HAFTADA 1 KURAN-I KERİM HATİM OKUMASI GRUBU

Haftalık Kuran-ı Kerim Hatmine ben de katılmak isterim.

• Ankete Katılan
    69
28. cüzü okudum ALLAH kabul etsin inşallah

Fikri olan var mı kızlar?

Geçenlerde kk da eski Bir hatim konusunda bunun tartışıldığını ve hatim grubunun sonlandırılarak soonuçlandığını okudum,böyle bir sevap tan hiçbirimiz mahrum kalmak istemeyiz,arzularınız çok güzel rabbim arap harfleriyle okuma isteğide versin inşallah.diyanetin görüşü belli,hatim olmaz,hatim dışında sayfalar okuyun ama gönlüm harflerin lafızlarını öğrenmeniz yönünde,kararı kendiniz verin,vicdanlarımıza bu yükü yüklemeyin lütfen

Diyanet'in fetvası ve yıllardır içinde bulunduğum görev sebebiyle, müftülerden ve Hocalardan duyduğum açıklama :hatim olmayacağı, ama sevap umarak okunabileceği yönünde.
Yani bir yere hatim olarak okudum diye bağışlanmıyor.
Ve imkan varsa aslının öğrenilmesi gerekiyor.

Şöyle yapalımmı Noona_noona benim aldığım cüzün ilk sayfası sizin olsun arapça okumaya çalışıcaksınız bir hafta içinde(elif cüzünden yardım alabilirsiniz)seyrek yazılmış bir kuran olsun.belki vesile oluruz öğrenmenizehatmimizdede sıkıntı olmaz.

Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim
Tabi hangi cüz sizindi okumaya çalışayım inşallah

Allah razı olsun Kızlar. Bu konuda emin olamadım. İyi ki de danışmışım sizlere. Ben de aydınlanmış oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…