Gün Gün Tüp Bebek günlüğüm.

Bilmiyorum ki 1. Denemeyle aynı herşey. O tutmadıysa buda tutmaz gibi hissediyorum hatta birinci denemem 5. Gün embiriyosuydu. Bu denemede 3. Gün embriyosu
Bu işler nasip kısmet işi benim daha önceki tedavilerimde hep embriyolar 5. Güne gittiği halde negatif oldu ,ilk defa 3. Gün transferi oldum yinede umutluyum
Sende umutlu ol inşallah olur

Kızlar ben eylülde tüp bebek tedavisine başlıycam yeni yeni arastirmalara başladım ama şu an sizin kullandığınız terimler bana çok uzak. Pazartesi günü ön görüşmem var beni biraz aydınlatır mısınız tedavi adına şimdi adetin 2. Günü iğnelere başlayıp ara kontrollere gidiyosunuz gelişimlerine göre opu oluyo . Ama opudan sonrası hakkında beni bilgilendirir mısınız opu dan kaç gün sonra yumurtalarınız döllenip enjekte ediliyo. Bu arada rahim dinlendirmesi yapılıyo mu. Bide 3. Gün embriyosu falan diyosunuz döllendikten sonra geçen 3 gün mü demek 3. Gün embriyosu

Citlembik bugün nasılsın bende bugün itibarı ile kasık batmaları ve göğüs hassasiyeti başladı özellikle sabahları aşırı şişkinlik oluyor sonra geçiyor
Seninle transferimiz aynı gün oldu sende varmı değişik haller

Kızlar ben eylülde tüp bebek tedavisine başlıycam yeni yeni arastirmalara başladım ama şu an sizin kullandığınız terimler bana çok uzak. Pazartesi günü ön görüşmem var beni biraz aydınlatır mısınız tedavi adına şimdi adetin 2. Günü iğnelere başlayıp ara kontrollere gidiyosunuz gelişimlerine göre opu oluyo . Ama opudan sonrası hakkında beni bilgilendirir mısınız opu dan kaç gün sonra yumurtalarınız döllenip enjekte ediliyo. Bu arada rahim dinlendirmesi yapılıyo mu. Bide 3. Gün embriyosu falan diyosunuz döllendikten sonra geçen 3 gün mü demek 3. Gün embriyosu
Yumurtaliklar toplandiktan sonra embriyo oluşumu takip edilir 3. Veya 5. Günü embriyonun gelişimine göre transfer gününe karar verilir

Arkadaşlar Merhaba bende bugün 3 yıllık evliyim 1.5 yıl korundu eşim 6 ay felan kendimiz denedik olmadı sonra doktora gittik herşey normal dendi rahim filmi çekildi kanallarım da açık hormonlarım normal eşimin Sperm kalitesi çok iyi ama yine hamile kalamadım kist te yok yaşınız 30 bizde tüp bebeğe karar verdik hiç bir sorun gözükmüyor artık çok sıkıldım.. yarın altınizade acıbadem tayfun bağış randevu aldık tüp bebek adım atıcaz çok korkuyorum nasıl bir süreç hiç bir fikrim yok yardımcı olurmusunuz

Merhaba. Biz tüp bebek tedavisi sonucunda meleğimizin müjdesini aldık. Darısı tüm isteyenlerin başına. Tedavi sürecinde artan Ganol-f 900 ml lik enjeksiyon kalemi 2 kutu uyguna verilecektir ihtiyacı olan mesajla ulaşabilir. 2kutu harici kalan yarım kutuyu da hediye edeceğiz.

Benimde az önce haber geldi 4 embriyodan hiçbiri gelişmemiş 5. Gün malesef dondurulacak embiriyo kalmadı çok üzgünüm
Rabbim nasip ederse oluyor etmezse naparsan yap olmuyor...insallah en yakin zamanda istediğine kavusursun..rabbim isteyen herkese annelik duygusunu yasatsin.ankaradasin sanirim nova art tup bebek merkezine gidiyorum ve hep hocalar birebir ilgileniyor.arastir tavsiye ederim:)

Merhabalar. İlk sayfayı güncelleyim başımdan geçenleri yazdım. Belki birisine faydası olur.

Evet transferin 9. Günü evde yaptığım gebelik testi negatif çıktı bizde kandanda bakalım yoksa artık yolumuza bakarız dedik.

9. Gün : 4 negatif çıktı ve ben tutmadı dedim dikkat ettiğim herşeyi bıraktım. Ev temizledim. Uzun yürüyüş yaptım. Ama doktorum ilaçlara devam dedi onun zoruyla devam ettim.

12. Gün : 17
14 Gün : 50
16. Gün : 110
18. Gün : 264
20. Gün : 626
22. Gün : 1233

Ve evet gebeydim. 2 aşılama 1 negatif tüp bebek denemesinden sonra 2. Tüp bebekte geç tutunma ile hamile kaldım. İlk kese muayenemde 5 hafcalıkken kese göründü fakat tam tüpün ucunda büyüdüğü söylendi. 3 seçenek vardı.

