimle anlaştım mesela. Beni işten çıkarmayacak, 4 ay raporum bitene kadar bu şirkette görünücem ama sonra istifa edicem. Sonuçta sana ssk 32. haftanı doldurduğunda rapor veriyor, çalışamaz diye, bu arada raporlu olduğun için işyerin senin ssk primini ve maaşını vermiyor ama sen raporun dolduğunda ssk dan paranı alıyorsun. Sende böyle bir anlaşma yapabilirsin şirketinle, sonuçta şirkete maddi hiçbir külfetin olmuyor. Yada anlaşma yapmak istemezse sende ayrılma işten raporun dolduğunda paranı alınca gider istifa edersin.

Valla kızlar bizler bebeklerimiz için üç kuruşun hesabını yapıyoruz ama eşlerimiz bile bizi anlamıyor ki diğer insanlar nasıl anlasın.

canımcım çıkışını alabilirsin sen doğum,evlilik gibi durumlarda sigortalı olarak çalışıyorsan işyerine çalışmayacağını söyleyip tazminatını isteme hakkın var...Eğer çalışmayacaksan ki öyle yazmışsın 32+1 de rapor alacaksın zaten ssk ya bir git derim ve daha iyi bilgi al..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…