Güzelliğinizle ilgili sorularınız

slm :)
øncelikle butun sorulari cvpsiz birakmadiginiz icin bi tsk u borc bilirim, tskler :)
Bende bi ara kilo alip vermistim, elbiselerimi degistirmemekte kararliydim cunku kilolari geri vermeyi kafama koymustum :KK43:

o surede dar dar kot pantolonlarimi kullanmaya devam ediyodum yaptigim en buyuk HATA idi :KK43:

bel cevresinde popomun az ust kisimlarinda yara seklinde izler kaldi :KK43: bi de kilo verince off sorma artik :KK43:

simdi 49 kilo oldum ..

banada bi derman søyle ablam :KK43: cok uzuluyorum bu duruma, yasim 20 evliyim ..
sevgiler ..

Yara dedikleriniz çatlaklar mı oluştu acaba biraz daha açalım konuyu bildiklerimi paylaşmaktan memnuniyet duyarım

slm, üzüm çekirdeği, ayva çekirdeği kremi, kantaron yağı demissin nerden bulcaz bunlari :uhm:

aktarlarda bulunabilir bunlar

bir haftadir cvp bekliyorum, benim sansim bøyledir gerci alistim ya neyse yinede tskler ..

bu hafta giremedim internete misafirim vardı :)

cnm genelde gurbaa cvp verir ama banlı o da.. :çok üzgünüm:
benim bilgim olsa cvp veriridim ama yanıltmakta istemem.. yerimseniben
dönünce cvplar sorularını merak etmee :nazar:

Bu konudaki binlerce cevabımdan sonra teesüf ederim doğrusu :nazar:

son 5-6 ydır bir anda yüzümde çil gibi güneş lekeleri oluştu...daha önce böyle bir sorunum yoktu...özellikle göz altı bölgelerinde..bunlardan kurtulabileceğim bir yol var mı?ayrıca ilginize teşekkürler................a.s.

son 5-6 ydır bir anda yüzümde çil gibi güneş lekeleri oluştu...daha önce böyle bir sorunum yoktu...özellikle göz altı bölgelerinde..bunlardan kurtulabileceğim bir yol var mı?ayrıca ilginize teşekkürler................a.s.

benim de burnum ve çevresinde güneş lekeleri var. doktor bana expigment ilacını vermişti. uzun süre günde 1-2 defa kullandığım zaman lekelerin rengi açılıyor. ama güneşe çıkarken sürekli koruyucu krem sürmen gerekiyor yoksa tekrarlar.

sevgili cüvcüv ;
gurbanın bebak bölümünede yazdım ama gurbik hala gelmediği için sanada bir sorim dedim
şimdi benim cildim yağlı ve sivilceli doktora gittim benzamıyn diye bir merhem kullandım
kurutması için neyse 3 kutu kullandım ama nafile yine çıkıyolar yine çıkıyolar...
şimdi biberiye sabunu aldım sabah akşam yıkıyorum
akşamlarıda bebak la siliyorum..
ayrıca maden suyunu asidi gittikten sonra buz kalıplarına koydum onuda sabahları sürcem suratıma
sürdükten sonra buzdolabı gibi bir suratla ve kırmızı bir suratım oluyo normalmidir acep...
ayrıca haftada bir kil-mısır unu krem ve su aynı ölçülerde karıştırıp cildime sürüyorum yarım saate yakın suratımda bekletip yıkıyorum...
elma sirkeside kullanmak istiyorum ama bunu nereye sıkıştırcam bilmiyorum
uyguladığım yöntem doğrumudur şu sivilcelerimden bıktım :KK43:(((
birde diğer arkadaşlardada oluyomu bilmiyorum
makyajlı yüzümü biberiye sabunuyla yıkıyorum ardından bebak la siliyorum pamuğumda fondoten gibi renk çıkınca içime sinmiyo tekrar pamuğa azcık bebak sürüp tekrar siliyorum tekrar çıkıyo
e buda bende sabunun düzgün temizlemediğini düşünüyorum içime sinmiyo sizdede böylemi

Gerek li bi sekilde acik yazdigim dusunuyorum dedigim gibi yara, kot pantolonun yuzunden old, søledim catlak la alakali deil..

lekeleri çözmeye çalışmaktansa leke oluşumundak korunmak daha iyi aslında.Güneşten mutlaka cildinizi özellikle yüzünüzü korumalısınız.
lekeler ve çiller için bir çok doğal yöntem de var ama bunlar uzun süre kullandıktan sonra çözüm belki alınıyor.
Siz eczanelerde satılan leke giderici kremler kullanırsanız daha iyi sonuç alırsınız.Tretin, acneylse gibi ama bunlar tahriş edici olabilir lekeden kurtulayım derken daha da lekeli yapabilirsiniz cildinizi doktora danışarak kullanmanızı öneririm.