Ya tüpe kaçıp dış gebelik olacak
Ya rahim içine inip sağlıklı gebelik devam edecek.
Yada düşük olacaktı. Çünkü bulunduğu yerde büyüyemezmiş.

1 hafta sonraki kese kontrolümde kese rahim içine doğru gelmişti ama etrafında kanama kanalı oluşmuştu. Zaten o hafta içi kanamam oldu. Düşük yapıyordum. Hem kesem hem yolk saç kesesi görünmüştü. Ama tutunamadı kuzum bana çok çabaladı ama olmadi. Düşük sonunda içimde parçalar kaldığı için 11 eylülde kürtaj oldum.

Şuan çok ama çok üzgünüm. Ama benimde çocuğum olabiliyormuş bunu biliyorum. Rabbim nasip edecek hemde en güzelini.

Merhabalar. İlk sayfayı güncelleyim başımdan geçenleri yazdım. Belki birisine faydası olur.

Evet transferin 9. Günü evde yaptığım gebelik testi negatif çıktı bizde kandanda bakalım yoksa artık yolumuza bakarız dedik.

9. Gün : 4 negatif çıktı ve ben tutmadı dedim dikkat ettiğim herşeyi bıraktım. Ev temizledim. Uzun yürüyüş yaptım. Ama doktorum ilaçlara devam dedi onun zoruyla devam ettim.

Ve evet gebeydim. 2 aşılama 1 negatif tüp bebek denemesinden sonra 2. Tüp bebekte geç tutunma ile hamile kaldım. İlk kese muayenemde 5 hafcalıkken kese göründü fakat tam tüpün ucunda büyüdüğü söylendi. 3 seçenek vardı.

1 hafta sonraki kese kontrolümde kese rahim içine doğru gelmişti ama etrafında kanama kanalı oluşmuştu. Zaten o hafta içi kanamam oldu. Düşük yapıyordum. Hem kesem hem yolk saç kesesi görünmüştü. Ama tutunamadı kuzum bana çok çabaladı ama olmadi. Düşük sonunda içimde parçalar kaldığı için 11 eylülde kürtaj oldum.

Şuan çok ama çok üzgünüm. Ama benimde çocuğum olabiliyormuş bunu biliyorum. Rabbim nasip edecek hemde en güzelini.
Canım yaa çok geçmiş olsun rabbim en kısa zamanda sana yeniden bebişini göndersin inşallah
Seninde dediğin gibi sen hamile kalabiliyorsun inşallah bir dahaki denemende sağlıklı bir gebelijle bebegini kucağına alacaksın

_Citlembik_ _Citlembik_ senin için o kadar dua ettim ki , sen de bebeğin de çok güçlüydünüz . Ama ben Eminim ki en kısa sürede gelecek sana bebeğin :KK200: Allah gönlüne göre versin :KK200:

Merhaba hanımlar 2. denememi gün gün sizinle paylaşmak istiyorum. Olumlu yada olumsuz herşey başım gözüm üstüne.

Öncelikle bu konuyu @esraamavi ' den esinlenerek açıyorum.

Esra mavi nin konusunu buraya iliştiriyorum onuda okuyabilirsiniz. : https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/tup-bebek-gunlugum-tedaviye-yeni-baslayanlara.1018110/

Şimdi benim hikayeme gelecek olursak ; 2017 Eylül ayında negatif denemem oldu. Hemen yumurta toplanıp 2 tane sağlıklı 5. gün embriyosu transferi yapılmıştı ama kısmet olmadı.

2. denememi Gürgan Clinik te yapıyorum. 3 ay önce Ofis Histeroskopi yapıldı. Bir problem çıkmadı.

Adet Başlanğıç tarihim : 24 Temmuz

25 temmuz Çarşamba : Gonal F 300 ünite
26 temmuz Perşembe : Gonal F 300 ünite
27 temmuz Cuma : Gonal F 300 ünite
28 temmuz Cumartesi : Gonal F 300 ünite
29 temmuz Pazar : Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
30 temmuz Pazartesi : Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25 ( KONTROL : Yaklaşık 10 tane yumurta var ve 11-13 mm boyutlarında)
31 temmuz Salı : Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
1 ağustos Çarşamba : Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25 (KONTROL : Yumurta boyutları 15-16 mm)
2 ağustos Perşembe : Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25 ( KONTROL : Yumurta bouytları 17-18 mm ) + 22:00 DA ÇATLATMA İĞNESİ VURULDU
3 ağustos Cuma : İğne ilaç yok boş
4 ağustos Cumartesi : Saat 10da yumurta toplama oldu. Toplam 15 yumurta toplandı 10 tanesi olgun işleme alındı.

6 ağustos Pazertesi : 9 tane yumurta döllenmiş ve embiriyo oluşmuş. Yarın 3. Gün embriyosu transferi var diye haber geldi merkezden.

7 ağustos Salı : Saat 14de 2 tane iyi kalitede embiriyomu transfer ettiler.

19 ağustos 2018 test günü.

Şimdi merak edenler için bir kaç birşey yazmak istiyorum.

