gülümün,bebeğimin kalbi durmuş

canım benim sakın üzülme bende yaklaşık 1 sene önce 2.5 aylıkken düşük yaptım
çok üzülmüştüm ama hayat devam ediyor inşallah rabbim sanada anneliği tattırır

cok uzucu biz okurken aci cekiyoruz kimbilir sen ne acilar icindesin. bir yakinim 39 yasinda bebek denemeye basladi once esi kemoterapi gordugu icin sperm problemi vardi, o duzeldi yasi gec diye asilama sureci basladi. 3 tanesinde biri tuttu; kaybetti sonra 4 tup bebek denemesi, ikisi yine kayipla sonuclandi. inan yilmadi "Allah istiyorsa vericektir" dedi ve inan tup bebegin kayibi ardindan hemen normal yolla tam 40 yasinda hamile kaldi hem de dogumgununde bunu dilerken hamileymis meger.
simdi oglusuyla allah nazarlardan saklasin cok mutlular. bu ornegi tesselli olarak gorme sadece, inan dua et, eminim Allah dualarini duyacaktir. psikolojik ilaclara baslama, denemelerine devam et; yilmadan guclenerek. Insallah bize burda bebegim kollarimda diye de baslik acarsin.

cok uzucu biz okurken aci cekiyoruz kimbilir sen ne acilar icindesin. bir yakinim 39 yasinda bebek denemeye basladi once esi kemoterapi gordugu icin sperm problemi vardi, o duzeldi yasi gec diye asilama sureci basladi. 3 tanesinde biri tuttu; kaybetti sonra 4 tup bebek denemesi, ikisi yine kayipla sonuclandi. inan yilmadi "Allah istiyorsa vericektir" dedi ve inan tup bebegin kayibi ardindan hemen normal yolla tam 40 yasinda hamile kaldi hem de dogumgununde bunu dilerken hamileymis meger.
simdi oglusuyla allah nazarlardan saklasin cok mutlular. bu ornegi tesselli olarak gorme sadece, inan dua et, eminim Allah dualarini duyacaktir. psikolojik ilaclara baslama, denemelerine devam et; yilmadan guclenerek. Insallah bize burda bebegim kollarimda diye de baslik acarsin.

inşallah canım...biraz kendimizi toparlayalım..hem psikolojik olarak hemde maddi olarak yaza tekrar denemeye karar demeye karar verdik bugün

seni anlıyorumm canımm bendee hiçbir bebeğiminn kalp sesinii duyamadımm maleseff amaa çıkmadık candann umutt kesilmezmişş sana ve eşinee sağlıkk versinn rabbimm
kendiliğindenn olurr bellimi olurr

inşallah bitanem bebek henüz alınmadı 4 aralıkta gideceğim..o zamana kadar belki kendiliğinden düşer dedi..anlamadığım gebelikle ilgili bütün belirtilerim devam ediyor,hatta bugün gögüslerimin ucu iyice karardı,gittikçe büyüyorlar..eşim doktor yanlışlıkmı acaba demekten kendini alamıyor..böyle bişey olabilir mi sizce

canım allah buyuk uzulme kendını hazır hıssettıgın anda yenıden hamıle kalıcaksın emınım ıkı dusukten sonra baranı kucagına alan bır anne olarak soyluyorum tum umıtlerımı yıtırmısken hemde allah yardımcın olsun.

Kalp sesi bir kontrolde var-diğerinde yok-sonra yine var ve son kontrolde yine yok.
Hayata tutunabilmek için direnmiş bebeğin canım. Allahtan umut kesilmez.
Bu durumda ne söylenebilir ki. Canım herşeyin hayırlısı.
Rabbim gönlünün muradını versin.

canım benim ya geçmiş olsun,işte arada böyle şeyler olabiliyor,inş bundan sonraki sağlıklı olur canım ya,seni az çok anlayabiliyorum benimde ilk gebeliğim düdşkle sonuçlandı,şimdi 17 haftalık hamileyim,ama buna da bişey olacak diye aklım çıkıyor,bebk kıyafertlerine falan hiç bakmıyorum,hepsini en son ay alıcam,acısına dayanamam artık,Allah sabır versin arkadaşım....

