gurbette anne olmak.....

valla okurken bir garip oldum daha gurbetliğe alışamadan gurbette anne olmaya alışacam bazen çok korkuyorum tek başıma nasıl bakarım diye bakmak bir kenara hergün dua ediyorum annem gelmeden domasın diye anneleri yanında olanlar çok şanslı hiç bir şey yapmasalar bile onların desteği yetiyo

Of valla benimde dertlerim depreştisenağlama,bende annemden 11 saat uzaklıktayım,en ihtiyacım olduğu sırada annem yanımda değil.Onunla hergün tlf.nla konuşsamda bu bana yetmiyor,ağlıyorum,diyorum kendi kendime şimdi annem yanımda olsaydı bana yardım ederdi,destek olurdu,nazımı çekerdi,sonrada evledım olunca onu hiç gurbete göndermicem diyorum.Aslında herşey elimizde olsa keşke,ben bi seçim yaptım ve yaptığım seçim doğrultusundada şu an annemden uzaktayım napiyim o iyi olsunda hergün sesini duymak bile güzel,umarım bende iyi bi anne olurum:a015:

canım benim... ya..... bekler bebeğin bekler.... anneciğin gelir ve senin yanında olur.... ay az kaldı değil mi?a.s.

olucan tabi harika bi anne olucan..... annen bedenen yanında değilsede manen hep yanındadır caım benim....bunuda sana eminim hissettiriyodur....gurbet ister yurt içi ister yurt dışı olsun çok ama çok zor....a.s.

inşallah canım sanki o yanımda olunca herşey daha bir kolay olacakmış gibi geliyo
nisanın başında inşallah kavuşucam oğluşuma

tabi yaaa annen o senin... güç veriyo sana... destek oluyo.... manevi destek en büyük doyumdur insanoğluna.....
sende buna ihtiyaç duyuyosun doğal olarak...üstelik gebe oluşun dahada hassaslaştırıyor seni.... annen doğuma kadar gelecek mi...?yoksa doğumun hemen sorasında mı gelecek... ama anne yüreği dayanamaz doğuma kadar gelir bence...!a.s.

saol hürremcim,kizim in hic bir saglik sorunu yokdu,sabah kalkdigimda yataginda rahmetlik olmusdu,doktorlarin dedigi ani cocuk ölümü diye adlandiriyorlar yani eceliyle rahmetlik olmus kizim ,halbuku bize veda etmeden 1 gun öncesinde banyosunu yapdirmisdim sonra masaj yagi ile güzel bi masaj yapip tertemiz elbiselerini giydirdim,inanirmisin banyo olurken ilk defa ayaklarini suya sop sop vuruyordu onu ilk defa bu kadar mutlu gördüm,sonra babasi ikimize bakip bir ona bir bana devamli gülüp duruyordu,biz bile sasirmisdik ilk defa bu kadar gülümsüyordu,emzirdim sonra üstümde uykuya daldi 15 dakkika öyle durdu,sonra göturup yatagina yatirdim yatirinca sanki numara yaparcasina uyur gibi gözlerini acdi bana tekrar bi gülümsedi sonra tekrar uykuya daldi,ama uzun bi uykuya:a015:

ayyyy kıyamam..... beşik ölümü yani... çok fena bi durum.....rabbim sabırlar versin... gerçekten ne sölicemi bilemiyorum....ama sen hiç merak etme annesi meleğin cennette.... ahiret günü seni karşılıcak...allahın izniyle....:çok üzgünüm:

valla öyle insana en büyük destek allah başımızdan eksik etmesin
bir aksilik olmazsa ayn 22 sinde gelicek

:teselli:

valla öyle insana en büyük destek allah başımızdan eksik etmesin
bir aksilik olmazsa ayn 22 sinde gelicek

hayırlısıyla...inşallah.....rabbim sağ salim kavuştursun...... dedeiğin gibi allah başımızdan eksik etmesin....annelerimizi....:1hug:

tesellin icin tesekkur ederim hurrem,senin varmi bebisin?

ewet benim de 9 yaşında bi kızım var... yıllar önce... 7 aylıkken.... bi gece ben uyuyordum.... bi an uyandım ve kalktım kızımı kontrol edeyim dedim... bi baktım tıkanmış nefes alamıyooo.. paniğe kapıldım.... hemen acile yetiştirdik.. bu arada morarmaya başladı.. nefes alamıyodu... çaresizce kızımı tutuyor dualar ediyordum o kısa yol bana öyle uzak geldiki... nihayet hastaneye yetiştik... acilde müdahaleye aldılar.... buğaz daralması olmuş... komşunun kızından mikrop geçmiş... ama ne ateş var ne bişi... acayip bişey... sadece mikrop bebeklerde buğazda daralma yapıp geceyse beşik ölümüne kadar gidiyomuş.... ama yaş büyüdükçe kolayca atlatıyolarmış.... benim kızım da küçücüktü daha....ve dr bana eğer uyanık olmasaydınız bebeği kaybedebilirdik dedi... ve beşik ölümü adı altında rapor düzenleniyomuş... ve işin ilginç yanı... bebek öldükten sora buğaz daralması vücut gevşediği için kayboluyomuş...yani otopside bile çıkmıyomuş... ... bende yaşadım öle bi korku anlıcan... okuyunca o yüzden çok etkilendim.... rabbim sana sabırlar versin... meleğin uyudukça doğacak bebeklerine hayat versin...:a015:

canım okuyunca çok üzüldüm çok büyük bir imtihan allah sabır versinsenağlama daha ne diyeceğimi bilemiyorum:1no2:

hürremcim sizde çok büyük bişey atlatmışsınız Allah yavrularımızı bize bağışlasın onların yokluğunu göstermesin

Son düzenleme:

amin canım çok sağ ol ... çok zor bi imtihandı bu yaşadığımız..... sonra günlerce kendime gelemedim... ya kaybetseydim , ya uyuyup kalsaydım....psikolojim bozulmuştu inan....

amin canım rabbim herkesin evladını bağışlasın....

hürremcim kizini Allah sana bagislasin,keske bende uyuya kalmasaydim keske uymadan basinda dursaydim,belki kizim simdi yanimda olurdu,ama vade gelince bas agrisi bahane derlerya,Rabbim biz daha ana ramine düsmeden ne zaman ölecegimizi alnimiza yazmisdir,hepimizin vadesi dolunca Alahi rahmetine kavusuruz,alnimizda yazildikdan sonra, ne 5 dakika önce nede 5 dakika sonra,ölüm hepimize hakdir zamanini yanliz ALLAH´uteala belirlemisdir.

tesekkur ederim wsw,derdi veren Allah sabrinida veriyor,ilk baslarda gercekden cok kötüydum,sükür kendime gelebildim,Allah herkesin bebeklerine uzn ömurler nasip etsin insallh

hurremcim benim dertlerimi paylasdigin icin tesekkur ederim,insanin böyle dertlesebilicegi arkadslari oldukca mutlu oluyor ...

valla nefisem doğru dedin vakti saati gelince ... kimse bişeye engel olamıyo....rabbim böle kararlamış.... o şimdi melek bitanem.....

hurremcim benim dertlerimi paylasdigin icin tesekkur ederim,insanin böyle dertlesebilicegi arkadslari oldukca mutlu oluyor ...

canım benim .... ben her zaman yanında olurum... ve seni dinlemeye hazırım....ve böyle düşünmende beni çok mutlu etti....ne zaman istersen ... dertleşmek yada mutluluk paylaşmak ... yada öylesine sohpet etmek ... ben her zaman varım ..... gurbet kuşum...a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…