Güzellik rutinleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
JESCİM öncelikle asitleri hiç denemediysen glikolik yazanı ,aha ve bha yazanı sonbahara bıraksan iyi olur.

*yüz temizleme jeli var mı göremedim varsa önce onu, tam kurutmadan hyalarunik asit yazanı ( nem cekici ve tutucu) sür .
* arbutinli niasin var aydınlatıcı serum sonra bunu sürer. caffeinli göz kremini gözaltına pıt pıt. en son nemlendirici ve günes kremi bu gündüz.

gece ise ; yine aynı adımlar bu kez ya arbutinli niasin ya da sade niasin sürüp üstüne peptit compeksi ve nemlendirici ile uyurdum.

haftsda 3 kez de enzim peeling yapardım yesil olandan.

arbutinli hyalurunik asit ve sade varmış onlar gece gündüz istediğin birini uygula. niasinamide yazanı da sabah aksam kullanabilirsin.

nemlendirici de cok kuruysa cica içerkli ürünler cok iyi gelir. cerave de iyi

Bu gün akşam Watson cardı çıkardım, teşekkürler öneri için.
Bir C vitamini göz altı serumu kullanmak istiyorum, bunu da mı alsam?

Kararsızım.
Rica ederim, ne demek. Kuzum ben bugün aşırı şaşkınım. Bak geçen gün 300 TL sipariş verdim, 150 TL yüklediler. O 150 TL'yi mağazada kullandım. Sonra uygulamayı telefona indirdim ve Watsons kart bilgilerime bakayım dedim, 150 TL daha yüklenmiş. Yani yükledikleri parayı kullanınca da para yüklenmiş. Ben bu işe bayıldım valla. Hemen Purest'in retinol serumunu aldım. :)

Bacım ne yaptın? Purest cenneti olmuş buralar! Bi' asgari ücreti gömdün mü? Güle güle kullan, yarasın beybi

cildin ph dengesi bozulmuş yaşadığın sıkıntıların hepsi ondan
çok bilinçli alışveriş yapmışsın ihtiyacın olanların hepsini almışsın harikasın gerçekten yani doktora gitsen sana aynen böyle bir liste verirdi...
yalnız yıkama jeli ve yağ bazlı temizleyici yok onlardan ne kullanıyorsun ona göre rutin yapalım

Sivilce olan kısımda kocaman daha belirgin olmayan, ağrılı sızılı aknelerden, ben bunun üzerine acnelyse krem süreyi mi?

Aynen, çantamda onu taşıdığım için onu kullandım ama farklı ürün üst üste olmuyor mu acaba dedim ama sanki la roche olan krem ağır geldi.

diğer üründe yapmış olabilir neden üst üste ürün kullanılmasını tavsiye etmediğimin örneği oldu yaşadığın şey bak hangisi yaptı bilemiyoruz... her zaman riskdir...
bence kimse kil yapmasın içinde ne olduğunu bilmiyorsun buram buram mentol dedin tırstım açıkcası bildiğin çamur gibi kokmalı mentol kokmamalı kil dediğin

niacinimade ve salisilik asit kullanmıyorsun değil mi sen
elinde olsaydı sadece sivilcenin üstüne lokal olarak salisilik asit sürer sonra niacinimade sürerdin 2 güne geçerdi sivilcen

Gerçekten böyle mi düşünüyorsun valla çok mutlu oldum

Bende niveanın vardı e vitaminli jel başka da yok. Bu ikisi ile eksiklerimi tamamlar mıyız? Alayım evet dersen hemen.??
Başka önerin var mı benim için?

cerave ve cosmed candır bunlar güzel hayırlı olsun şimdiden

Hee o ikisi Bana fazla gelir yaz vakti değil mi?

Yok yav ama gömmeye doğru gidiyorum cildim için herşeyi yapacağım artık. Çok teşekkür ediyorum canım benim hepimize yarasın bakımlar
Ben de bu ay senin gibi yaptım balım. N nscckts önerdi, aldım ve daha tamamlanmadı. Yalnız Allah razı olsun N nscckts bacımdan ben özellikle yaz aylarında sabahları yüzümde bir kalıp yağla uyanıyordum. Şimdi uyanır uyanmaz elimi yüzüme götürüyorum, mis mis... Kadife bir cilt! Daha yolun başında böyle memnun kaldım, 1 ay sonrasını heyecanla bekliyorum. JES Sana da yarasın tüm aldıkların

