Güzel Bir Dert Ama Dert

evet olumsuzluklar çoğalıyor kafam iyice çorba olacak belli oldu :KK53: :KK51:

Eski plaza çalışanıyım ayrıca. Arkadaş alışamazsınız demiş ya ben de aynı fikirdeyim. Ben fabrikaya değil Kadıköy’e geldim ama ah canım plazam. Burası çok kalabalık, bin tür insan var, çok ayaküstü vs vs. Bence de zorlanırsınız.

Maasinizin en az 2 kati olur da belki derim ama Anadolu yakasinda yasamak Avrupayla kiyaslanamaz bile. Avrupa yakasinda oturuyorum ama inanin hic sevmiyorum, cok kalabalik, kesmekes resmen. Hele esenyurt taraflari zaten esencılıs diyoruz biz oraya :)
Hadi esenyurtta degil yakin semtlerde oturacaksiniz diyelim yine de trafik bir felaket oluyor. Ayrica plaza hayatina alisan biri fabrika ortaminda ayri bir stres.. Bence 2bin lira icin degmez. 2 bin lira suan sizin konforunuz ve huzurunuzu bozacaksa hele ki.

Su an ki isyerinizde kideminiz kac yil yani istifa edip gidince tazminat alamayacaksiniz yakmaya deger mi?cocuk olunca ucretsiz izin kullandirirlar mi?ya da cocuk olunca kim bakacak cocuga ornek annenizse ona yakin mi?ya da uzayan mesai olur mu

benim esim de yillar once iyi ve rahat bir firmadan Ankara‘da kalirken Istanbul‘a Bir fabrikaya gecti.Allah‘im ilk zamanlar onun icin cok zordu.Yogunluk had safhada.Hersey ingilizce.ben eski isime geri doncem diye tutturdu.Dedim aman sen ne yapiyorsun?ben tayin istemis gelmisim buralara..
neyse efendim sabretti.Su an hala o fabrikanin ekmegini yiyoruz.neredeyse 20 yil oldu.Bir de 12 yildir yurtdisindayiz.Esim bu isle kendini cok gelistirdi.
hersey sizin dayanma gucunuze bagli.Guveniyorsaniz kendinize ve guvenli bir firma ise bence calisin..

Kızlar Merhaba,
İyisinizdir umarım,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere güzel bir derdim var ama dert işte nihayetinde.. bana yol gösterirseniz çok sevinicem zira eşimle ve ailemle çatışma halindeyim.
Şuan mevcutta çalışıyorum 4500 TL civarı aylığım var. Açıkçası çok rahatım, kiri pası yok masa başı iş. haftasonu tatil. çok sakin işler.. kurumsal da bir firma herkes tarafından bilinir.. anadolu yakasındayım bu arada. evimizde anadolu da, servisle gidip geliyorum.

Dün itibari ile bana bir iş teklifi geldi. avrupa yakasında esenyurtta. çalışma saatleri aynı. biraz daha tempoyu yükseltecek bir iş ve çok çok büyük bir firma maaşı da 6500-7000 civarı olacak. fakat anadoluya servisi yok taşınmamı istiyorlar.

eşim asla istemiyor, düzen bozmaya değmez diyor. esenyurtta mutlu olamıcağımızı düşünüyor. ailem de ayı şekilde sabitlen artık bir yerde diyor. esenyurt çok kalabalık diyorlar.
bense çok kararsız kaldım, özellikle maaş artısı ve çok daha büyük bir firma olması beni çok cezbetti..
ama hiç destekçim olmadığı için de kalakaldım tek başıma..

yorumlarınızı merak ediyorum..

şunu da eklemiş olayım: şuan çalıştığım yer bir plaza. hep janti takılan kişiler yani. diğer firma fabrika ortamı, kamyoncu amcalar falan olacak onlarla muhattap olmam gerekecek zamanlar vs
Esenyurt'u görünce tüylerim diken diken oldu. Anadolu yakasında oturan birinin Avrupa yakasına alışması çok çok zor. Ben olsan Esenyurt'a gitmezdim

Herkes tarafından “aşşırrıı” bilindik bir firma olmasının konuyla alakasını anlayamadım açıkçası.

