Güzellik rutinleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güneş kremini neye dayanarak söyledi onlar ilaç ve kosmetik ürünlerden daha güçlü değil mi ve extra koruma istemiyor mu bimiyorum doktorun elbette vardır bildiği ama güneş kremsiz olur mu
üstelik güneş kremi cilt kanserinden bile korur ama belki kullandığı kremlerden dolayı geçici olarak uzak durması gerektiğini söylemiş olabilir doktoru

Güneş kremini neye dayanarak söyledi onlar ilaç ve kosmetik ürünlerden daha güçlü değil mi ve extra koruma istemiyor mu bimiyorum doktorun elbette vardır bildiği ama güneş kremsiz olur mu
Ben de aynısını dedim hatta yüzümdeki şok ifadesine güldü doktor bey gözenekleri tıkadığını, direkt doğrudan güneşe maruz kalmayacaksam yüzüme boca etmenin anlamsız olduğunu söyledi. Verdiği jel ilaçlar da çok etkili, korkuyorum iz kalır vs. diye dinlemiyorum açıkçası sabahları Missha Pure Blok pembe güneş kremimi sürmeden çıkmıyorum.

üstelik güneş kremi cilt kanserinden bile korur ama belki kullandığı kremlerden dolayı geçici olarak uzak durması gerektiğini söylemiş olabilir doktoru
Evet kullan ama abartma, o kadar da olmazsa olmaz demek istedi yani. Kendisi de güvendiğim, daha önce iki üç kez farklı cilt sorunları için yardım aldığım bir doktor.

Evet kullan ama abartma, o kadar da olmazsa olmaz demek istedi yani. Kendisi de güvendiğim, daha önce iki üç kez farklı cilt sorunları için yardım aldığım bir doktor.
doktorunuz öyle diyorsa onu dinleyin tabi güneş kremine karşı olan bazı doktorlar var size hangisi uyarsa ...

gözenekleri temizlemezseniz tıkanır yağ bazlı temizleyici ile temizlemeniz şart güneş kremi sadece çift aşamalı temizlik ile arındırılıor başka türlü çıkmaz ciltden malum suya tere dayanıklı ürünler
kullandığınız güneş kremide iyi ama daha kuruya dönük ciltlere uygun akneli cilde bence uygun değil

Favori o bende sarısını kullanmıştım

geniş kenarlı şapka kullanıyorsunuz değil mi kullandığınız krem çok etkili leke yapabilir

Olablir Ben öyle bi kıvama geldim ki güneş kremini sürmedigim gün covid in en can alıcı dönemlerinde maskesiz çıkmışım hissiyatına kapılıyorum

doktorunuz öyle diyorsa onu dinleyin tabi güneş kremine karşı olan bazı doktorlar var size hangisi uyarsa ...
Hiç sorma... Geçen gün spora biraz erken gittim, masada oturuyordu kızlar. İçlerinden biri var, her şeyi bilir maşallah(!) dedi ki aslında güneş kremi fasa fiso! Niye öyle diyorsun, fasa fiso olur mu hiç dedim, ya dedi benim doktorum öyle dedi. Doktordan iyi mi bileceksin dedi. Doktoru demiş ki piyasadaki tüm güneş kremleri aynıdır. Güneş kremi sadece ürün satışı yapmak için uydurulmuş bir şişirmedir.

Sen inanmak istiyorsan inanabilirsin ama böyle bir şey olamaz dedim. Polemiğe girilecek bir tip değildi...

Olablir Ben öyle bi kıvama geldim ki güneş kremini sürmedigim gün covid in en can alıcı dönemlerinde maskesiz çıkmışım hissiyatına kapılıyorum
15 yaşından itibaren günlük mutlaka sürülmeli düzenli güneş kremi kullanan ciltlerin nasıl genç durduğunu görmüşsündür mutlaka... birde geniş gözenekler için biçilmiş kaftan açık gözeneklerdeki birikmiş yağlar oksijenle okside olduğu için siyah nokta olur güneş kremi okside olmasını engeller yani dolayısıyla siyah nokta oluşumunu da engeller
güneş yaşlandırır yıkıcı etkisi vardır ondan da korur bariyer görevi görür vs... yani ilaç benim için asla ama asla kendimi güneş kremsiz düşünemiyorum ya senin gibi

Ben temizleyicim bitince yine çok gördüğüm ve markayı beğendiğim için hem yağ hem su ikisi bı arada olan cream co alicam sanırım N nscckts
memnun kalırsan haber verir misin uv aynalar satılıyor ondan alasım var güneş kremi iyi temizleniyor mu bakınca görürdük

