Gebeliğe Hazırlık Gynositol nedir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

masalinguncesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
204
161
Merhaba kızlar. Benim yumurtalarım büyümüyor ve sanırım çatlamıyorda. Bugun 5 gün boyunca, sabah aksam, kullanmam gereken bir ilac verdi doktorum, yanında "Gynositol" ile birlikte. Gynositol folik asit mi yoksa baska faydaları da var mı? Cevaplarsanız cok sevinirim.

Canım inşallah tedavinin karşılığını alırsın.. Ben hiç kullanmadım bilmiyorum ama bahsettiğin ilacın prospektüsüne bakabilirsin orada yazar nedir ne işe yarar olduğu..

Bana da geçen hafta verdi bunu. Almadim. Sadece yardımcı takviye dedi. Almayı düşünmüyorum. Gelecek ay alırım belki.

Diğer ilacın adı ne tam olarak?

Allah razı olsun canim inşallah.

Bana da geçen hafta verdi bunu. Almadim. Sadece yardımcı takviye dedi. Almayı düşünmüyorum. Gelecek ay alırım belki.

Diğer ilacın adı ne tam olarak?
Yumurtanin gelismesine ve catlamasina destekmis. Ayni zamanda folik asit varmis iceriginde.
Diger ilac olarak klomen verdi 5 gun, gunde 2 defa kullanacakmisim

Evet folik asit ve inositol var içeriğinde polikistik over seniz kullanın mutlka

Sanırım onun gibi bişeyim aldım dün ilacları. Klomen(5gün) ile birlikte kullanıcam günde 2 defa. Umarım bir faydasını görebilirim
İnositol ve folik asit birleşince pcoya iyi geliyormuş bende inofolic kullanıyorum yumurtanın büyümesine yardımcı bir takviye umarım faydasını görürsün canım

Merhabalar ben de ilacı 3 aydır sabah akşam kullanıyorum. Pcos dedi doktorum içeriğinde hem folik asit hem takviye var dedi yumurtaların buyumedigi için destekler dedi. genelde kısa sürede sonuç alınıyormuş ama ben henüz faydasını görmedim tabi herkesin durumu farklı ama 3 aydır adet olmadığım için gitmiştim söktürücüden sonra bunu kullan destekler dedi 3 ay geçti hala bir değişiklik yok.

Klomende kullandınız mi acaba? Yoksa sadece gynositol mi kullandınız.. ben ikisini birlikte kullanıyorum. Bakalım bir fayda görebilecek miyiz

Bana sadece gynositol verdi doktorum 3 ay kullan bakarız sonra dedi. Umarım işe yariyordur da henüz ben görememisimdir
İnşallah dediginiz gibi işe yarıyordur. Yalnız ben bişey merak ettim pko hastasısınız, size sadece şu an bunu mu verdi. Herhangi bir tedavi falan görmediniz mi, hic bir ilac kullanmadınız mı?

İnşallah dediginiz gibi işe yarıyordur. Yalnız ben bişey merak ettim pko hastasısınız, size sadece şu an bunu mu verdi. Herhangi bir tedavi falan görmediniz mi, hic bir ilac kullanmadınız mı?
Ben bu durumu 3 ay önce öğrendim yani henüz tedavinin başındayım. Doğum kontrol hapı kullandım sonrasında çocuk istediğimizde karar verdik ve bıraktım ve adet göremedim. 3 ay sonunda artık ciddi bir problem var diye düşünerek Dr.a gittim ve pcos dedi. Önce tarlusal kullanıp adet gördüm ve devamında bu ilacı kullanmaya başladım. Ama henüz yumurtlama görmedim doktorum yaklaşık 10 15 yumurtan var büyümemiş demesine rağmen henüz hiçbiri büyümedi anlaşılan ovulasyon takibiyle de bir sonuç alamadım

Merhaba, 1, 5 aydır bu takviyeyi alıyorum. Fransız menşeili bir takviye. İçerisinde 200 mg folik asitte var. Yumurta desteklemek için ce pko hastalarına veriliyor; onlardan birde benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…