benim de burnum ve çevresinde güneş lekeleri var. doktor bana expigment ilacını vermişti. uzun süre günde 1-2 defa kullandığım zaman lekelerin rengi açılıyor. ama güneşe çıkarken sürekli koruyucu krem sürmen gerekiyor yoksa tekrarlar.

evet expigmente leke açıcı aslında akne kremi ama cildi soyduğu için lekeleri açar.
ve güneşten kesin korunmak gerekli.

sevgili cüvcüv ;
gurbanın bebak bölümünede yazdım ama gurbik hala gelmediği için sanada bir sorim dedim
şimdi benim cildim yağlı ve sivilceli doktora gittim benzamıyn diye bir merhem kullandım
kurutması için neyse 3 kutu kullandım ama nafile yine çıkıyolar yine çıkıyolar...
şimdi biberiye sabunu aldım sabah akşam yıkıyorum
akşamlarıda bebak la siliyorum..
ayrıca maden suyunu asidi gittikten sonra buz kalıplarına koydum onuda sabahları sürcem suratıma
sürdükten sonra buzdolabı gibi bir suratla ve kırmızı bir suratım oluyo normalmidir acep...
ayrıca haftada bir kil-mısır unu krem ve su aynı ölçülerde karıştırıp cildime sürüyorum yarım saate yakın suratımda bekletip yıkıyorum...
elma sirkeside kullanmak istiyorum ama bunu nereye sıkıştırcam bilmiyorum
uyguladığım yöntem doğrumudur şu sivilcelerimden bıktım :KK43:(((
birde diğer arkadaşlardada oluyomu bilmiyorum
makyajlı yüzümü biberiye sabunuyla yıkıyorum ardından bebak la siliyorum pamuğumda fondoten gibi renk çıkınca içime sinmiyo tekrar pamuğa azcık bebak sürüp tekrar siliyorum tekrar çıkıyo
e buda bende sabunun düzgün temizlemediğini düşünüyorum içime sinmiyo sizdede böylemi

biberiye sabununa başladım ama suratımda daha çok sivilce çıktı
ayy yaaa :KK43:((((

canım birine iyi gelen şey bir başkasına iyi gelecek diye birşey yok.
Şimdi sabunla yüzünü yıkayınca oh mis gibi oldu rahatladım yağ kalmadı yüzümde diyorsun ama aslında cildinin doğal yağını da sabunla yıkayarak bir dahaki sefere cildinin daha fazla yağ üretmesine sebep oluyorsun.
ben sabunla makyaj temizlemeye karşıyım sabunlar likit ürünlere göre ciltte daha fazla kalıntı bırakır.ve sivilcelerde tıkanan gözenekler sonucu oluşur cildin yağ dengesi bozlumuş olabilir.
önce bu kadar şeyi yüzüne sürmeyi bırak cildin kendi dengesini bulsun,
her gün makyaj yapmak zorundaysan fondöten kullanmamaya çalış temizlemek içinse sadece bebak ile akşamları silebilirsin.
göz makyajı için göz maykajı temizleyicisi kullan.
Bol bol su iç, yaşadığın ortamı, yediğin besinleri gözden geçir bunlar cildine süreceğin şeylerden daha önemli.
Sevgiler

Gerek li bi sekilde acik yazdigim dusunuyorum dedigim gibi yara, kot pantolonun yuzunden old, søledim catlak la alakali deil..

kantaron yağı yaraları iyileştirir.Yada maddecassol merhem.

bana biri fikir versiin :KK43:
bu sivilce izlerinden kurtulamıyorumm
biberiye sabunuda kullandım ama yokkkkkkkk geçmioo
yine cıktıı
ve hepp cene dudak bölümü var ya orda cıkıoo
cıkmasın nolurrrrrr :KK43:

biberiye sabunu kullandım cildimi acayip kuruttu hemde daha 3 sefer yıkadım yüzümü ne yapıcam ben yüzüm çok gerildi ve acıyo

bana biri fikir versiin :KK43:
bu sivilce izlerinden kurtulamıyorumm
biberiye sabunuda kullandım ama yokkkkkkkk geçmioo
yine cıktıı
ve hepp cene dudak bölümü var ya orda cıkıoo
cıkmasın nolurrrrrr :KK43:

