Anket Günümüz evliliklerinde maddiyat mı? Maneviyat mı önemli?

sizce günümüz evliliklerinde maddiyatmı?maneviyatmı?birinci planda

• maddiyat

OY: 25 34,2%
  • maneviyat

OY: 4 5,5%
  • her ikiside

OY: 44 60,3%

• Ankete Katılan
    73
valla bence maneviyat hayyatta paradan daha önemli şeyler var evde huzurun yoksa ben oparayı napayım zaten maddiyat için evlenenlerde mutlu olamıyorlar..

genel olarak maddiyatı ön planda tutanlar çoğunlukta ama bence de her ikiside aç yaşayamam ama aşksızda yaşayamam bir insanın karnıda ruhuda tok olursa mutlu olur

maddiyat dedim
çünkü bazılarından duyuyorum ben mantık evliliği yaparım diye yani parası için diyen kızlar var.maddiyat içinde sevmediğim biriyle aynı yatağa girmezdim ben .hatta nişanlandığım zaman komşumuzun kızıda nişanlandı aynı hafta içinde olmuştu nişanlarımız .neyse onun nişanlısı konuşmak için arıyo üffff püffff edip telefonlarına bakmama .neden bakmıyorsun .sevmiyormusun kız derdim.yüzünü ekşititrdi.ben mantık evliliği yapıyorum .demiştide şok olmuştum .şimdi ne durumdalar bilmiyorum .gerçi şimdi kaç yıllık evliler kocasının mesleğide parasıda sevdirmiştir kendisini eminim.

ikiside olmalı ama şu anki evlilikler için maddiyat geçerli

maneviyat bir adım önde olmalı bence, parada olsun ama azdıracak kadar da çoğalmasın

Insanlar iç dünyalarında neye en çok ihtiyaç duyuyorsa bunların tatmini doğrultusunda evlilik yapıyorlar. Bence bir insan tercihinin sonunda ister maddiyat olsun ister maneviyat doyuma ulaşıyorsa ve mutluysa seçimini ne şekilde yaptığının bir önemi yoktur.zamanımız evliliklerine gelirsek ben şimdiki gençlerin daha hislerine göre davrandıklarını düşünüyorum .en azından kendi kararlarını alabilicek özgürlükte oldukları için kasılmıyorlar ve gönüllleri neyi arzuluyorsa ona göre seçim yapıyorlar.maddiyat yada maneviyat kişilerin ihtiyacına göre ortaya çıkıyor =)allahım ya bu saatte yazdıklarıma bak=)umarım saçmalamamışımdır kızlar=)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…