Kızlar herkese iyi akşamlar.
Cildimde geçmeyen bir sürü kapalı komedon, onlarla oynamaktan kalan izler, hassasiyet vb. sorunlarla dibin dibindeydim. Kullanmadığım serum, peeling, bakım adına herhangi bir ürün kalmadı. Bazıları iyi geldi bazıları aksi tesir etti sanırım. En sonunda dermatologa gittim ve bana iki adet jel krem verdi. Benzoxin ve Munderm. Geceleri dönüşümlü kullanıyorum. Çok kurursa nemlendirici kullan, makyaj yapma, sivilcelerinle oynama, sahile gitmeyeceksen de güneş kremi kullanma dedi doktorum. Ben ki güneş kremi eksperi olmuşum, şok oldum, nasıl bırakayım dedim güneş kremimi. Jel kremleri kullanmaya başlayalı bir hafta oldu ve şu an cildim yüzde doksan oranda düzeldi bile. Güneş kremini de çok çok sık kullanmıyorum artık. Haftada bir de cica mask yapacağım. Öyle işte ben de paylaşmak istedim. Yüzü çok sorunlu olan biri değildim zaten de, şu skinfluencerları takip edeli beri sürekli müdahale etmek zorunda gibi hissettim kendimi. Aslında yaz günlerinde en güzeli oldukça minimal bir rutin oluşturmak sanırım.
Uf inşallah hepimiz ışıl ışıl parlarız.

Tamam şimdi aldım ikisini gelir sanırım bi kaç güne. Başka eksiğim var mı sence?
COSMED'den çok memnun kaldım. Hatta favorilere ekle Trendyol'da. Mesela bugün 3 saatlik indirime koydular, 80'e düştü fiyat, hemen kaptım. Şifa olsun

Uf inşallah hepimiz ışıl ışıl parlarız.
Ne güzel yazmışsın.

Hee o ikisi Bana fazla gelir yaz vakti değil mi?
rutin yazayım
ptesi:
sabah yüz yıkama jelin ile yıkadın yüzünü
(nivea bence iyi bir seçenek değil ben olsam onu asla kullanmam ama kargoda yeni yıkama jelin gelene kadar mecbur kulanacaksın)
sonra niacinamide varya yüzde 5 lik serum onu sürdün
cafeinli göz altı serumunu sürdün
15 dk sonra güneş kremini sürdün

akşam yağ bazlı temizleyici ile cildin elin kuruyken yağ ile masaj yaptın
sonra avuç avuç yavaşca suyla süt kıvamına getirtip duruladın
yıkama jelinde komple arındırdın
arbutinli serum varya onu sürdün
göz altı serumunu sürdün

salı:aynı rutin

çarşamba: aynı rutin

perşembe :aynı rutin

cuma: aynı rutin

ctesi:

sabah yüz yıkama jelin ile yıkadın yüzünü
sonra niacinamide yüzde 5 lik serum onu sürdün
cafeinli göz altı serumunu sürdün
15 dk sonra güneş kremini sürdün

akşam yağ bazlı temizleyici ile cildin elin kuruyken yağ ,ile masaj yaptın
sonra avuç avuç yavaşca suyla süt kıvamına getirtip duruladın
yıkama jelinde komple arındırdın
enzim peelingi avucuna aldın biraz su ile köpürttün yüzüne güzelce masaj yaptın ve duruladın
niacinamide sürdün
göz altı serumunu sürdün

pazar: aynı rutin ama gece enzim peeling yapılmayacak enzim peeling sadece haftada 1 kere yapılacak

hyoluronik asitle peptide yaz sonu başlarsın

eğer nem isteğin olursa nemlendiriciye ihtiyacım var dersen hyoluronik asiti sür o zaman ...
onuda rutinde sabah kullanacaksan niacinamide dan sonra güneş kreminden önce eğer gece kullanacaksan en son adımda nemlendirici gibi sürersin

glikolik asitli tonik,kırmızılı olan aha yüzde 10lu exfol peeling kışın ,hatta exfol kırmızı peelinge bayaaaa sonra başlarsın en son adımda hiç açma onu ki son kullanma tarihi yürürlüğe girmesin

Güneş kremini neye dayanarak söyledi onlar ilaç ve kosmetik ürünlerden daha güçlü değil mi ve extra koruma istemiyor mu bimiyorum doktorun elbette vardır bildiği ama güneş kremsiz olur mu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…