Gururum kırıldı...

E

ezgi85

Ziyaretçi
eşimle kavga ettik şimdi bende bilgisayarın başına geçtim oyun açtım kafa dağıtmak için çok gururumu kırdı inanılmaz derecede ben 5 aylık evliyim ona dedimki bana yardım et bazı şeylerde mesela ben masayı topluyorsam sende bir kaç birşey götür acizmisin dedim bak arkadaşların hep eşlerine yardım içinde v.s gibi bir kavgamız oldu bana dediki o senin işin canım isterse ben yaparım onlar senin görevin bende ona dedimki ben sana eşlik yapmak görevindeyim temizlik görevinde değilim (bu kızgınlık anında söylediğim şeyler aslında onlarında bizim görevimiz olduğunu biliyorum vede yaparım) gibi kavgamız oldu oda bana dediki sen beni mutllu etsen ben onları içimden gelerek yaparım bu lafın üzerine bende dedim ben seni mutlu edemiyormuyum oda hemen diyor yatak konusunda değil ona bakarsan ben bekarken gecede 3 yere gittiğim oluyordu vs. bende dedim şerefsizsin sen deyip kavga büyüdü bende çıktım odadan dedim ona ikimizin sonu öyle olcan sen karılara gitceksin ben allaha emanet olcan v.b kusura bakmayın çok moralım bozuk çokda uzun yazdım özür dilerim:eek:a.s.:enbuyukkk::enbuyukkk:

canım ya daha çok yeni evlisiniz.kırmayın birbirinizi.zamanla zaten sana yardımcıda olacaktır.belki bi kızgınlıkla sölemiştir o lafları...takma kafana..

canım pek detaylı anlatmadığın için tam anlayamadım kavganızın sebebini,konuşulanları filan..ama evliliklerde ilk 1 yıl alışma ve adapte olma sürecidir..sıkıntılı geçer çoğu zaman..en iyisi böyle kavgaları çok uzatmamak....biraz anlayış ve iletiişim çok önemli..sakin bi anında al karşına tatlı dille,aşkım sende yardım et,beraber bişeyler yapmak çok hoşuma gidiyo,aile olduğumuzu hissediyorum,filan de..yıpratmayın birbirinizi..bak bu sitedeki derdini paylaşan biçok arkadaşın ne eşleri var..allah başa vermesin..ne kazıklar atıyolar,ne ihanetler ediyolar..takma fazla..gelp geçer bu dönem..ama arkanızda enkaz bırakmayın gelip geçerken..öptüm canım

canim üzülme sIkma canini bi anlik sinirle demistir o senin gururunu kirmis olabilir ama sende keske serefsizsin sen demeseydin oda bu lafina kirilmistir..sen haklisin bu konuda kesinlikle öyle bisey dememesi lazim..ama sen yinede hos gör :1hug::1hug: hee bide bidaha öyle bisey söylememesini söyle ona uygun bi dildea.s.

kagalar bazen birş eyleri söylemek için fırsattır. bazen birşeyleri düzeltmek için fırsattır...

yanii belki bu kavgadan sonra isteklerine o da daha çok önem verebilir...

zaman gerek herşey için boşuna kırmayın birbirinizi...

tamam yardım istemekte haklısın ama konuya saldırgan girmişin baştan.
sen aciz misin diyip başkalarıyla kıysalarsan eşini sinirlenir.
bide masa toplamaktan yatak konusuna nasıl atlayabilmişiniz yani

Yeni evliyken bu tarz problemler çok yasanıyor....
Ama kırıcı olmuş diger bircok erkek gibiii
farklı birsey de beklenemezdi zaten
işleri ortak yapmaya alıştır
ileride çok pişman olursun
nasıl baslıyorsa öyle gidiyor cünkü ona göree vallaaa

