Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Güneş Lekesi İçin Kapatıcı

pianiste

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2011
14
1
Merhaba arkadaşlar.Bu siteyi bir süredir takip ediyorum makyaj, saç bakımı gibi konularda.Yeni üye oldum.

Ben sizlerden kapatıcı önerisi isteyeceğim.Yüzümde pek bir problem yok.Çok şükür sivilce çıkmıyor.Yani kızarıklık için kapatıcı bir şey aramıyorum.Fakat her yaz artan güneş lekelerim var ve beni mutsuz ediyorlar.Yani sadece güneş lekelerini kapatması için iyi bir kapatıcı istiyorum.Böyle bi problemi olan varsa önerilerini bekliyorum.Fondötenimi pek araştırmadan almıştım orta derecede bi kapatıcı dolayısıyla tam istediğim gibi değil.

Umarım konu yoktur ama ben bulamadım.Yardımcı olursanız çok sevinirim. :44:

canım ben avene in high protection tinted compactını kullanıyorum.fondötenli bir güneş kremi.Hem lekeleri kapatıyor hemde güneş kremi olduğundan leke oluşmaması için koruma sağlıyor.Çok memnunum tavsiye ederim

Teşekkür ederim canım ilgilendiğin için sana iyi geldi demek.Araştırdım kullanan herkes memnunmuş fakat fiyat konusunda biraz beni aşıyor.Başka kullandığın bir şey var mı peki güneş lekesini kapatmaya yardımcı?

M.A.C'in kapatıcısını tavsiye ederim.

Ama iyi bir kapatıcı istiyorsanız, belli bir meblayı gözden çıkarmanız gerekecek...

başka kullandığım bişe yok tatlım ama o ürün gerçekten de uzun bir süre dayanıyor.ilk başlarda çokfazlasürüyodum bilmeden ama yoğunluğu yüksek bir ürünmüş az miktarlarda da etkili oluyor.min 6-8 ay kullanırsın.ama fiyatı çok diyorsan başka bir ürün bilmlyorum ne yazık ki :59

Çok sağol canım.Peki sende de güneş lekeleri var ve bunları kapatıyor mu yoksa güneş kremi olarak mı etkili daha çok?

Selam arkadasım benimde yuzumde cillerim ve lekelreim var. Her gece expigment isimli bir krem kullanıyor ve kesınlıkle gunes korumasız dolasmıyorum. Gunes korumam mukemmel solante adlı bir marka. Bu ıkı urunude cılt doktoru tavsıye ettı ve kısa surede sonuc aldım. Kullanmaya devam edıyorum.

Makyajım ıcın ıse sana Alix Avien kapatıcı onerırım . İnanılmaz dogal duruyor ve cok ortucu. Ben gunes koruyucumun ustune lekelerıme kapatıcı onun ustunede şeffaf pudramı uyguluyorum muazzam bır cılt sahıbı oluverıyorum bırden bıre.. Sana da tavsıye ederım.

Öncelikle expigment'i ben de duymuştum sanırım deriyi soyarak temizliyordu.Ama güneşe çıkılmaması gerekiyor diye yazanlar vardı yazın kullanamam diye düşündüm.Bir de tabi cildi fazla tepki gösteren de olmuş benim de cildim özellikle yüzüm her şeye alerji yapar çekindim açıkçası kullanmaya.

Makyaj için söylediğini deneyeceğim canım.Ama göz altı için falan değil öyle değil mi normal kapatıcı?Göz altı için aramıyorum da.Şu ruj şeklinde olanlar :)

Arkadasım expıgment krem kullanıp degısık surecler yasayanlar olmus mesela cıldı soyulan yada kızaran...
Benım cıldımde boyle bır tepki olusmadı. Ne soyuldu ne kızardı. Dr tavsıyesı ıle basladım once 1 ay %2 kullandım ınanır mısın 4 gun sadece 4 gunde hamılelıkte olusan cıddı bır lekeyı yok ettı. Cok sevındım tahmın edebılırsın heralde. mılyonlarca para verıp hayal kırıklıgına ugramaktan kurtardı o 5, 6 liralık krem beni.
1 ay sonunda %4 unu kullanmaya basladım. gunduzde Solante onermıstı doktor onu suruyorum 3 4 saatte 1 evde dahı olsam gunes korumasız dolasmıyorum. solanteden - bu krem; vıch garnıer... kullanmıstım ama Solante uzman olmadıgım ıcın tarıf edemeyecegım ama ılk surdugumda fark hıssettırdı bana- cok memnunum.
Elbettekı dra gorunmeden kullan demıyorum. bır cılt doktoruna gıt ve kontrollu sekılde cozum ara yoksa kozmetık batagına saplanıp bır ton para odeyıp sonuc alamadan kalabılırsın.
Ruj seklınde olan benım sana onerdıgım kapatıcı ben gozaltıma ve yuzumde bazı yerlere suruyorum ve parmaklarımla hafıfce vura vura dagıtıyorum. superr bır gorunum oluyor nasıl dogal. Kendı cılt rengıne gore alırsın denersın fıyatıda uygun.
kolay gelsın.

Teşekkürler tavsiyeniz için.Belli bi ürününü mü önerirsiniz yoksa genel olarak M.A.C iyidir mi diyorsunuz? :)

İki ürününü önerebilirim; birisi Studio Finish Concealer.

Kapatıcılığı yoğun; sanıyorum 35 spf güneş koruyucu var. Ama göz için daha uygun.

İkincisi ise M.A.C Select Cover-up. Bu daha likit bir kapatıcı. Tüp içinde.

Kapatıcılığı gayet başarılı, yüz için daha uygun.

Ben daha çok Select'i öneririm...

Bu iki ürünü tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Öncelikle uzun uzun izah ettiğin için çok teşekkürler :)
İyi bi cilt doktoru bulamadım malesef ama gerçekten etkili anlattığına göre.Bi doktora görünüp denemeyi düşünüyorum.
Mutlaka deneyeceğim kapatıcıyı sağolun

yukarıda önerilen maclere ek olarak the body shop çay ağacı kapatısını önerebilirim zaman zaman 2 al 1 öde kampanyaları oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…