Haberim Olmadan Numaramın Whatsapp'ta Kullanılması

loure

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2022
14
10
24
Merhaba, bana ait olan telefon numarasının bir başkası tarafından whatsapp'ta kullanıldığını öğrendim tarafıma gelen arama sayesinde. Hat, yaşlı bir tanıdığımın uygulama indirilemeyen, internete bağlanılamayan tuşlu telefonunda kullanılmakta. Bundan bir hafta öncesinde telefona whatsapp'tan doğrulama kodu gelmişti ama kod olmadan hesap açılamadığını düşündüğüm için umursamadım. Telefona gelen kodu kesinlikle bir başkasına iletmediğimi de ayrıca eklemek istiyorum. Her nasılsa hesap açılmış ve çeşitli numaralara mesajlar gönderilmiş. Tanımadığım kişilerden gelen aramalar sayesinde bu olaydan haberdar oldum ve servis aldığım operatörün müşteri hizmetlerine durumu anlattım, böyle bir şeyin olamayacağı cevabını aldım. Bunun üzerine hattı farklı bir cihaza takarak whatsapp'a girdim ve açılmış olan hesabı kapattım. Şu anlık yabancı numaralardan gelen aramalar haricinde bir problem kalmamış gibi görünüyor. Bunu yaşamamın sebebi whatsapp'taki bir sistem açığı olabilir mi ve tekrarlamaması için yapılabilecek bir şey var mıdır? Bu konu hakkında bir bilginiz veya tecrübeniz varsa yardım edebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Cevabınız için teşekkürler, atacağım. Ben de çok şaşırdım. Mesajların içeriğini de bilmiyorum ve başımın derde girmesinden korkuyorum açıkçası.

Cevabınız için teşekkürler, atacağım. Ben de çok şaşırdım. Mesajların içeriğini de bilmiyorum ve başımın derde girmesinden korkuyorum açıkçası.
Yazılan mesajın yanındaki cevapla'ya basarak o mesaja cevap verebilirsiniz. Böyle olunca bildirim gitmiyor karşıdaki kişiye umarım bir sıkıntı çıkmaz.

Enteresan

O kişinin yanına gelip giden telefona bakabilecek başka birileri olmalı

Belki sizden habersiz iletilmiştir açan kişi yaşlı olanın tanıdığı vs olabilir. Kodsuz çünkü imkansız yani. Whatsapp in böyle bir açığı olacağını sanmıyorum

Şifreyi otomatik doldurma işlemi ile ayarlanmış muhtemelen.
Yani tamam şifre gelir siz kimseye vermeden silersiniz ama otomatikylteyse zaten o an erişim sağlanır.
Bunun için de yapacağınız şey o hesabı kapatmak ve ayarları tekrar düzenlemek.
Bence direk numarayı değiştin.

Emin misiniz? Güvendiğiniz başka biri sizden habersiz yapmış olmasın.
Belki sizden habersiz iletilmiştir açan kişi yaşlı olanın tanıdığı vs olabilir. Kodsuz çünkü imkansız yani. Whatsapp in böyle bir açığı olacağını sanmıyorum
Hayır böyle bir ihtimal yok. Zaten numarayı bilen tek kişi benim, bir başka tanıdığından arama gelme ihtimali olmadığı için yabancı telefonları cevaplamıyor. Eve girip çıkan başka biri de yok, telefonun gizlice alınmış olması da imkansız.

Otomatik doldurulabilmesi için hattın takılı olduğu telefondan whatsapp'a giriş yapılması gerekiyor diye biliyorum, yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Hesabı kapattım zaten. Arama gelmeye devam ederse numarayı değiştirmeyi düşünüyorum. Birkaç numarayı engelledim, henüz bir başkası aramadı. Yorumunuz için teşekkür ederim.

O zaman güvenlik sorunu var durumu ancak WhatsApp çözer. Aklıma başka bir ihtimal gelmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…