eşimle kavga ettik şimdi bende bilgisayarın başına geçtim oyun açtım kafa dağıtmak için çok gururumu kırdı inanılmaz derecede ben 5 aylık evliyim ona dedimki bana yardım et bazı şeylerde mesela ben masayı topluyorsam sende bir kaç birşey götür acizmisin dedim bak arkadaşların hep eşlerine yardım içinde v.s gibi bir kavgamız oldu bana dediki o senin işin canım isterse ben yaparım onlar senin görevin bende ona dedimki ben sana eşlik yapmak görevindeyim temizlik görevinde değilim (bu kızgınlık anında söylediğim şeyler aslında onlarında bizim görevimiz olduğunu biliyorum vede yaparım) gibi kavgamız oldu oda bana dediki sen beni mutllu etsen ben onları içimden gelerek yaparım bu lafın üzerine bende dedim ben seni mutlu edemiyormuyum oda hemen diyor yatak konusunda değil ona bakarsan ben bekarken gecede 3 yere gittiğim oluyordu vs. bende dedim şerefsizsin sen deyip kavga büyüdü bende çıktım odadan dedim ona ikimizin sonu öyle olcan sen karılara gitceksin ben allaha emanet olcan v.b kusura bakmayın çok moralım bozuk çokda uzun yazdım özür dilerim:eek:a.s.:enbuyukkk::enbuyukkk:

bu ne demek ya ....bizde yeni evli olduk bizde cok kavgalar ettik alisma donemi yasadik ama asla boyle birsey yasamadik su cumle ne demek ya....
yazik daha cok yeni evlisiniz su soz ne esinin agzina yakisiyor ne de senin hakettigini dusunuyorum.
esin gecmis hayatini hala evliliginze tasiyorsa yada her kavganizda tasiyacaksa yuh yani!!birak gecmis gecmisde kalsin ona hatirlat bence bunu.
oyle her agzina geleni soylerse her kavgada evliliginiz cok erkenden catirdar kul olup yok olur.ne sevgi kalir ne saygi.
bu nasil bir sozdur yahu tehdit gibi birsey dikkat bak yine giderim mi demek istiyor.yazik cok ayip insan esine bu sozu soylememeliydi.
tabi ki evde is bolumu yapacaksiniz.insan yeni evliyken birlikte birseyler yapmaktan zevk alir.sanirim esinin kaliplasmis dusunceleri var. umarim araniz duzelir ama iyice burnunu surt.

Son düzenleyen: Moderatör:
sende durduk yere çatmışın gibi geldi bana cnm yaa..
boşver yapmasın zaten erkeklere bişiyi yap dedikçe yapmazlar ..
daha yenisiniz zamanla herşey rayına oturur ..
tartışmalar mutlaka ki yaşanacak ama önemli olan tartışırken ağzımızdan çıkan sözlere dikkat etmek sonra telafisi dahada zorlaşır..
dil yarası en acı yara imiş (fazlamı arebeskim bu gece yaa :nazar: )

cicim ayları bitmiş anlaşılan:) işte bu ve bunun gibi ufak tefek şeylerden kavga etmek biraz evliliğin tadı tuzudur hoşgeldin aramıza yanlız fazla uzatma derim barışın kavgada söylenilenleride fazla takma kafana çünkü eşinde senin gibi sinirle söylemiştir o kırıcı sözleri

ah be guzelim ogren su erkek denen akli 3hucreyle calisan yaratigi bu cins boyledir kadinlar gibi akilli duygulu olamazlar cunku kapasiteleri yetmez akim diycekken bokum der cikarlar isin icinden hic kirilma o senle kagasini unutmustur bile sende konusma uzun bir sure surt burnunu

bak güzelim daha yenisiniz.
bir erkeği önce annesi sonra eşi yetiştirir.
kolay kolay hiçbir erkeğe bir davranışı emrivaki yaparak kazandıramassın.istediklerini elde etmen öyle bir günde olmaz zamanla sana baka baka bazı şeyleri benimser.bunun için sabırlı olmalısın.
birde kavgalarınız tabiki olacaktır ama,hakaret etmemeye çalış,alışkanlık yapar.aradaki saygı yok olursa ilişkiniz zarar görür.