**Negatif olan denemem şu şekildeydi ;

5. Gün embiriyosuydu ve birisi iyi birisi orta kalitedeydi.
Adet belirtim olmuştu.
Çok yoğun akıntım olmuştu
Adet sivilcem olmuştu
Negatif sonuçlandı ilaçları bırakınca 3 gün sonra adet olmuştum.

** Pozitif tüp bebek denememde ;

3. Gün embiriyosu birisi iyi birisi orta kaliteydi.
1 tanesi tutunmuştu
Adet belirtilerim vardı.
Adet sivilcem çıkmıştı.
Akıntım vardı.
Beta hcg çok düşük çıksada 2 kat artarak devam etti.
Ve sonuç pozitifti fakat düşükle sonuçlandı.

Şimdi birazcık dinlenip yeni denemeye başlıcaz. Dualarınıza talibim.
Geçmiş olsun çok üzüldüm Allahu Teala en koşa zamanda hayırlı evlat nasip etsin inşallah
Benimde ilk deneyimim olacak tüplerde sorunum inşallah hayırlı haberler veririm size

Geçmiş olsun çok üzüldüm Allahu Teala en koşa zamanda hayırlı evlat nasip etsin inşallah
Benimde ilk deneyimim olacak tüplerde sorunum inşallah hayırlı haberler veririm size

Tüp bebekte , tüplerin bir önemi yok. Onun için negatif sonuç alacağınızı düşünmüyorum. Kesinlikle pozitif olun sonuçta pozitif olsun.

Tüp bebekte , tüplerin bir önemi yok. Onun için negatif sonuç alacağınızı düşünmüyorum. Kesinlikle pozitif olun sonuçta pozitif olsun.
çitlembik merhaba ben seni kendi transfer olduğum günlerden hatırlıyorum. yeni tedaviye ne zaman başlayacaksın? ben yarı yıl tatilinde düşünüyordum ama bir türlü hazır hissetmiyorum. yaza kalacağım bu seferde 39 yaşında olacağım ve devlet yardımı alamayacağım. ne yapacağımı şaşırdım.

çitlembik merhaba ben seni kendi transfer olduğum günlerden hatırlıyorum. yeni tedaviye ne zaman başlayacaksın? ben yarı yıl tatilinde düşünüyordum ama bir türlü hazır hissetmiyorum. yaza kalacağım bu seferde 39 yaşında olacağım ve devlet yardımı alamayacağım. ne yapacağımı şaşırdım.

Bende ocak şubat gibi düşünüyorum yeni tedaviyi. Umarım bu sefer pozitif sonuçlar alırız

Hepinize merhaba. Rabbim gönlünüze göre versin. Ben bu akşam çatlatma iğnemi vurulucam nasip olursa. ovitrelle 2 adet.cumartesi de topla işlemi var. ilk defa tüp bebek deniyoruz. 13 senelik evliyim. bu yumurta büyütücü iğneler beni çok şişirdi. yeme içmem eskisine göre daha az olmasına rağmen hem de. içime sığmıyorum sanki. tartıda 3 kilo fazla çıkıyorum. kendimi hiç rahat hissetmiyorum. 2 gündür de göğüs uçlarım cok acıyor. tüm bunlar normal mi dersiniz?

Hepinize merhaba. Rabbim gönlünüze göre versin. Ben bu akşam çatlatma iğnemi vurulucam nasip olursa. ovitrelle 2 adet.cumartesi de topla işlemi var. ilk defa tüp bebek deniyoruz. 13 senelik evliyim. bu yumurta büyütücü iğneler beni çok şişirdi. yeme içmem eskisine göre daha az olmasına rağmen hem de. içime sığmıyorum sanki. tartıda 3 kilo fazla çıkıyorum. kendimi hiç rahat hissetmiyorum. 2 gündür de göğüs uçlarım cok acıyor. tüm bunlar normal mi dersiniz?

Çok normal içinizde yumurtlaman büyüyor ve kullandığınız iğneler hep hormon yüklü. Transferden sonra gögüslerinizin üzerine yatamayacaksınız çok ağrıyacak. Tedaviniz olumlu sonuçlanan umarım. Kaç yumurtanız var? Neden 13 yıl beklediniz ?

Çok normal içinizde yumurtlaman büyüyor ve kullandığınız iğneler hep hormon yüklü. Transferden sonra gögüslerinizin üzerine yatamayacaksınız çok ağrıyacak. Tedaviniz olumlu sonuçlanan umarım. Kaç yumurtanız var? Neden 13 yıl beklediniz ?

şuanda 18 yumurtam var. bu şişkinliğim ne zaman geçecek peki ?. hiçbir dr şimdiye kadar bize tüp bebek önermedi. aslında ben gebe kalıp düşük yapıyorum. yıllar sonra bu eşimin spermlerinde dna hasarından dolayı oldugu çıktı. herşey nasip kısmet işte. bu zamana kadar bilinmiyordu. ha %100 bundandır demiyorlar. ama eşimin dna hasarı düzelmeden tüp bebeğe başlamadı dr . düzeldi çok şükür öylelikle başladık.

X