geniş kenarlı şapka kullanıyorsunuz değil mi kullandığınız krem çok etkili leke yapabilir
Kullanıyorum kullanıyorum ile İngiliz kraliçesi gibi gidiyorum
İnanın neredeyse bir buçuk yıldır çift aşamalı temizlik yapıyorum cosmed - ardından da vichy, celenes markalarının temizleme jelleriyle.
la roche posay cica jel krem kullandım.
yine cosmed mandelic asitli krem kullandım.
niasinamid, Arbutin, c vit, ginseng, peptit hepsini kullandım.
retinollü göz kremi kullandım.
uzun zamandır merak saldım cilt bakımına ve rutinler oluşturdum. yok yok olmadı yani üst üste de kullanmadım bazı günler ara verdim.
en son mia klinika markasının sivilceli ciltler için olan setini aldım o baya toparladı. Bu arada cildim de çok yağlı değil aslında t bölgesi yağlı, yanaklarım kuru bile sayılabilir bu nedenle bahsettiğim güneş kremi çok iyi geliyor yüzüme.
son çare doktora gittim artık. ergen gibi bir suratım oldu. ergenlikte böyle lekeli ve sivilceli değildi aslında.
yazın gelmesiyle problemlerim daha da arttı diyebilirim tabi stres vs. etkili.
şu an en azından kontrol altına almış hissediyorum kendimi. kremler kurutuyor biraz kızarıklık yapıyor ama cildim artık her şeye alıştığı için sanırım çok etkilenmedim. ama o tedavi hissini alıyorum yani.
bu arada ne kadar sivilcem lekem de olsa yüzüm hep ışıl ışıl, bembeyaz duruyor, sanırım serumların etkisi bu oldu bana.

Kızlar okudukça kafam karışıyor. Bir sürü asit var ve hepsiyle yeni tanışıyorum. Aslında bazılarını kullanıyormuşum haberim yok, tavsiye üzerine alıp kullandığım ürünler. Ürünlerin kullanım sırası, birbiriyle beraber kullanılmaması gerekenler, birlikte daha iyi etki gösterenler vs vs bunları bilmek ve rutin oluşturmak çok zor geldi elindekileri kullanırken bile ne yapacağımı şaşırdım. Şimdilik oluşturmaya çalıştığım rutin şöyle;
Sabahları jelsiz yıkayıp hyaluronik asit toniği sürüyorum. Sonra nemlendirici krem ya da centella serum. En son güneş kremi
Akşamları misel su ya da yağ bazlı yıkama jeli, su bazlı yıkama jeli, hyaluronik asit. üzerine haftada iki c vitamini. Mia klinikanın leke karşıtı serumu, anti aging krem
Serumları gözaltlarıma da sürüyorum. Elimde biodermanın gözaltı kremi var uygun diye almıştım ama hiç memnun kalmadım. Yapış yapış, iyi nemlendirmiyor ve emmiyor ıslak ıslak kalıyor. Gözaltılarım çok kuru. Gözaltı kremi önerisine ihtiyacım var.
Bunlarla yüzümü nemlendirebildim. E bu kadar şey sürünce bir zahmet artık nemli olsun elime bir miktar para geçecek ve onunla stok yapmak istiyorum. Malum her şeyin fiyatı artıyor. Şu an zaten daha fazla ürün kullanamam ancak ileriye dönük, şunlara ihtiyacın olabilir diyebileceğiniz şeyler neler? Onları alayım. Retinol, salisik asit, glikolik asit, aha bha bunlar olmazsa olmazlar mı? Bunların bir arada bulunduğu tonik gibi ürünler yok mu? Ay çok uzun oldu özür dilerim

memnun kalırsan haber verir misin uv aynalar satılıyor ondan alasım var güneş kremi iyi temizleniyor mu bakınca görürdük
Cisemde mi gördün bende gördüm veririm canım ama memnun olan çok hatta ben nemlendirisini de düşünmüştüm ama açılmamış frudia var bir de chamos cica krem alicam takip ettiğim biri mütemadiyen stokluyor dün senin gönderdiğin videoda asli özyılmaz da bahsetmisti

sanırım sizde ciiltde ph bozmuşsunuz mesela saydıklarınızda kuru ciltlerin hassas ciltlerin ve yağlı ciltlerin kullanacağı ürünler var...
yanaklarınız kuru da olsa akne tedavisi gördüğünüz için size verilen kremler kistik akne tedavisinde verilir , kuru ciltlere göre güneş kremi olmamalı içinde aknenizi besleyecek yağlar var...
siz yine yağlı hatta akneye meyilli hassas cilt için güneş kremi kullanmalısınız ama altına cildinize uygun kremle nem desteği vererek böylece o nemsiz kuru görüntü ve hisden de kurtulmuş olursunuz

mia çok iyi bir marka

c vit aslında bazı ciltlerde acayip kistik sivilceler yapabilir... sizin sivilce tam olarak ne zaman başladı ,yaz başladığında ne kullanıyordunuz ürün olarak

Cilt kesinlikle toprak gıbı ektigini bictiriyo.eger onu iyi tanıyıp ona yönelik kullanırsak ise yaramayan bisi olmaz.

Bende nerdeyse 20 yıldır kullanırım cok çok farklı güzel şeyler de denedim.3 yıldır hiç aksatmıyorum skarlarim tonum bayağı acildi sağlıklı duruyor yani N nscckts ye sadece bb kremle minimal makyajla filtresiz anlik foto atmıştım yaş 38 ama bence daha genç duruyor cildim

senin asla retinol salisilik asit vs kullanmaman gerek dermatit denilecek kadar kuru ve hassas ciltlisin bu kadar kuru cilt asiti sürerse cayır cayır olur

hatta kurudan öte nemsiz cildin var hyaluronik asitden önce veya sonra yüzüne su pıslatıyor musun ? kullandığın hyaluronik derinin altındaki nemi çeken hümektan mı yoksa çevredeki nemi cildine hapseden mi yani hyaluronik asitin mikro tanecikleri var belkide yağlı ciltler için uygun olanı kullanıyorsan o daha da kurutuyor olabilir

cica kremler var onlardan alabilirsin aslında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…