valla hiç tadı tuzudur bunlar ne biliyim ilk aylardr deyip sineye çekilecek şeyler değil bunlar yani. ben burda ne zaman bir dert okusam kendimi koyarım o kişinin yerine. çoğu kişi aman büyütmeyin kızgınlıkla demiştr gibi yaklaşmış ama yok yani uzaktan öyle."iş yap"falan demen sertmiydi nasıldı bilemem ama tutupta yatak konusuna nası geliyo bir bahaneyle?? hem yatakta memnun değilim demesi hem de gecede 3 kişiye giderdim demesi resmen ayağını denk al der gibi! ama tatlım maalesef bu derece rahat bi insanında tutup sana evde yardım etmesi ay aşkım sen yoruldun demesi biraz zor önce kıymetini bilmesi lazım.biraz daha karşılastırarak değilde madem böle şakalaşarak cilveyle falan eline tuttur bişeyler mutfağa giderken,ayağı alışsın. ama direk şunu yap deme bence. sevgiler.

erkeklerden bşy istemiyceksin...istedinmi böyle sonu hep kavga oluyor..onun kaldıracagı iki tabaga falan kalmadın cnm..senin demek istedigin daha düşünceli olması ama onu öyle anlamıyor işte erkekler..yeni evlisin boşver böyle şeylerle üzme kendini...

Ona "sen de beni yatakta mutlu edemiyorsun dön bi kendine bak önce!" de de ne oluyormuş görsün.
Erkekler bu konulara çok takılırlar. Şimdi gaz vermiş gibi oldum. Sen yapma böyle bişeyi de, ay Allahım yaaaa, tepem atıyor bu erkeklerin yatak düşkünlüğüne..
İlk 6 ay adapte dönemidir canım. Alışcaksınız her ikiniz de zamanla. Sen de takılma , hiç bi erkek öyle masaya falan yardım etmez. Bunları kabullenmen gerektiğini de anlıycan zamanla. İşte o zaman adapte dönemi bitecek :)

yatak konusunda eşin iyice abartmış.
gecede üç defa gidiyormuş,neron mübarek.

ikinizinda haklı tarafını göremedim ben nedense...
Öncelikle sana yardım etmesini istiyorsan gayet tatlı bir dille söyleyebilirdin acizmisin sen ne demek?
Bana göre bu bir hakarettir...Sen nasıl nitelendirirsin bilmem...
Eşinin yaptığıı da bi ayıp ve terbiyesizlik... Ben bekarken gecede 3 yere giderdim ne demek? Artık bekar değil ve o günleri son buldu! bunu dile getirmesi bile çok büyük terbiyesizlik...
Ve senin yaptığın diğer hata şerefsiz demen....
Boş yere çıkan bir kavga ve hakaret etmekte birbiri ile yarışan bi çift gördüm normal zamanda nasılsınız bilmem ama bu anlattığın yazıdan ben bunu çıkarıyorum...
Ve son olarakta gereksiz birşey için huzursuzluk yaratmaya hiç gerek yok diyorum....

canım daha yenı evlısınız.nasıl bukadar büyütmüşsünüz anlamadım ama keşke tatlı dille söyleseydın sen bana yardım edebilir misin diye..
ama eşinizin yok yatak muhabbeti yada gecede 3 kişiye giderdim demesi hiç hoşşş değil yani:1shok::kızgın:
keşke sizde şerefsiz demeseydiniz canım ya....
şimdiden böylekavgalar içine girmeyın canım.bu dönemler de alışma dönemı ve cicim aylarıdır.
inş hersey yoluna girer..mutlu olmanız dileğiyle....

bak tatlim asla ama aslaaaa baska arkadaslarinin kocalari vay böyle yapiyo vay söyle yapiyo aslaaaa ÖRNEK VERME cünki o an adami begninden vurmus oluyosun hakliyken sen haksiz oluyosun seni okurken ben kendim geldim aklima bende senin gibi beklerdim biraz ilgi beraber hazirlamak beraber toplamak :) e$ini degistirmeye calisma sakin cünki basarili olamazsin
aha 12yil oldu evleneli halen ayni odun benim odun

gecer gecer ama delerde gecer
ve agzini asla bozma cünki ilerde hep bunlar onun icin bir koz tatlim(tecrübe yaziyo burda )

X