canım 3-5 yıkamayla izlerden kurtulman mumkun değil
ayrıca biberiye sabunu izlere değil bakteri olusumuna engel olur
doğal peeling dene haftada 1 kere
yalnız öyle 2-3 hafta yaptim hoop işe yaramadı deyip birakma
cilt bakımı sabır ister

biberiye sabunu kullandım cildimi acayip kuruttu hemde daha 3 sefer yıkadım yüzümü ne yapıcam ben yüzüm çok gerildi ve acıyo

biberiye sabunu tek başına kullanılmaz diye defalarca söyledim canım
cildi kurutur
nemlendirici yada aci badem sütü takviyesi etmelisin muhakkak
aksi takdirde faydası değil zararı olur cildine

gurbaaa bana da yardım et lütfen.
benim cildim karma. özellikle çenemde ve burnumda siyah nokta dolu. deli olcam artık. bir türlü kurtulamıyorum bunlardan. ipek keseyle yıkadığım zaman biraz temizleniyor gibi ama hergün de kese yapamam ki. yok mu bu siyah noktalardan kurtulmanın bir yolu

birşey daha sormak istiyorum.
kızlar siz bebak kremi yüzü yıkadıktan sonra nemlendirmek için mi kullanıyorsunuz yoksa makyajınızı çıkarmak için mi?

gurbaaa bana da yardım et lütfen.
benim cildim karma. özellikle çenemde ve burnumda siyah nokta dolu. deli olcam artık. bir türlü kurtulamıyorum bunlardan. ipek keseyle yıkadığım zaman biraz temizleniyor gibi ama hergün de kese yapamam ki. yok mu bu siyah noktalardan kurtulmanın bir yolu

canım merhaba
bunun için evvela buhar banyosu yapmanı oneririm
nasıl yapildigi konusunda bi çok konu var oralardan yardım al
buhar banyosundan sonra maske kullan
cildine sürüp 10-15 dakka bekledikten sonra soyularak çıkarılan maskelerden
haftada bir kez bu uygulamayı yap
biberiye sabunu yada gozenek sorunun yoksa gülsuyu kullan
haftada 2 gün de yüzünü elma sirkesiyle sil
kısa zamanda farkı goreceksin

birşey daha sormak istiyorum.
kızlar siz bebak kremi yüzü yıkadıktan sonra nemlendirmek için mi kullanıyorsunuz yoksa makyajınızı çıkarmak için mi?

krem değil canım
aci badem sütünü cilt temizliği için kullanıyoruz
kremini yüzünüze sürmenizi onermiyorum
nemlendiricisini kullanabilirsiniz

süt demek istemiştim aslında yanlış yazmışım kusura bakma. benim kullandığım bebak acı badem sütü

tavsiyelerin için teşekkürler. gülsuyu kullanıyordum bir kaç aydır. bırakmam gerektiğini şimdi sayende öğrendim. çünkü gözeneklerim belirgin

süt demek istemiştim aslında yanlış yazmışım kusura bakma. benim kullandığım bebak acı badem sütü

tavsiyelerin için teşekkürler. gülsuyu kullanıyordum bir kaç aydır. bırakmam gerektiğini şimdi sayende öğrendim. çünkü gözeneklerim belirgin
canım gözenekli cilde gülsuyu sürülmemesi gerektigini rosense'in güzellik uzmanı söylemişti ve tonik tavsiye etmişti
ona istinaden söylüyorum Şeniz

bilmiyorum ki ne yapsam aslında bebak acı badem sütüde aldım ama kullanmaya korkuyorum açıkçası kullanıp bıraktıktan sonra cildim nasıl olur diye ayrıca benim burnumun üstünde gözeneklerde var bide çenemde 2, 3 tane sivilce izi var ve gül suyu kullanıyorum aslında gül suyu iyi geldi bana ama gözeneklerim geçmedi

bilmiyorum ki ne yapsam aslında bebak acı badem sütüde aldım ama kullanmaya korkuyorum açıkçası kullanıp bıraktıktan sonra cildim nasıl olur diye ayrıca benim burnumun üstünde gözeneklerde var bide çenemde 2, 3 tane sivilce izi var ve gül suyu kullanıyorum aslında gül suyu iyi geldi bana ama gözeneklerim geçmedi
canım gözeneklerden kurtulmak icin buz kaliplarini kullan
bebaktan da korkma ayrıca
kullandıgımız bir çok kozmetikten cok daha zararsız, cok faha faydalı

gurbik benmde gözeneklerim açık burnumun kenarları
onlar için sodayı asiti gittikten sonra buz kalıbına koydum hergün bir tanesini alıp
yüzüme sürcem doğrumudur canımcım

X