Hacet namazında ayetel kürsüye bakarak kılmak?

Bukeycicekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2016
138
61
merhaba arkadaşlar, 1 ay önce elime bir dilek tesbihi geçti (annemin arkadaşı Dilek tesbihi yapmış kabul olduğu için 41 tane dağıtıyor) hacet namazı kılarken ayetel kürsinin bazı yerlerini karıştırıyorum kağıda yazsam oradan baksam kabul olur mu ? Şu sıra sıkıntıdayız tam olarak ezberlemeyi beklersem geç olabilir. Teşekkürler şimdiden (bu arada bana da dua edin nolur )

Evet olur. Yeterki gönlünden gelsin. Senin içinden ALLAH-a dua etmek geçiyorsa, abdestini alıp temiz bir şekilde kalbinle dua ediyorsan neden olmasın? Sonuçta affedersiniz, kimse ayeti duayı bilerek doğmuyor. Çoğu zaman da namaz ilk olarak namaz öğrenme kitaplarındaki resimlere bakılarak, dualarda okunularak öğreniliyor. EstagfiruALLAH, ben hafız değilim belki haddime değil bu soruya cevap vermek ama ben hiç ayet kağıttan okunmaz diye birşey duymadım. Ben yıllar önce hacet namazı kıldım ve dualarıda ezberimde olmadığı için kağıttan okuma yaptım. Çok ŞÜKÜR duam kabul oldu. İster elini aç kendi sözlerinle dua et, ister hacet namazı kıl, ister her hangi bir duayı oku önemli olan senin kalbinden nasıl geçiyorsa öyle dua et.Şöyle okumalıyım, böyle akıcı arapça okumalıyım ve şu kadar dua okumalıyım diye takılma. Sonuçta ALLAH senin gönlünden geçeni biliyor, ne için dua ettiğini ve ne anlatmaya çalıştığınıda da biliyor. Gönlünü ferah tut.İNŞAALLAH bu mübarek aylarda niyet ettiğin kıldığın namazlar etdiğin dualar HAYIRLISIYLA kabul olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…