Anket habersiz gelen misafirleri protesto ediyorum!

davetsiz misafirler konusunda sizin fikriniz nedir?

• olmaz efendim, ne haberi vereceğim ki!

OY: 0 0,0%
  • sorma kardeş bende nefret ederim habersiz gelmelerden

OY: 37 64,9%
  • yazdıklarına katılıyorum

OY: 14 24,6%
  • yazdıklarına katılmıyorum

OY: 6 10,5%

• Ankete Katılan
    57
yazdıklarına katılıyorum özellikleev sahıbını zora dusurenlere kıl oluyorum hem habersız gelırler hemde onune on cesıt yemek beklerler

Bana kimse habersiz gelmez.. Annemler bile :))) Bende hiç kimseye habersiz gitmem... Saygısızlık olarak görürürm.. Tabii ki misafirin başımın üstünde her zaman yeri var.. Ancak her zaman ev hali, ruh hali vs. durumlar uygun olmayabiliyor.. Yarım saat önceden bile haber veren hiç kimseyi geri çevirmemişimdir (eğer bir işim ya da programım yoksa) MİSAFİR BEREKETİYLE GELİR derdi Anneciğim.. Öyle önlerine herşeyi tam olarak çıkmayabilir ama Allah ne verdiyse:)

Aslında benim en sinir olduğum şey; gelen kim olursa olsun ben hangi odaya geçsem ardımda dolaşması... yahu belki müsait değil benim yatak odam...otursana oturduğun yerde ... işte habersiz gelenlerden çoook buna sinir olurum ... ve tavrımı koyarım!!!

Allah misafirimizi eksik etmesin ...en görgülüsünden!!!!!tatlicadiarzu

merhaba canım, dediğin gibi görgülüsü, saygılısı dost başına...:teytey: amaaa öyle kuyruk misali dolaşan tiplere bende ifrit olurum. sengözlerimebaksanab
zaten konu bu ya! misafir sevip, sevmemenin ötesinde bir şey... saygısız misafir. aslında bu saygısızlık davetsizlikten başladııı ve bu noktaya kadar geldi işte. herkes fikrini belirttikce: farklı renk ve sentezler çıkıyor ortaya. çok beğeniyorum kendi adıma. hepinize de değerli fikirlerini vakit ayırıp yazdığınız ve paylaştığınız için: minnettarım a.s.

Misafir ağırlamayı çok severim.Ancak kuru kuru değil ikramla..Bu yüzden de gün evveli haber verilmesini tercih ederim..Ama haber verme zahmetine girmeyenler ya da ani gelen misafirleri ağırlamak için de deep freeze imde her zaman birşeyler bulundurmaya çalışırım..:1rolleyes:

acikcasi bende sevmiyorum kizlar heleki 5dakka önce arayip ben geliyorum evdemisin diyenleri..malesef bu bende cok oluyor oyuzden evim herzaman piril piril olmali heleki esimin arkadaslari arabayla kapinin önüne geliyorlar evdemisin geliyoruz yawwbelki yikaniyoruz belki isismiz var belki evim daginik belki belki iste yafffff=))

bende katılıyorum hatta suan geldi ve simdi gitti... amcamlar geldi.. allahtan cay yapmıstım taze ama ikram edebilecgim bişey yoktu... habersiz gelen misafirleri protestonuza tamammen katılıyorum ben :)))

habersiz ve de hergün gelen misafirden nefret ediyorum:dilcikar:

her biriniz habersiz yapılan baskınların yol açtığı farklı sıkıntılara değinmişsiniz kızlar... bunları bizlere yaşatan düşüncesiz misafirlerimizi allah islah etsin...Kötü Kazen

Misafir umdugunu degil buldugunu yer tatlılar tabi kim istemez misafire karsı dört dört lük hizmet etmeyi
ama ne olursa olsun misafir işte kalıcı degil yani

Misafir umdugunu degil buldugunu yer tatlılar tabi kim istemez misafire karsı dört dört lük hizmet etmeyi
ama ne olursa olsun misafir işte kalıcı degil yani

sana katılıyorum ebrulum,dediğin gibi misafir umduğunu değil bulduğunu yer hatta evsahibiyle birlikte mutfağa girerlerse daha iyi olur bence,ben çalıştığım için hafta içi kimse gelmiyor bize,hafta sonu ise sen çalışıyorsun bir tek hafta sonun var diyerek yine gelen yok,arasıra annemler geliyor,bazende biz gidiyoruz,hepsi anlayışlı bu konuda sağolsunlar.