Konuyla ilgili yorumum ise para iyi şartlarda yaşamak için kazanılır. Esenyurt gibi potansiyel suç oranının en yüksek olduğu yerlerden birinde 1500 lira fazla için çalışmazdım. Başka iş araştırın.

Kızlar Merhaba,
İyisinizdir umarım,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere güzel bir derdim var ama dert işte nihayetinde.. bana yol gösterirseniz çok sevinicem zira eşimle ve ailemle çatışma halindeyim.
Şuan mevcutta çalışıyorum 4500 TL civarı aylığım var. Açıkçası çok rahatım, kiri pası yok masa başı iş. haftasonu tatil. çok sakin işler.. kurumsal da bir firma herkes tarafından bilinir.. anadolu yakasındayım bu arada. evimizde anadolu da, servisle gidip geliyorum.

Dün itibari ile bana bir iş teklifi geldi. avrupa yakasında esenyurtta. çalışma saatleri aynı. biraz daha tempoyu yükseltecek bir iş ve çok çok büyük bir firma maaşı da 6500-7000 civarı olacak. fakat anadoluya servisi yok taşınmamı istiyorlar.

eşim asla istemiyor, düzen bozmaya değmez diyor. esenyurtta mutlu olamıcağımızı düşünüyor. ailem de ayı şekilde sabitlen artık bir yerde diyor. esenyurt çok kalabalık diyorlar.
bense çok kararsız kaldım, özellikle maaş artısı ve çok daha büyük bir firma olması beni çok cezbetti..

şunu da eklemiş olayım: şuan çalıştığım yer bir plaza. hep janti takılan kişiler yani. diğer firma fabrika ortamı, kamyoncu amcalar falan olacak onlarla muhattap olmam gerekecek zamanlar vs
Yani tabi ki hangi şekilde daha mutlu olacağınıza bağlı ama ben şöyle bir düşündüm maaşı fazla tabi ki büyük artı ama ondan daha çok daha büyük bir firma olduğu için yani ileride kendi prestijim için yeni iş teklifini değerlendirirdim..Ne kadar iyi bir yerden geliyor olursanız yarın öbür gün başka bir iş bulmanız daha da kolaylaşacak ve en az o kadar kaliteli bir işte çalışma fırsatınız olacak.. Bu özelde işleyiş bu şekilde..

İşyerin Esenyurt'ta diye orada yaşamak zorunda değilsin. Beylikdüzü yeşili, insanı, çevre düzeni ile Avrupa yakasının en güzel, en yaşanılası semtlerinden bence. İşyerine de çok yakın olur ayrıca.

Ekleme: Dediğiniz kadar köklü ve isim yapmış bir firmaysa bundan sonra ki iş hayatınızda harika bir referans olur. Maaş artısı kadar önemli bir detay bence.

Son düzenleme:
İşiniz Esenyurtta olsa da orda oturmanız gerekmez bence. Eğer yakın olsun ama siteli düzgün bir yer olsun isterseniz de Beylikdüzü daha uygun olur yaşamak için. Yoksa esenyurt oturulacak bir semt değil, arabayla geçtiğimizde bile geriliyoruz yaşamayı düşünemiyorum şahsen.

Kızlar Merhaba,
İyisinizdir umarım,

Tebdil-i mekanda ferahlık vardır just. Bence gitmelisin ha Esenyurrta ikame etmeni asla tavisye etmem ama 1 saat mesafede bir sürü semt var (beylikdüzü olabilir mesela) Esının işi de avrupa yakasındaymıs e daha ne. Bazen düzeni bozmadan daha iyisinin olabilecegnı bilemiyoruz.Maaş gayet çeldirici bence ikna etmelisin.

