Güzel Bir Dert Ama Dert

evet haftasonu tatil, firmayı türkiyede 7den 70e bilmeyen yoktur
ama ona rağmen araştırdım tabi yorumları vs okudum bir sıkıntı olacağını hiç sanmıyorum
ama dediğiniz gibi yaş da ilerliyor

bunu soracaktım

haftasonu tatilse git

eşinizin işi de avrupadaymış madem anladığım ev de kira oralarda güzel yerlerde kiraya geç

olursa olur olmazsa sonra düşünürsün

bir de yani iş ile ilgili bu kadar kişinin fikrini almak garip geldi bana ailen vs ne dediklerinin ne önemi var ki

Cv nde orada üst pozisyonda çalıştığın olacak bebek vs sonrası ara versen bile sonra yine o tecrübe sana kalacak

bir de sonuçta hafta içi aynı saat aralığında daha çok çalışma ne olabilir ki

ben dene derim sadece maaş değil büyük firmalarda çalışmış olmak da önemli

bir de şöyle düşünü o fazla 2500 ler ile yılda 30 bin fazla eder iki yıl biriktirir bunu da bebek vs yaparsanız gerekirse çalışmaz kullanırsınız

Sakın! 1500 TL için Anadolu yakasından kalkıp Esenyurt’a gidilmez yapmayın. Maaş güzel bir rakam ama çok berbat oralar ben de dört sene önce kaçtım Anadolu yakasına.

evet olumsuzluklar çoğalıyor kafam iyice çorba olacak belli oldu

açıkçası bende kararsız kaldığım için fikirler almaya çalışıyorum
kesinlikle cvme böyle firmaların adını yazdırmak bile çok büyük bir artı esasen
ne vardı şu iş anadoluda olsaydı

Ne iş yapıyorsunuz ki ?
Ben olsam daha fazla vereni seçerdim aynı rahatlıktaysa tabii yani masabaşı ve haftasonu tatilim olacaksa neden daha fazla kazanmayayım?

Ne iş yapıyorsunuz ki ?
Ben olsam daha fazla vereni seçerdim aynı rahatlıktaysa tabii yani masabaşı ve haftasonu tatilim olacaksa neden daha fazla kazanmayayım?
mühendisim
aynı rahatlıkta değil aslında yeni iş biraz daha yorucu olacak daha çok sahada olcam
eşimde bu kısımdan vuruyor beni zaten
fazla maaş alcaksın ama daha çok yorulacaksın diye

mühendisim
aynı rahatlıkta değil aslında yeni iş biraz daha yorucu olacak daha çok sahada olcam
eşimde bu kısımdan vuruyor beni zaten
fazla maaş alcaksın ama daha çok yorulacaksın diye
Bu yaşlar tam çalışacağımız yaşlar, sonuçta pestilinizi çıkaracaklarını sanmıyorum. 60 yaşında değilsek rahat çalışayım mantığını anlayamıyorum (beden ve ruh sağlığını bozacak kadar yoğunluk değil tabi kastım), daha fazla maaş alacaksam tempomu artırır avrupaya da taşınırdım ben olsam, 1000 tl olsa değmez belki ama 2500 iyi bir fark.

katılıyorum, en verimli zamanlar. şuan mevcut iş yerimde 2500 tllik farkı alacağım zamları hesaplayarak 4 senede kapatıyorum. 4 sene sonra gelen 2500tllik zam zaten ülke şartlarında eriyor bi anlamı kalmıyor

Zamanında 1500 lira için değmez dediğim işle mevcut işim arasında şu an 7bin lira maaş farkı var. O fark her zaman öyle kalmayacak, yükselme şansınız varmış. Eşiniz de Avrupadaymış. Ben düşünürdüm.

Şöyle bir ekleme yapayım: Benim kardeşim oradan ev almaya kalktı ucuz diye. Bakmaya gitti. Abla burda suriyeliler kahve işletiyor dedi. Vazgeçti. Ben ondan sonra negatif bakar oldum esenyurta.

Bencede Anadolu yakasından esenyurta gelınce bı alisammzlik olur maaşı daha iyiymiş ama ben de olsam kalırdım olduğum işte

Kariyer sevdasina yaptim hep boyle seyler, pisman miyim degilim. Ama cok da basim goge ermedi yani.

Evet esiniz hakli, fazla maas veren fazla is isteyecek. Fabrika muhtemelen daha yogundur, giris cikis saatleri de esnek degildir. Alacaginiz fazla maas tasinma su bu masraflari ile erir.

Ama ben olsam giderdim, cunku sakalim yok

suankı mevcut konumunuzu bozmaya degecek bır teklıf degıl ben olsam teklıfı red ederdım

Aradaki fark çok ciddi bir miktar ama o miktar için yaşadığım yeri ve iş ortamımı değiştirmezdim. Plazadan fabrikaya geçiş biraz hızlı olur sanki

hahahh ilahi

4500 sana yetiyorsa bence çok depreşme derim.
Sakin olsun, az maaş olsun kafanız rahat olsun.

yetiyor açıkçası yalan yok, sadece daha iyisi neden olmasın kafasındayım biraz

Esenyurt muhit olarak iyi bir yer değil.
Çocuk yetiştirme zamanı geldiğinde (eğer yoksa çocuğunuz) sıkıntıya düşesiniz.
Var olan huzurunuzu ve düzeninizi bir - iki binlara için hiç bozmaya değmez.
Para kazanılırda, giden huzuru para ile alamazsınız.

Nitekim diyeceğim o ki, maşallah kazancınız kötü değil, ortamınızda anladığım kadarı ile kötü değil.
Bu şartları bırakmaya değmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…