Kimseye habersiz gitmem hatta çağırılmadan da gitmem.Bana genelde geliyoruz yoldayız derler ama zaten en yakın arkadaşlarımız olduğu için problem yaşamam.Yine de bir gün önce haber verilse daha iyi olur en azından istediğim gibi ikramda bulunabilirim:))İlk evli olduğumuz yıllarda eşimle gezmeye çıkardık bir telefon gelirdi ben geldim kapının önündeyim.Tabi eşimle hemen yarı yoldan geri dönerdik.Bir kaç kez daha böyle oldu.Bir kaç kez; geziyoruz canım evde değiliz dedim, "tamam ben bekliyorum gelin" dedi arkadaş.:))Banyodan çıkmışız, bornozla uzanmışız kapının zili çalıyor yine o arkadaş:))artık görüşmüyoruz malesef.Eşim dayanamadı:roflol::roflol:

ben bi de gelicekleri zaman arayanlardan nefret ediyorum belki o gün kimseyi ağırlamak istemiyoruz ailece belki canımız sıkkın belki baska bi programımız war niye gelceğin zaman arıyosun ki bi gün öncesnden arasana düşüncesiz insan..!! baska bi programımız var diyince de darılıyorlar walla hepsine klava:klava:

oyle demeyin ya, bazi insanlarin misafirleri bile olmuyorlar. en azindan sevenleriniz var diye dusunun.

tatlım zaten samimi arkadaşlara bir toleransımz oluyor.:asigim: ama pek de iyi niyetli olmayan baskınlardan söz ediyoruz daha ziyade. iyi etmiş, düşünmüşler de, birazda nezaketli olsalar hani değil mi canım? yoksa tabii ki, allah kimsesizlerden etmesin insanı. sevgilerimle...a.s.

a.s.Biz karı koca misafiri çok severiz hafta sonları özellikle bize çok gelen olur Ammaaa habersizz misafiri:1no2: hiç sevmem ne olursa olsun haber verilmeli hem ben iki çocuklu bir anneyim ,ev dağınıkmı,evde birşey varmı,rahatsız olurum gerçi misafir umduğunu değil bulduğunu yer hoş zaten yemek içmek te sorun olmamalı oluyorsa zaten Arkadaşım dostumda olamaz, mesela aniden arkadaşlarımıza gitmeye karar versekte mutlaka evden çıkmadan haber veririmne olur ne olmaz yaniisırnaşık şey sonuçta bizde yiyip içmeye gitmiyoruz ÖNEMLİ OLANTATLI DİL GÜLERYÜZ

Bazi kadinlar vardir sirf habersiz gideyimde pis gelinmi temiz gelinmi gorelim derler.Haberli oldumu acigini yakalayamazlar kahrolurlar.Iste boyle kadinlardan tiksiniyorum.Sanki kendileri hic gelin olmadi kendileri hic hazirliksiz yakalanmadi.Iste boyle kadinlara kapim her zaman kapali.Habersiz gelselerde gene guler yuzumu gosteririm ama icimden demedigimi birakmam.Cunku o insanlar gul yuzumu gormeye degil acigimi yakalayama gelmistir.

Bunlarin disinda bir kac kisi var onlara her zaman gece gunduz haberli habersiz kapim sonuna kadar aciktir.Cunku bilirimki paylasmaya dertlesmeye gelmistir.Iste o kisilerin basimin ustunde yerleri var.

benim bir evim olduğu zaman kapım herkese açık olur.. habersiz gelirse gelsin.. habersiz gelirse benle sohbet eder çay içer gider.. evin dağınıklığına da aldıramaz çünkü hakkı yok.. önceden haber verirse de pasta börek bir şeyler yaparım.. yeterki misafir gelsin..

PEKİ BEN SANA HABERSİZ GELSEMM ALMAZMISIN:çok üzgünüm:

neysekı ben sanslıyım oturdugum apartmanda oyle kımse kımseye catkapı gıtmıyo enguzelıde bu dısardanda oyle habersız gelen olmuyo olsada gerçı mısafırdır neyapalım

yazdıklarına katılıorum annemın kac senelık arkadasları ayrıca komsularımızda oluolar telefon etmeden gelmezler bızde kımseyı aramadan gıtmeyız

benhabersiz gelenlerden hoslanmam pek yakin akraba olabilir ama yinede haber verilmesinden yanayim. Ben haber vermeden sadece bir yere giderim o da akrabaya....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…