Herkes farklı düşünebilir.
Ben düzenimi bozmazdım 2000 tl için.
Mühendisim ama küçük bir kasabada bir firmada büroda daha az maaşa çalışıyorum. 2 katı maaşa daha farklı bir iş bulabilirim ama büyüksehirde. Su an oturduğum kasabada iş imkanı yok mühendis olarak.
Tasinabilirdim ama evim ve ev sahiplerim, ailem, ortamim, isyerindeki rahatlığim, esnek çalışma saatlerim, tatil haklarım vs. bir çok olumlu yanları var benim için.

Basta taşınmayı düşündüm, ev bulmak zor, kiralar iki katı, ailemden uzak olacağım, bir acil durumda 5 dk ya yanıma gelemeyecekler. Yeni mekan yeni insanlar zor benim icin.

Böyle mutluyum 😇
Bugün de patronumdan zam alacağımı öğrendim 🤣 yetiyor Allaha şükür 😁

Anadolu yakasindaki ev size mi ait kira mi?
Esenyurt yasanilacak biyer gibi gelmiyor bana. Avrupa yakasinda İyi bir semtte, iyi bir evde oturmak icin saglam kira vermeniz lazim. Alacaginiz fazladan ucretten kira goturur zaten. 🙄

2 lira fazla almak için oralarda yaşamaya gitmezdim. Gerci anadolu yakasinda hangi semttesiniz bilmiyorum sonucta. Ben de İstanbuldayim ve benim için en onemli sey semt.

Anadolu yakasindaki ev size mi ait kira mi?
Esenyurt yasanilacak biyer gibi gelmiyor bana. Avrupa yakasinda İyi bir semtte, iyi bir evde oturmak icin saglam kira vermeniz lazim. Alacaginiz fazladan ucretten kira goturur zaten. 🙄

2 lira fazla almak için oralarda yaşamaya gitmezdim. Gerci anadolu yakasinda hangi semttesiniz bilmiyorum sonucta. Ben de İstanbuldayim ve benim için en onemli sey semt.
şuan kozyatağındayız, kiradayız ama ev aldık kiraya verdik
avrupada 3000 tlye kadar kiraya çıkabiliriz

Su an ki isyerinizde kideminiz kac yil yani istifa edip gidince tazminat alamayacaksiniz yakmaya deger mi?cocuk olunca ucretsiz izin kullandirirlar mi?ya da cocuk olunca kim bakacak cocuga ornek annenizse ona yakin mi?ya da uzayan mesai olur mu
2 senedir çalışıyorum son iş yerimde öyle ahım şahım bi tazminatım yok yani
çocuğa bakacak var onda sıkıntı yok
uzayan mesai olacağını sanmıyorum, ücretsiz izine de böyle kurumsal yerler sıcak bakıyor genelde
artısı eksisi böyle işte

kızlar bütün yorumları okuyorum, alıntı yapamadım hepsini teşekkür ederim

Anadolu yakasinda dogdum, büyüdüm. Istanbulda yasayacak olsam yine anadolu yakasini tercih ederdim. Karsi taraf bana hep cok karisik gelmiştir. Ben duzenimi bozmazdim sanirim. Ayrica cocuk dusunuyorsunuz. Hamileyken agir bir tempoda calismak cok yorar. Ozellikle ilk aylar mide bulantisindan kafasini kaldiramiyor insan. Macera aramayin bence. Eger buradaki isiniz garantiyse devam edin.

Ben de esasen masa basi rahat olan isimi 1500 lira icin degistirip duzenimi bozmazdim. Esenyurt cezbetmezdi beni. Gerci orada yasamak zorunda degilsiniz.
Esinizin isi de o yakadaymis neden gitmek istemiyor acaba?
Kiralar oralarda nasil bilmiyorum ama tasinip daha fazla kira ödeyecekseniz de degmez mesela daha fazla yorulmaniza.

X