gurbette anne olmak.....

hxuxrrem 2000

SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
5.323
31
Gurbette anne olmak

ve yalnız.. ve güçlü..

Gurbette olmak, hele bir de anne olmak ayaklarının üstüne sağlamca
basmak demek.. Omuzlarındaki yükün ağırlığını hiç hissettirmeden, yavruna
gülümseyebilmek demek her sabah yeniden ve her an dürüstçe..

Kendinde yokken sırtını dayayacak anne, omzuna yaslanılacak baba,
gevezelik edilecek en yakın dost; çocuğunun eksikliğini duyabileceği herkesin
yerine geçmek demek..

Uzaklardaki torununu şımartamadığı için küsen anneanneyi
barıştırmak, yeğeninin büyümesine tanık olamayışına içerleyen dayıyı
fotoğraf yağmuruna tutmak demek.. Yavrusunu herkesin yerine bir kere
daha, bir kere daha, pek çok kereler daha opücüğe boğmak demek..

Farklı hayaller, bambaşka ümitler için "gurbet" teyiz hepimiz.

Ve anneyiz.

Memleketimizin, sevdiklerimizin, geçmişimizin hasretiyle yanarken
içimiz; gözümüzden kıskanarak büyüttüğümüz meleklerimiz en büyük desteğimiz.
Yarınlar için ışıl ışıl, pırıl pırıl insanlar yetiştirebildiğimizi görmek en
büyük gücümüz..

Her gün anneler günü bize. Her doğan gün yavrularımızın mutlulukla
parladığı her yeni gün bizim için özel ve değerli..

Yavrularımız ellerinde hediyelerle sevinçle uyanacaklar belki pazar
sabahı.
Kahvaltımızı hazırlayacaklar belki döke saça. Belki bir şiir olacak
bahtımıza düşen.. Belki de minik avuçlarındaki üç beş küçük papatya...

Gurbet melekleri,

Biz teşekkür ederiz size! Geldiğiniz ve bizi ölesiye mutlu ettiğiniz için.

Bizi “anne” ettiğiniz için..”siz” olduğunuz ve tıpkı kendiniz gibi olduğunuz için.

Gurbet anneleri adına.

Mehtap Gençtürk ten alıntıdır......

çok güzel anlatmış Gül bu arad benim ismimde Gül.Bende gurbetdeyim.Kendim azeriyim.4,5 ay önce anne oldum.Ne kadar mutlu da olsan hep bir yanın eksik kalıyor....inşallah en kısa zamanda giderim memleketime...

çok güzel anlatmış Gül bu arad benim ismimde Gül.Bende gurbetdeyim.Kendim azeriyim.4,5 ay önce anne oldum.Ne kadar mutlu da olsan hep bir yanın eksik kalıyor....inşallah en kısa zamanda giderim memleketime...

canım benim seni anlıya biliyorum beni tayzemde gurbet annesi oda hep bi yarım eksik der....
bebeğin hayırlı olsun güle güle büyüt...

offf gurbet of:a015:türkiyedeolsaydim en azindan ayda bi giderdim yanlarina :çok üzgünüm:ama yurt disinda olunca senede yada 2 senede 1 anca gidebiliyorum kusu altin kafese koymuslar yinede vatanim demis,turkiyedekiler cok sanslisiniz

offf gurbet of:a015:türkiyedeolsaydim en azindan ayda bi giderdim yanlarina :çok üzgünüm:ama yurt disinda olunca senede yada 2 senede 1 anca gidebiliyorum kusu altin kafese koymuslar yinede vatanim demis,turkiyedekiler cok sanslisiniz

canım benim gurbet zor... adına filmler bile var....ama kısmet demek lazım....a.s.

evet hürremcim kismette varmis,artik telde yada intden hasret gidermeye calisiyorruz,iyi haberlerini aliyim oda yeter bana,:1hug:

evet hürremcim kismette varmis,artik telde yada intden hasret gidermeye calisiyorruz,iyi haberlerini aliyim oda yeter bana,:1hug:

ne mutluki, artık internet var ve görüntülü konuşulabiliyor.... ne mütiş değil mi? ya o da olmasaydı..... ne kadar da zor........ sadece ses duymak ve nasıl olduklarını anlamaya çalışmak....... rabbim iyi haberlerle hep karşılaştırsın seni........a.s.

amin hurremcim amin,cümlemizi.teknoloji nasilda ilerlemis deilmi ne kadar güzel bellimi olur ilerde birde isinlama diye bi yöntemde cikarirlar:roflol::roflol:

amin hurremcim amin,cümlemizi.teknoloji nasilda ilerlemis deilmi ne kadar güzel bellimi olur ilerde birde isinlama diye bi yöntemde cikarirlar:roflol::roflol:

ayyy çok şekersin NEFİSEM...a.s.
sabah sabah .... çok hoşuma gitti....:roflol::roflol::roflol:

bende gurbetteyim canım ailemden ayrıyım görev icabıyla ve temmuzda anne olucam uzaklık çok zor gerçekten hamile olduğumu göremioyolar internetten konuşyoruz ama canlı gibi olmuyo çok özlüyorum gerçekten...

zinedelacim ayni seyleri paylasiyoruz demekki,int felan desekde yanindaki gibi olmuyor malesef.demek temmuzda dogum yapiorsin insallah saglicakla alirsin bebisini,bende gecen sene temmuzda yapmisdim dogumu bi kizim olmusdu,ama malesef dogduktan 4 ay sonra bize veda etti melegim:a015: onu o kadar özlüyorumki bilemessin.Allah herkezin bebegine uzun ömurler nasip eder insallah...

canım temmuz annesisin demek... ne güzel... rabbim sağlıkla kucağına almayı naib etsin....
gurbet gerçekten çok ama çok zor...bazen kuş olup uçası gelir insanın... sevdiklerinin yanına konup,hasret giderip ,öpüp koklamak ister ama yollar uzak...kuş olamayız...uçup konamayız...rabbim böle uygun görmüş.... ne kadar gurbette kalacaksın....görev icabı demişsinde;devamlılığı var mı... yoksa geçici bi süre mi?

nefisem canım ahhh .. çok üzüldüm yaaa. neden meleğin gitti... ? senağlama

olmuyo walla nefisecim çok zor gurbette olmak ama napalım ii olduklarını bilelimde oda yeter kızına çok üzüldüm canım allah inşallah tekrar nasip eder canım.allah her isteyene versin inşallah...:1hug:

teşekkür ederim hürremcim inşallah az kaldı walla:)eşim asker canım daha çok seneler dışarlardayız memleketimize en son tayin isticez izmirliyiz ikimizde eşimle yani anlayacağınız daha çok seneler warrrrrrr ama napalım bunada şükür herkes yerinde ii olsun ii olduklarını bilelim yeter...:çok üzgünüm::1rolleyes:

ewet haklısın tatlım..... ii olsunlarda....

canım senin az kalmış hayılısıyla.... rabbim yardımcınız olsun......dualarım tüm gurbet annelerine....a.s.

a.s.
amin tatlım...... amin.... sende tez zamanda dilerim tekrar hamiş olursun ve birlikte kutlarız bu haberi....a.s.

gurbette anne olmak ne dir ben iyi bilirim helede yalnizsan hic kemsen yoksa vay haline

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…