canım bende isteyerek hamile kalmıştım ve kanama sonucu hastaneye yattım düşmesin diye ne iğneler yedim ama bu seferde gelişmedi. ve 3 gün önce aldılar bebğimi çok üzüldüm. Çok istedğimi biliyordum ama kaybedince daha iyi anladım seni okadar iyi anlıyorum ki ama canım olucak.Yılmak yok bizde anne olcaz. Düşünce o kdar çok etkiliyorki iyi düşüncez tamam mı canım

inşallah bitanem bebek henüz alınmadı 4 aralıkta gideceğim..o zamana kadar belki kendiliğinden düşer dedi..anlamadığım gebelikle ilgili bütün belirtilerim devam ediyor,hatta bugün gögüslerimin ucu iyice karardı,gittikçe büyüyorlar..eşim doktor yanlışlıkmı acaba demekten kendini alamıyor..böyle bişey olabilir mi sizce

canım hiç üzülme şu an ki bekleyiş seni sıkıntıya sokuyor ve korkutuyordur bence başka bir dr git derim birde başka bir göz baksın dr da insan ve yanılma payı var
fakat şunuda söyliyim bende iki kez kaybettim bebeklerimi doğa bizlere yardımcı oluyor ve mükemmel olmayan canlıları yaşatmıyor yani bu bizim için en iyisi en hayırlısı artık bundan sonra sen önemlisin ve çok dikkat et kendine istersen başka bir dr git

ben ikinci gebeliğimde kaontrole gittiğim gün mide bulantısı çekiyordum yani o güne kadar ama kalbi bir hafta öncesi durmuş ve kese gelişimine devam ettiği için hamilelik belirtilerin devam ediyor ben kürtaj olduktan sonra bir haftada zor gitti gebelik belirtilerim

bence başka dr muayene ol derim ısrarla ben kaç dr gittim ihmal etme çünkü bazı hayati riskler yaratabilir kalp atışı olmayan bir bebek sakın üzülme senin için hayırlısı buymuş inş sonraki gebeliğin sorunsuz geçer ve kucağına alırsın

çok sağalun canlarım benim.inanın yazılarınız bir nebze bile olsa bana destek oluyor..sağolsun çevremdeki insanlar hep destek olmaya çalışıyor..ama bizzat yaşıyan kişiler beni daha iyi anlıyor çünkü onların düşünceleri benim yaşadıklarımı yansıtıyor..inanın hepinizin yazdıkları bana çok moral veriyor...

evet canım gittim doktora, çarşamba akşama biraz kanamam oldu zaten,iki haftadır bebek içeride beklediği için ne olur olmaz kalan parça varsa bana zarar verir endişeşiyle perşembe günkü randevuma gittik,doktorum bebeğin bir kısmını düşürdüğümü söyledi,biraz kalan parçalar varmış,onlarıda aldılar...

zaten anestezi olduğu için pek bişey anlamadım.şimdi biraz ağrılarım var ama kalbimde oluşan ağrılar daha yoğun..öncekine göre artık biraz daha iyiyim...yavaş yavaş eşimle beraber bu durumu atlatmaya çalışıyoruz..

bir zarar ziyan gelmezse eğer temmuz ,ağustos gibi tekrar başlayacağız tüp bebek tedavisine..
bu arada tedaviye başlayana kadar şu meşhur soğan kürü ve incir kürünü yapmayı planlıyorum..

Allah sabır versın canıM.Allah yardımcımız olsun inşallah .rabbım bol sabırlar versın ınsallahh.İnşallahh kısa zamanda rabbımın gönlündeki melegını gönderıcek :Saruboceq:

canım benım sanada cok gecmıs olsun bende yasadım 10 haftalık bebegımın kalbı durdu ama cok kötuyrum bayram donemınde yasadım neden durur bu kalp anlamadım dr. brısey demedı ve aldı nasıl atlatacagım bılmıyorum ama guclu olmamız gerek bunu bılıyorum...

canım benım aglayarak okudum yazını bende aynı durumdayım cunku 12 aralıkta alındı bebek kalp durmasından dolayı çok zor durum ama elden hic bırsey gelmıyor bundan sonra ne yapabılırız sanırım ona bakmak lazım sıtede okudum çok kisinin basına gelmıs bukadar bılmıyodum emın olkı .güclü olmalıyız bunu bılıyorum yanlzı kalmak istiyorum nedense bunalıma girmektende korkuyorum degısık duygular canım çok gecmıs olsun sevgıler canımmm.........

sağol canım sanda geçmiş olsun..artık biraz daha iyiyim..ilacımız zaman olcak ve inşallah meleklerimiz cennette bizi bekliyorr olcaklar..tek tesellim bu...yaza inşallah tekrer deneyeceğiz tüp bebek tedavisi rabbim inşallah bu sefer nasip eder

X